Wyróżnienie "Wielkopolska
Szkoła Roku"

     Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.-prof.

     WZO  

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum

     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Przedszkole...


Jadłospis

Rok szkolny 2023/2024
„Zamieszanie w krainie bajek” - teatr rodziców.

W dniu 30 kwietnia 2024 r rodzice dzieci 6 letnich pod kierownictwem wychowawcy Karoliny Stachnik wystawili krótki teatrzyk dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, a także klas 1-3 szkoły podstawowej. Na scenie nie zabrakło Baby Jagi, Czerwonego Kapturka, Wilka czy, Krasnoludków, Jasia i Małgosi, którzy musieli zmierzyć się z nową rzeczywistością ponieważ świat bajek zaczarowały Złe Wróżki. Na szczęście ład i porządek przywróciła Królowa Baj i wszystko wróciło do normy. Wszyscy bohaterowie powrócili do swoich bajek i znów cieszą się swoimi przygodami. Na zakończenie przedstawienie rodzice zatańczyli taniec do piosenki „Witajcie naszej Bajce”.  Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami, a mała publiczność doceniła nie tylko wspaniałą grę młodych aktorów, ale i oprawę muzyczną oraz wspaniałe dekoracje.Sprzątanie Świata

W związku z tematyką tygodniową związaną z Ziemią, recyklingiem i dbaniem o naszą planetę 25 kwietnia dzieci z grupy Muchomorki i Misie zaopatrzone w jednorazowe rękawiczki i worki przystąpiły do akcji Sprzątania Świata wybierając się do pobliskiego lasu w celu jego oczyszczenia.  Udział naszych przedszkolaków w tej akcji z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie.OBCHODY DNIA KSIĄŻKI
W GRUPIE MUCHOMORKÓW


Książka jest nieodzownym elementem w życiu każdego człowieka. Przedszkolaki bardzo chętnie słuchają bajki, opowiadania, uczestniczą w zajęciach bibliotecznych. Ten dzień rozpoczęliśmy obejrzeniem filmu edukacyjnego "Jak powstaje książka". Dzieci poznały nazwy zawodów takie jak: autor, wydawca, ilustrator, introligator. Obejrzały książki ze zbiorów przedszkolnych. Udaliśmy się również do biblioteki, gdzie wysłuchały bajkę "Kocham Cię Misiu".DZIEŃ ZIEMI W GRUPIE MUCHOMORKÓW

Obchody Dnia Ziemi rozpoczęliśmy słowami piosenki  "Musimy dbać o Ziemię, bo wszyscy tu mieszkamy. A tylko jedną, tylko jedną Ziemię mamy".  Dzieci wysłuchały również opowiadanie ilustrowane serią obrazków "O kominie, który przestał dymić". Z wielkim zaangażowaniem wykonały plakat pt. "Ziemia to mój dom". Wzięliśmy również udział w prezentacji strojów ekologicznych.

Konkurs plastyczny
"Moja najpiękniejsza palma"


Zadaniem dzieci i ich rodzin było wykonanie palmy z materiałów przyrodniczych i papierniczych. Wpłynęło 41 pięknych prac. Jury oceniając wzięło pod uwagę: estetykę, pomysłowość i dobór materiałów.  Przyznano 4 główne nagrody  w kategoriach wiekowych, które zdobyli: Zabiegło Zofia,
Kubiak Zofia, Kubiak Jan, Rutkowska Julia. Poza tym przyznano wyróżnienia następującym uczestnikom: Matuszewski Kuba, Orzechowski Amadeusz, Drop Zuzanna, Westphal Marcel i Filip, Brzeziński Piotr i Michał.

Powitanie wiosny

W tym roku powitanie wiosny w przedszkolu odbyło się inaczej niż w poprzednich latach. Muchomorki wystawiły teatrzyk który mówił o budzącej się przyrodzie, pierwszych kwiatach i powrocie ptaków. Przerywnikiem w graniu ról były piosenki tematycznie związane z tymi zwiastunami. Dzieci prezentowały się pięknie w swoich kolorowych strojach.


Wiosenne zajęcia z rodzicami.

15 marca 2024 roku „Misie” gościły na zajęciach otwartych swoich rodziców. Rodzice mogli obserwować swoje pociechy podczas udziału w zajęciach pt: „Chomik szuka wiosny” - zabawy dydaktyczne zainspirowane opowiadaniem A.Galicy. Dzieci zaprezentowały się biorąc udział w zabawach ruchowych, również z rodzicami, a także wykonując przygotowane przez wychowawcę ( min. zagadki wiosenne, przeliczanie elementów, głoskowanie wyrazów). Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej pt. „Bocian”. Zarówno dla dzieci, jak i rodziców była to doskonała zabawa, a rezultaty wspólnej pracy wyeksponowane zostały na przedszkolnej gazetce. Sześciolatki chętnie i aktywnie uczestniczyły w proponowanych formach działalności, dając wyraz swojemu zainteresowaniu i zaangażowaniu w zajęcia. Takie spotkania pozwalają na bliższy udział rodziców w edukacji ich dzieci, sprzyjają wzmacnianiu więzi emocjonalnych, a więc zawsze warto w nich uczestniczyć!!!  Serdecznie dziękuję wszystkim obecnym za przybycie i miłą atmosferę.


Serdecznie zapraszamy na wielkanocną sesję fotograficznąKonkurs plastyczny
pt: „Najpiękniejsza maska karnawałowa”


Dnia 06.01.2024 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt: „Najpiękniejsza maska karnawałowa”. Do konkursu przystąpiło aż  54 uczestników. Zostały przyznane trzy nagrody główne i osiem wyróżnień. Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek. Gratulujemy!Bal karnawałowy


Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – tak wyglądał bal karnawałowy w przedszkolu, który odbył się 06.02.2024 roku. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach i zabawach. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Dzień Babci i Dziadka


Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre dlatego też dzieci z grup Muchomorki i Misie zaprosiły swoich ukochanych dziadków na uroczystość, która odbyła się 29.01.2024 roku w auli szkolnej. Licznie przybyli goście, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych.  Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, a także wręczyły upominki,  aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.„Dziewczynka z zapałkami”

11 grudnia dzieci z grupy Misie wraz z klasami 1 i 3 uczestniczyli w wyjeździe do Pilskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Widowisko zabrało dzieci w podróż pełną fantazji. Była to wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości, samotności, ale w pewien sposób także o nadziei. Pobudziła wrażliwość oraz nauczyła empatii dla będących w potrzebie. Była to niezwykła okazja, aby zobaczyć świat z perspektywy dziecka. Przedstawienie oczarowało publiczność fantastyczną scenografią oraz niezwykłymi kostiumami.


Mikołajki

Zgodnie z tradycją 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu mikołajkowe święto. Tego dnia wśród naszych przedszkolaków odbyły się  zawody. Dzieci wspólnie śpiewały piosenki, brały udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Wzięły udział w lekcji ciszy - przekazując sobie dzwonek Mikołajka tak, aby go nikt nie usłyszał. Wszystkie dzieci otrzymały paczki, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

Konkurs plastyczny pt: "Mój wymarzony lizak"


Dnia 4 grudnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt: "Mój wymarzony lizak". W konkursie wzięło udział aż 56 dzieci. Zostały przyznane 4 nagrody główne oraz niezwykle wyjątkowa nagroda publiczności. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz słodki prezent. Gratulujemy pięknych i niesamowicie kreatywnych prac.


Andrzejki
w grupie "Liski" i "Sowy"

Dnia 1 grudnia w grupie "Liski" i "Sowy" świętowaliśmy Andrzejki. W czarodziejskiej sali pojawiły się wróżki, które przeniosły dzieci w zaczarowany świat magii i wróżb. Andrzejkowe zabawy dostarczył dzieciom  niezwykłych przeżyć i emocji.

Zajęcia otwarte w grupie Muchomorki

Celem zajęcia było wspólne spędzenie czasu rodziców z dziećmi. Rodzice mieli możliwość obserwowania dziecka w trakcie słuchania bajki, zabaw matematycznych i plastycznych. Ćwiczenia metodą W. Shelborne i masaż relaksacyjny pozwoliły na bliską relację i aktywność ruchową.

Dzień Dyni w grupie Liski i Sowy

31 października dzieci z grupy Liski i Sowy obchodziły DZIEŃ DYNI . Spędziliśmy ten dzień bardzo aktywnie - odbyły się zawody z wykorzystaniem dyni. Dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje dyń oraz jak dynia wygląda w środku. Wykonaliśmy aż dwie prace plastyczne. A na koniec mieliśmy prawdziwa ucztę, nasze Panie upiekły pyszne ciastka w kształcie dyni oraz babeczki dyniowe.
Dzień Dyni w grupie Misie

W dniu 31.10.2023 roku w grupie sześciolatków dominował kolor pomarańczowy. A to za sprawą Dnia Dyni. Każdy z przedszkolaków przyniósł  na ten dzień dynię. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci były konkurencje sportowe: głodna dynia, gra w kręgle, slalom z dynią. Ponadto Misie dokładnie badały jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Układały je od największej do najmniejszej, segregowały według kształtu i koloru, przeliczały. Przy okazji  dzieci poćwiczyły orientację przestrzenną kładąc dynie w odpowiednim miejscu (lewo, prawo, pod, za, przed, obok, nad). Misie chętnie brały udział w zabawie „Coś na literkę d…” podając propozycję wyrazów zaczynających się tą literką. Następnie dzieliły wyrazy na sylaby, głoskowały, oraz wyodrębniały głoski na początku i na końcu wyrazu.  Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.Światowy Dzień Chleba w grupie Muchomorki

Z tej okazji postanowiliśmy upiec chlebek. Dzieci wsypały mąkę,  wlały wodę,  dodały sól, cukier, drożdże i z takich prostych składników powstał nasz wypiek. Obserwowały mieszanie, wyrastanie i pieczenie. Prosty przepis, a jaki pyszny i pachnący chlebek !!!
Zabawy badawcze z woskiem

Dnia 11 października do grupy Muchomorki przybyła Pani Kasia Skobel przy pomocy której dzieci wykonały piękne świeczki. Zajęcia twórcze poprzedził film edukacyjny "Z wizytą w ulu". Po filmie dzieci miały możliwość dotykania i określania zapachu węzy pszczelej i wykonania własnej świeczki. Takie zajęcia  pozwoliły pobudzić kreatywność,  a także wyostrzyć zmysł dotyku i powonienia.

Święto Drzewa


10 pażdziernika to dzień, w którym obchodzimy Święto Drzewa. Dzieci z  grupy  „Muchomorki” i „Misie”poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. Podczas zajęć porannych  dzieci wysłuchały wiersza D. Wawiłow „Drzewo”, oraz brały udział w zabawie ruchowej „Taniec drzew” i  w opowieści ruchowej „Jestem Drzewem”. Następnie obydwie grupy wybrały się na spacer do lasu. W czasie zabaw badawczych oglądały i dotykały ich liści oraz owoców, a także dotykały kory określając jej strukturę. Grupa „Muchomorki” wykonała również  pracę plastyczną, pt. "Jesienne drzewo".


Edukacja leśna

29 września nasze przedszkole odwiedziły Panie z Nadleśnictwa Okonek. Przybliżyły one dzieciom informacje na temat swojej pracy. Niecodzienni goście opowiadali przedszkolakom o zwierzętach – mieszkańcach lasów, warunkach ich życia i zwyczajach. Podkreśliły zasady bezpiecznego zachowania się w lesie, zaznaczyły też, że człowiek przebywając w lesie jest jego gościem i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim przebywających. Panie uświadomiły również dzieciom, w jaki sposób ludzie mogą dbać o naturalne leśne środowisko i jak często zapominają o tym poprzez zanieczyszczanie lasów śmieciami i stwarzanie zagrożeń pożarowych.Dzień Jabłka w grupie 3 - latków

Dnia 28 września maluszki świętowały "Dzień Jabłka". Był to wyjątkowy dzień. Wszystkie zabawy tego dnia dominowały pod znakiem jabłka. Była zabawa ruchowa w kole w rytm piosenki "Małe czerwone jabłuszko". Następnie posegregowalismy jabłuszka według kolorów. Wykonaliśmy również pracę plastyczna "Jabłoń" - za pomocą stempli z połówek jabłka. A na koniec wszystkie dzieci zjadły przepyszne jabłuszka.


Dzień jabłka

8 września grupa „Muchomorki”, oraz „Misie” brały udział we wspólnych zajęciach z okazji Dnia Jabłka. Podczas przygotowanych zajęć dzieci wszechstronnie poszerzały wiedzę o jabłku. Poznawały różne gatunki jabłek, rozpoznawały kształt, zapach, kolor, smak, budowę jabłka.  Zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek ,rozwiązywały zagadki, oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych. Wysłuchały również inscenizacji wiersza pt.” Entliczek pentliczek” autorstwa J. Brzechwy w wykonaniu pań wychowawczyń. Podsumowaniem dnia było wyjątkowe – smakowanie jabłuszek z różnych odmian, a także wykonanie prac plastycznych związanych z tematem zajęć."Przedszkolak nigdy się nie nudzi-eksperymenty"


W naszym przedszkolu grupa "Sówek" obchodziłą Dzień Przedszkolaka. Tego dnia przedszkolaki obchodząc swoje święto brali udział w różnego rodzaju grach i zabawach.

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września wszystkie grupy Oddziału Przedszkolnego obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki.
Dzień ten jest dla dzieci świętem kreatywności, zabawy i odwagi.
Rok szkolny 2022/2023


Absolwenci przedszkola


19 czerwca pożegnaliśmy absolwentów przedszkola. Dzieci przedstawiły program artystyczny, rozpoczynając go polonezem. Po występach nastąpiło wręczenie dyplomów i podziękowań.


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe.
1 czerwca to dzień szczególny i uroczysty i dlatego wybraliśmy ten dzień na Festyn Rodzinny
Obchodziliśmy go w przedszkolu bardzo radośnie.
Na dzieci czekało wiele atrakcji. Po krótkim pokazie artystycznym, były dmuchane zamki, pokaż ochotniczej straży pożarnej, pizza, wata cukrowa, kiełbaska z grilla z popcorn, warkoczyki, tatuaże, ciasto.  Serdecznie dziękujemy  Radzie Rodziców oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego festynu

Dzieciaki zmęczone ale bardzo zadowolone!!!Przedszkolaki na wycieczce!

Dnia 26.05 dzieco z grup: Sówki, Misie, Żuki wybrały się na wycieczkę do Złotowa. W planie były hulanki w sali zabaw Jelonki oraz lody u Lodowego Palucha. Celem naszej wycieczki była integracja grupy i cel ten został osiągnięty.

W świecie figur geometrycznych

Dnia 19.05.2023 roku w grupie "Misie" odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci wraz ze swoimi opiekunami chętnie brali udział w zajęciach ruchowych. Następnie "Misie" wykonały kilka  zadań związanych z figurami geometrycznymi (nazywanie, przeliczanie, segregowanie, dopasowywanie). Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej z pomocą rodziców pt: „Figurkowy obrazek”. Ten dzień był bardzo radosny i na długo zostanie w naszej pamięci.

Międzynarodowy Dzień Strażaka

W maju jest wyjątkowe bo bliskie pasjom małych chłopców, święto – Międzynarodowy Dzień Strażaka (4 maja). Dzień ten został poświęcony strażakom w hołdzie za ich trud i narażanie życia, w podziękowaniu za pomoc i ratunek ludzkiego mienia i życia dzieci z Przedszkola złożyły życzenia, podarowały własne rysunki oraz zaśpiewały sto lat.Zajęcia otwarte w grupie Sówki

Dnia 21.04.2023 Grupa Sówki świętowała Dzień Ziemi. Były to wyjątkowe zajęcia, w których uczestniczyli rodzice. Dzieci pokazały rodzicom jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci oraz jak być przyjacielem przyrody. Na koniec zajęć wspólnie z rodzicami wykonały ecozabawke.

Zajączek...

Przedszkolaki z niecierpliwością czekały na zająca wielkanocnego. Gdy zjawił się niespodziewanie i bezszelestnie zrobił dzieciom ogromną frajdę. Najpierw każda grupa dostała list z zakodowana wiadomością, a później dzieci ruszyły tropem zajęczych uszów."Pisanki, pisanki - jajka malowane"

"Pisanki, pisanki - jajka malowane"- to temat spotkania z rodzicami na zajęciu otwartym w grupie  Muchomorków. Celem zajęcia było przybliżenie dzieciom tradycji Świąt Wielkanocnych,  zacieśnienie więzi emocjonalnych między dziećmi i rodzicami. Rodzice mieli okazję  obserwować swoje dziecko na tle grupy,  a także mieli okazję do wspólnej zabawy i wykonania pracy plastycznej.

Z wizytą w piekarni
 
W dniu 29 i 30 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się na wycieczkę do piekarni w Radawnicy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły, także różne maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. W piekarni na przedszkolaków czekała miła niespodzianka, degustacja pysznych muffinek. Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i bardzo miłą atmosferę.

Konkurs recytatorski „Wiosna, ach to Ty!”


W dniu 27 marca na auli szkolnej odbył się konkurs recytatorski o tematyce wiosennej. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz zachęcanie do występów na scenie. W konkursie wzięło udział 16 dzieci, niektóre z nich miały strój  lub element nawiązujący do tematyki wiosennej. Ocenie podlegało opanowanie tekstu, dykcja oraz strój. Trzy nagrody główne otrzymali: Amadeusz O. (5- latki), Hanna S. (6- latki), Aleksandra M. (6- latki). Pozostałe dzieci biorące udział w konkursie  otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pocieszenia. Gratulujemy młodym artystom imponujących występów i życzymy dalszych sukcesów.

"Po prostu koci świat"

Dnia 22.02.2023 został podsumowany konkurs plastyczny "Po prostu koci świat". Przyznano trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia. Wszyscy  pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy pomysłów.Wiosna, Wiosna.....

"Marzanno, Marzanno ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy”. Tym wierszem przedszkolaki pożegnały zimę. Oprócz powitania Wiosny w naszym przedszkolu obchodzony był World Down Syndrome Day (Światowy Dzień Zespołu Downa) z tej okazji dzieci założyły dwie różne skarpetki.Dzień Babci i Dziadka
w grupie Misie oraz Żuczki


Dnia 25.01.2023 r. dzieci z grup „Misie” i „Żuczki” przygotowały występ  z okazji  Dnia Babci i Dziadka.  Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość .  W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.


Dzień Babci i Dziadka
w grupie Muchomorki oraz Sówki


W przedszkolu wielkie wydarzenie. Dzień Babci i Dziadka z tej okazji dzieci z grupy Muchomorki oraz Sówki przygotowały dla gości małe przedstawienie. Piękne piosenki, wzruszające wiersze oraz tańce spowodowały, że dziadkowie z przyjemnością dołączyli do dzieci i wspólnie odtańczyli Kaczuchy i Pociąg co jedzie z  daleka. Na koniec dziadkowie wraz z wnukami udali się na poczęstunek, który został przygotowany przez rodziców.
W krainie Elfów- zabawy mikołajkowe.

Zabawy mikołajkowe: - pielęgnowanie zwyczajów mikołajkowych; - wprowadzenie dzieci w świąteczny nastrój związany z ,,Mikołajkami"; - wyzwalanie radości i zadowolenia śpiewanie piosenek tematycznych, -integrowanie się społeczności przedszkolnej, w trakcie wspólnej, wesołej zabawy; -uczestniczenie w zabawach z elementami improwizacji ruchowej- swobodne poruszanie się przy akompaniamencie utworu muzycznego; - odczytywanie piktogramów i pokazywanie ich.


Andrzejki...

Święty Andrzej Ci ukaże,
co Ci los przyniesie w darze!
Niech to będą rzeczy dobre
– wszystkie miłe i pogodne!
Z okazji Andrzejek, dzieci z grupy Sówek wróżyły sobie w dość nietypowy sposób, czyli z wykorzystaniem monitora multimedialnego. Dzieci poznały swój przyszły dom, zawód oraz pierwszą literę imienia swojego ukochanego.

Dzień Pluszowego Misia

Dzisiaj przedszkolaki z naszego przedszkola uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim "milutkim przyjacielem". Można było zobaczyć misie małe, średnie, duże, brązowe, różowe, białe, niebieskie . Wszystkie były śliczne i wyjątkowe.W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji, o które w większości zadbała Gminna Biblioteka Publiczna w Radawnicy.

,,Dynia jak z bajki"

24.11.2022r. ogłoszono wyniki konkursu przedszkolnego ,,Dynia jak z bajki". W konkursie tym wzięło udział 29 uczestników. wszystkie prace były piękne, jury wyłoniło sześć pierwszych miejsc.
Nagrodę zdobyły następujące dzieci: Ola Misztal, Michał i Piotr Brzezińscy, Amelka i Kornelia Jarosz, Emilka Kmiecicka, Hania Skoczylas i Zosia Kubiak. Pozostałe dzieci otrzymały nagrody pocieszenia.
Bardzo dziękujemy z udział w konkursie.

Zajęcia otwarte w grupie 6 latków

23.11.2022r. w grupa 6 latków gościła na zajęciach swoich rodziców. Mogli oni zobaczyć jak się uczyć z dzieckiem jednocześnie się bawiąc. Dzieci z kolei pokazały rodzicom czego się  już nauczyły.

Spotkanie z leśniczym

Dzieci poznały zawód i wyposażenie leśniczego. Dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w naszych lasach oraz jak trzeba zachować o nie dbać.Dzień Niepodległości

Święto Niepodległości w Przedszkolu odbył się w podniosłej atmosferze. Dzieci w galowych strojach zatańczyły Poloneza, walca z chustkami. Powtórzyły symbole narodowe i poznały kim jest patriota. Na koniec wspólnie, zachowując odpowiednią postawę zaśpiewały Hymn Polski.„Zapasy wiewiórki”


W tym dniu dzieci z grupy „Misie” uczestniczyły w zajęciach o tematyce jesiennej związanej z przygotowaniem się zwierząt do zimy, a w szczególności o zapasach jakie gromadzi wiewiórka. Dzieci chętnie brały udział w zabawach ruchowych „Wiewiórki do dziupli”, oraz „Świeci słońce, deszczyk pada”. Uważnie słuchały opowiadania  Doroty Głośnickiej „Zapasy wiewiórki” i odpowiadały na pytania nawiązujące do przeczytanego tekstu.  Nie zabrakło również zabawy matematycznej mającej na celu przeliczanie orzechów i układanie ich w „Dziupli”. Na zajęciach ćwiczyły również swoją spostrzegawczość podczas zabawy „Leśne zwierzęta”. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną „Wesoła wiewiórka” zgodnie z instrukcją nauczyciela. Nasze zmagania w tym dniu śledziła Pani Wicedyrektor. Dzieci wykazały się dużą wiedzą, a także aktywnością podczas zajęć.Dzień Jeża

"Tupie w trawie jakiś zwierz, Toż to drepcze mały jeż, Gdy się zbliżysz stroszy igły, Nie da się pogłaskać nigdy..." 10 listopada to Dzień Jeża,  święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach i piosenkach, dlatego grupa Muchomorków włączyła się w obchody tego nietypowego święta.„Warsztaty z Kicią Kocią” w Bibliotece Publicznej Gminy Złotów z siedzibą w Radawnicy.

Tego dnia grupy 4,5 i 6-latków na zaproszenie Biblioteki uczestniczyły w  warsztatach, które poprowadziła Pani Monika Skikiewicz znana jako animatorka Bajanka.
Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z bohaterami bajki Kicia Kocia , przypomniały sobie zwroty grzecznościowe, wysłuchały najciekawszych historii jakie przydarzyły się głównej bohaterce, brały udział w zabawach ruchowych i muzycznych. Nie zabrakło również eksperymentu. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


Grupa 4 latków z wizytą w naszej kuchni

Dzieci już dobrze wiedzą na czym polega praca nauczyciela, więc dziś wybrały się do kuchni. Z zachowaniem przepisów BHP oraz norm sanitarnych Panie pokazały dzieciom na czym polega ich praca.O zdrowie trzeba dbać...

Dzieci z grupy Sówki poznały na czym polega praca lekarza oraz jakie wyposażenie można zobaczyć w  przychodni zdrowia. Skorzystały ze stetoskopu aby posłuchać własnego serduszka, zmierzyły ciśnienie krwi oraz temperaturę ciała. Na koniec zajęć dzieci zamieniły się w lekarzy i leczyli siebie nawzajem. Zalecenia przedszkolnych lekarzy: dużo zabawy, smakołyków, przytulasów.Jesienne inspiracje...
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka - tego dnia również dzieci z oddziału przedszkolnego celebrowały swoje święto. Wspólne gry, zabawy i konkursy dostarczyły mnóstwo emocji i uśmiechu. Nie zabrakło także energicznej muzyki, która porwała wszystkich do tańca. Każdy dzielny przedszkolak został odznaczony medalem i dyplomem. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i na długo zostanie w ich pamięci.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Jak co roku w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.  W tym dniu  spotkaliśmy się w grupie „Misie”, aby wspólnie uczcić ten dzień. Na wstępie obejrzeliśmy krótką historię Vashti i odpowiadaliśmy na pytania nawiązując do obejrzanej treści. Następnie bawiliśmy się przy muzyce, rzucaliśmy do kropkowego celu, wykonywaliśmy ćwiczenia zgodnie z kartami ruchowymi, które stymulowały naszą wyobraźnię. Za wykonane zadania dzieci otrzymały pamiątkowe medale. Na koniec wykonywaliśmy kropkowane prace, które ozdobiły nasz przedszkolny hol. To był wspaniały i niezapomniany dzień!Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów


Aktywna tablica
Zdalna szkoła+
Szkolny zestaw podręczników
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Strony www

  Plan lekcji 

ETWINNING

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje

Dobre praktyki


 Kontakt

Copyright © 2022 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus