Wyróżnienie "Wielkopolska
Szkoła Roku"

     Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.-prof.

     WZO  

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum

     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Aktualności...

Rok szkolny 2021/2022
Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2021/2022
UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA PRACY SZKOŁY
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022


22.06.2022r., po dwóch latach epidemii, w naszej szkole odbyła się uroczystość  podsumowania pracy szkoły w roku szkolnym 2021/2022  z udziałem  wielu zaproszonych gości. W auli szkoły zgromadzili się, oprócz społeczności szkolnej, Pan Piotr Lach- Wójt Gminy Złotów, radni – Pan Jan Hammacher, Pan Tadeusz Brzeziński, Pan Jacek Januszewski, przyjaciele i sponsorzy szkoły oraz Rodzice.
 Uroczystość prowadzili uczniowie klasy V – Lena Kudrelik i Filip Barciński.
Wszystkich gości, uczniów, nauczycieli i pracowników Polonezem wielkiego polskiego kompozytora i pianisty, Wojciecha Kilara, powitali przedstawiciele uczniów klas VIII.
Prowadzący, Lena i Filip, po uroczystym odśpiewaniu hymnu szkoły, serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych. Nie zapominając o patronach roku 2022, Hanna Mikicka , uczennica klasy IIIb, pięknie zaprezentowała  utwór Marii Konopnickiej.
Następnie głos zabrał Pan Karol Wielgus – dyrektor szkoły, który przywitał zaproszonych i krótko podsumował pracę szkoły. Najważniejsze wydarzenia i działania podejmowane w mijającym roku szkolnym zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez Pana Jakuba Słubika.
Pan dyrektor szczególną uwagę zwrócił na osiągnięcia uczniów, którzy w wyjątkowy sposób na tej właśnie uroczystości szkolnej są nagradzani.
Lena Kudrelik, prowadząca uczennica, podkreśliła, że uczniom naszej szkoły zależy na bardzo dobrych wynikach, czego dowodem jest to, że aż 48 uczniów klas I-III i 27 klas IV-VIII odbierze  w piątek (24.06.2022r.) świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za wysokie wyniki w nauce. Następnie Filip poprosił Pana dyrektora, aby przedstawił ucznia, który w tym roku szkolnym najbardziej podniósł średnią swoich ocen w drugim półroczu.
Franciszek Pietkiewicz, uczeń klasy IV, odebrał, w obecności rodziców,  dyplom  za najwyżej podniesioną średnią ocen. Nagrodę dla ucznia  ufundował i wręczył Pan Jan Hammacher. Pan Jakub Słubik, opiekun Samorządu uczniowskiego, podsumował plebiscyt szkolny na najciekawszą pasję roku szkolnego. Wygrała go Anastazja Skoczylas, uczennica klasy VIIIa, której nagrodę wręczyli fundatorzy, Państwo Tomasz i Grażyna Czornij. Dyrektor przekazał podziękowanie rodzicom.
Pan dyrektor z dumą gratulował  laureatom Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, których przygotowywała Pani Dorota Piszczek, wszystkich zwycięzców wyczytała i poprosiła o wystąpienie Pani Mariola Gliniecka – wicedyrektor szkoły.
Ogromnym sukcesem naszej szkoły są osiągnięcia uczniów w konkursach i zawodach sportowych. Pani Mariola Gliniecka, wicedyrektor szkoły, wyczytała wszystkich wyjątkowych sportowców, którym Pan Piotr Lach – Wójt Gminy Złotów wręczył pamiątkowe medale za dokonania sportowe.
Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy przez cały rok szkolny prowadzili uczniowski sklepik. Dyplomy i nagrody wręczyła Pani Hanna Ernest, opiekun sklepiku.
Wszyscy z niecierpliwością czekali na przedstawienie „Prymusa Szkoły” i „Sportowca Szkoły” roku szkolnego 2021/2022.
Zanim to nastąpiło, uczestnicy spotkania wysłuchali pięknych recytacji laureatek „Powiatowego konkursu poezji kresowej w Kleszczynie” Darii Kowalski, uczennicy klasy IIIa i Kingi Kiejzik, uczennicy klasy VII.  Warto podkreślić, że Daria zajęła również  I miejsce w III e-Festiwalu Dziecięcych Talentów Artystycznych Powiatu Złotowskiego w kategorii recytacja szkół podstawowych klas I-III.
Nastąpił długo wyczekiwany, nie tylko przez uczniów, moment – ogłoszenie nazwisk uczniów „Prymusa szkoły” i „Sportowca Szkoły”. Nominowanych do wymienionych tytułów przedstawił w prezentacji Pan Jakub Słubik, a Pan dyrektor ogłosił zwycięzców.
„Sportowcem Szkoły” w roku szkolnym 2021/2022 został Oliwier Durecki, uczeń klasy V.
Nagrodę wręczył jej fundator, Pan Tadeusz Brzeziński, natomiast podziękowanie dla rodziców, Pan Karol Wielgus – dyrektor szkoły.
„Prymusem Szkoły” w roku szkolnym 2021/2022 została Michalina Rachula, uczennica klasy V.
Nagrodę wręczył fundator Pan Jacek Januszewski, a podziękowanie rodzicom dyrektor szkoły. Po tych bardzo emocjonujących chwilach na scenie zaprezentował się, uczeń klasy Ib, laureat konkursu piosenki w Lipce, Janek Słubik .
Prowadzący, Lena Kudrelik i Filip Barciński poprosili Pana dyrektora o wręczenie podziękowań dla rodziców, którzy w tym roku szkolnym  wyjątkowo pracowali na rzecz szkoły. Podkreślał, że bez ich zaangażowania niewiele udałoby się zrobić. Podziękował przedstawicielom Rady Rodziców, a także tym Rodzicom, których dzieci kończą edukację w naszej szkole. Wyróżnił tych, którzy szczególnie wspierają działalność szkoły.
Podziękowaniem dla nich była również przepiękna piosenka o rodzinie  w wykonaniu sześciolatków, Róży Radzińskiej i Wiktoriji Jarosz.
Nie mogło zabraknąć akcentu zbliżających się wakacji. Wakacyjny taniec przedstawili wszyscy uczniowie klasy IIIa. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor, podkreślając osiągnięcia uczniów, jednocześnie dziękując tym, którzy do tych sukcesów się przyczynili: nauczycielom, rodzicom, przyjaciołom i sponsorom.
Przedstawił 18 uczniów naszej szkoły, którzy odbiorą stypendia  Wójta za wysokie osiągnięcia w nauce i sporcie.
Dyrektor szkoły, Pan Karol Wielgus, podziękował nauczycielom i pracownikom obsługi odchodzącym na emeryturę za ich  poświęcenie i trud pracy na rzecz placówki.
Są to:
Pan Marek Wiśniewski ,
Pan Bronisław Pawlak,
Pani Małgorzata Pawlak.
Głos zabrał również  Pan Piotr Lach – Wójt Gminy Złotów. Z uznaniem mówił o dokonaniach szkoły, podkreślając, że właśnie w tym młodym, pięknie prezentującym się pokoleniu, leży  przyszłość nas wszystkich. Wszystkim  nagrodzonym uczniom i ich rodzicom serdecznie, raz jeszcze, gratulujemy!
Dziękujemy, najpiękniej, jak tylko to możliwe, darczyńcom i sponsorom, bez których  wiele przedsięwzięć szkoły byłoby niemożliwych. Dziękujemy Panu Wójtowi i przedstawicielom Rady Gminy Złotów za wsparcie i pomoc w podejmowanych przez szkołę działaniach.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym !!!
Wspaniałych, bezpiecznych, wakacji!
Podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy przyczynili się do uświetnienia tej wyjątkowej szkolnej uroczystości- Pani Wicedyrektor - Marioli Glinieckiej, Pani Jolancie Szczygieł, Pani Ewelinie Kasprzyk, Pani Hannie Ernest, Pani Beacie Buczek, Pani Agnieszce Słubik, Pani Sylwii  Mróz, Pani Annie Murawskiej, Panu Jakubowi Słubikowi, Pani Joannie Zamczyk i Pani Jolancie Rusinowskiej.
                                    Jolanta Rusinowska

XXVI Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

W tym roku organizatorzy zmienili formułę konkursu . Konkretny regulamin został opracowany dopiero w grudniu 2021 r. przed świętami Bożego Narodzenia, dlatego uczniowie wahali się, czy przyjmą wymagania  konkursowe.
Ostatecznie na udział zdecydowała się 3 osobowa grupa z klasy IV,  5 uczniów z klasy V, uczeń z klasy VII i  jedna uczennica z VIII.
Intensywną, ukierunkowaną pracę pod konkretne zadania uczniowie rozpoczęli  w II semestrze. Wiele spotkań odbywało się dodatkowo z uczniami on- line.
W ramach przygotowań do konkursu, 09.04. 2022,  uczniowie z koła historycznego pojechali na zorganizowaną wycieczkę po Szlaku Piastowskim, z głównym akcentem na katedry w Gnieźnie i Poznaniu. Po drodze zwiedziliśmy także Budziejewko, Pobiedziska (Park Miniatur), Dziekanowice ( Wielkopolski Park Etnograficzny),
widok na Ostrów Lednicki. Wycieczka znacznie pomogła w usystematyzowaniu wiedzy.
Etap powiatowy konkursu odbył się on- line na terenie szkoły w dniu 21.04. br. 3 uczniów otrzymało awans do etapu wojewódzkiego!
Finał odbył się również on- line w dniu 02 czerwca. Ku wspólnej radości
troje uczniów: Michalina Nowak ( 8b), Michalina Rachula ( 5), Franciszek Pietkiewicz ( 4)
zostało laureatami konkursu.
Serdeczne Gratulacje!
  Dorota PiszczekWycieczka klasy Ib i II do parku Rozrywki „Pomerania”
Fun Park w Dygowie


15 czerwca 2022r uczniowie klasy Ib i II wraz z wychowawczyniami
p. Grażyną Wiśniewską i p. Dorotą Lubkowską wybrały się na wycieczkę do chyba wymarzonego miejsca przez wszystkie dzieci – Parku Rozrywki „Pomerania” Fun Park w Dygowie. Na miejscu, wszyscy uczestniczy wycieczki, zostali mile przywitani przez pracowników. Głównym punktem programu była zabawa w parku i integracja uczniów. Do dyspozycji dzieci było całe mnóstwo atrakcji: od różnej wielkości dmuchanych zamków, przez ogromne – tematyczne place zabaw, po tory do jazdy samochodami,  karuzele i pociąg. Dzieci miały do dyspozycji  ogromną halę, wypełnioną po brzegi zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi, torami przeszkód i basenami z kulkami, a także trampoliny. Wszyscy bawili się doskonale! Najbardziej podobała się dzieciom jazda samochodzikami oraz hala zabaw. Po dniu pełnym atrakcji, nadszedł czas powrotu. Podczas wyjazdu, żadnemu dziecku, uśmiech nie schodził z buzi. Ta wycieczka, na pewno na długo pozostanie dzieciom w pamięci. Nad bezpieczeństwem w czasie zabaw czuwali także rodzice uczniów: p. Patrycja Brzezinska, p. Olga Jędrzejczak, p. Joanna Mikicka, p. Joanna Mirr, p. Agnieszka Misztal, p. Izabela Ossowska – Wojciechowska, p. Dorota Andrzejewska oraz p. Amelia Januszewska. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i pomoc.
Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy II, pani Dorota Lubkowska.Wycieczka klasy V i VIIIa

9 czerwca 2022r. Uczniowie klasy 5 i 8a uczestniczyli w bardzo ciekawej wycieczce do Poznania, stolicy Wielkopolski.
Pierwszym punktem programu było odwiedzenie  Centrum Szyfru „Enigma” – unikalnej ekspozycji, która w angażujący sposób pokazuje historie złamania szyfrów Enigmy. Następnie udaliśmy się do Cinema City na film IMAX 3D pt. „Podwodny świat”. IMAX jest to jeden z alternatywnych systemów kinowych używanych w przemyśle filmowym. Kolejnym punktem wycieczki był Park Trampolin „Stacja Grawitacja”, gdzie uczniowie mieli możliwość wykazać się umiejętnościami gimnastyczno – akrobatycznymi. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, aby podziwiać piękne kamieniczki, zrobić pamiątkowe zdjęcie i kupić drobne upominki.
Wycieczka dostarczyła uczniom i opiekunom niezapomnianych przeżyć i wrażeń, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Podróż powrotna minęła szybko i bezpiecznie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do swoich domów.
Opiekunowie wycieczki: Renata Jabłońska, Jolanta Szczygieł, Ewelina Kasprzyk.Wycieczka klasy IIIa i IIIb

W środę 8.06.2022r. obie klasy III wybrały się na całodniową wycieczkę do Torunia. Droga była długa, ale przebiegła bez żadnych przykrych niespodzianek. W autokarze pani przewodnik opowiadała nam o Toruniu i zaznaczyła, że naszym zadaniem będzie odszukanie takich postaci jak: osiołka, czarnego kota, złotych żabek i psa Filusia. Nasza wycieczka rozpoczęła się od zrobienia grupowego zdjęcia na tle królowej rzek – Wiśle. Następnie udaliśmy się  wzdłuż murów obronnych pod rzywą Wieżę, gdzie pani przewodnik zapoznała nas  z legendą skąd się wzięła nazwa tego zabytkowego miasta. Kolejne kroki skierowaliśmy do zwiedzania Domu Kopernika, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia filmu 4D ukazujący dzieje Mikołaja Kopernika i jego rodziny. W filmie ukazano miejsca, w których żył i uczył się młody astronom, a także przedstawiono losy jego najbliższych. Na godzinę 13.00 zaplanowany został pyszny dwudaniowy obiad. Po obiedzie spacerowaliśmy po po starym mieście  podczas którego pani Alina przetaczała ciekawe opowieści dotyczące spotkanych zabytków jak:  ruiny zamku krzyżackiego, Katedrę Świętych Janów z XIII- XV wieku, gdzie został ochrzczony mały Mikołaj Kopernik. Wreszcie dotarliśmy na Rynek Staromiejski czyli do najstarszej części  miasta, gdzie to właśnie tam stoją 3 pomniki: symbol Torunia XIX wieczny posąg Mikołaja Kopernika , statuetka flisaka otoczonego przez żabki nawiązująca do toruńskiej legendy oraz postać czarnego kota, który przyczynił się do obrony Torunia i nieco dalej idąc w kierunku Planetarium  na postać sympatycznego psa Filusia. Tam też mieliśmy czas do dyspozycji grupy na zakup pamiątek. Kolejnym punktem wycieczki było obejrzenie seansu filmowego w Planetarium. Film opowiadał o wielkości i budowie Wszechświata, przybliżając wiedzę o gwiazdach, konstalacjach i planetach Układu Słonecznego. Także miłym akcentem było jedzenie lodów w miejscu, gdzie chwilę później pod okiem dwóch Mistrzów Piernikarskich poznaliśmy recepturę z której powstaje przepyszne ciasto piernikowe. Następnie dzieci miały możliwość współuczestniczenia w procesie tworzenia pierników według podanej receptyry. Te zajęęcia przyniosły wszystkim wiele radości, a jednocześnie dały możliwość zdobycia wiedzy na temat pracy w średniowiecznym warsztacie rzemieślniczym. Potem jeszcze odbył się zakup lukrowanych pierniczków i udaliśmy się do autokaru. Pełni wrażeń pożegnaliśmy piękny Toruń. Kolejną i już ostatnią niespodzianką był postój w McDonald's. Nad całą grupą czuwały wychowawczynie pani Ewelina Kasprzyk i pani Anna Murawska  oraz pedagog  szkolny pani Jadwiga Barycka.
Wycieczka klasy IV i VI


14 czerwca br.  uczniowie klasy IV  oraz VI  wzięli udział w wycieczce turystycznej do Kołobrzegu i do  Parku Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie.  W Kołobrzegu przywitała nas o poranku bardzo wietrzna pogoda i wzburzone morze. Dla dzieci, które po raz pierwszy widziały Bałtyk, zrobiło to ogromne wrażenie.  Trochę pokrzyżowało to nasze plany kąpieli i zabawy w morzu, no cóż, na pogodę nie mamy wpływu, ale kilkoro śmiałków zamoczyło się po pas. O 10.00 odbyliśmy rejs małym statkiem wycieczkowym po morzu. Emocje były ogromne, doświadczyliśmy, co to znaczy płynąć po wzburzonych falach. Po godzinie wytchnienia, kupnie pamiątek,  udaliśmy się na obiad  do restauracji McDonald's w Kołobrzegu. Na szczęście, niebo się rozpogodziło, temperatura wzrosła,
 co pomogło w korzystaniu z atrakcji Parku Rozrywki Dziki Zachód w Zieleniewie.  Ogromne emocje wzbudziła jazda samochodem transportowym po wybojach, jazda na byku, przejażdżka wagonikami, rowerkami, beczka śmiechu itp.
W dobrych humorach, szczęśliwi, wróciliśmy do domu. Opiekę nad nami sprawowały panie: Sylwia Żyjewska, Alicja Gondek- Sawa, Dorota Piszczek.Dzień dziecka w naszej szkole...
Dzień Matki

Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. Dlaczego właśnie w tym dniu? Może dlatego, by wszystkie najpiękniejsze kwiaty wiosny mogły być ofiarowane kochanym mamom.
My, klasy pierwsze  także postanowiliśmy w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też 27 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy. Licznie zgromadzone mamy wysłuchały wierszy i piosenek w naszym  wykonaniu. Po występach wręczyliśmy mamom upominki wykonane przez nas. Całość spotkania zwieńczył słodki poczęstunek. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno na długo zapadnie w pamięci nas wszystkich.


Wycieczka klasy 1a

W dniu 18 maja nasza klasa wybrała się do niedalekiej wioski, a mianowicie Grodna- Dwór;) Bardzo chętnie przyjęliśmy zaproszenie  naszej koleżanki Zuzi i jej rodziców i pojechaliśmy do stadniny koni.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania pięknego dworku, podziemi, parku, stajni. Następnie Pani Kasia (mama Zuzi;) opowiedziała nam troszkę ciekawostek o konikach, mogliśmy je też nakarmić, pogłaskać, poprzytulać oraz pojeździć;) I chociaż niektórzy troszkę się lękali- wszyscy odważyli się wsiąść i przejechać!! Niektórym udało się nawet jechać „bez trzymanki”;) Mieliśmy też wielkie ognisko i jedliśmy pyszne kiełbaski. Graliśmy w piłkę, ścigaliśmy się, zrobiliśmy sobie zawody sportowe w skokach przez przeszkody! Beztrosko opalaliśmy się , łapaliśmy promienie słońca, słuchaliśmy odgłosów przyrody, a w powietrzu unosił się zapach bzu…. Ależ tam było pięknie!!! Wszyscy zgodnie orzekliśmy, że moglibyśmy tak codziennie ;)
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Kasi Porożyńskiej - Pankau
za ciepłe przyjęcie i gościnę :)


III Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim

Z radością pragniemy poinformować, że III  Powiatowy Konkurs Recytatorski w Języku Angielskim i Niemieckim został rozstrzygnięty!
Obrady Komisji Konkursowej odbyły się dnia 10 maja br. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Po dokładnym zapoznaniu się z nadesłanymi nagraniami Jury w składzie:  Hanna Lalik, Barbara Foch, Katarzyna Szumińska oraz Jakub Słubik zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:
kategoria - język niemiecki
I miejsce - Agata Brząkała (SP w Kleszczynie)
II miejsce - Aleksandra Brzezinska ( SP w Zakrzewie)
III miejsce - Wiktoria Marciniak (SP w Kleszczynie)
 
kategoria - język angielski
I miejsce - Antonina Koniarek (SP w Lipce)
II miejsce - Kalina Miętek (SP nr 3 w Złotowie)
III miejsce - Kinga Kiejzik (SP w Radawnicy)

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wzięcie w nim udziału!
Organizacja konkursu
Joanna Zamczyk
Sylwia Żyjewska
„Totus Tuus”

Dnia 5 maja w Zespole Szkół Ekonomicznych w Złotowie odbyło się podsumowanie rejonowego konkursu „Totus Tuus”. Konkurs polegał na graficznym przedstawieniu słów Jana Pawła II: „Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba iść w głąb.” Uczeń naszej szkoły Adrian Krawczyk zajął III miejsce. Gratulujemy!!


Święto Konstytucji 3 Maja


         W bieżącym roku obchody Święta Konstytucji miały miejsce w naszej szkole w dniu 29 kwietnia, w piątek poprzedzający weekend majowy. Uroczystość składała się z części słowno- muzycznej w dwóch turach: dla klas I- III oraz klas IV-VIII.  W występ włączyły się przedszkolaki – sześciolatki, które brawurowo wykonały piosenkę
 ,,Witaj Majowa Jutrzenko” pod kierunkiem pań: Beaty Buczek i Ewy Rybczyńskiej. ,,Maluchy” bardzo wzruszyły nas  swoim wykonaniem.
      W części słowno - muzycznej  wzięli udział uczniowie klas VI-VIII: (8b) Gracjan Kujawski, Wojciech Keplin, Gracjan Kujawski, Paweł Bindek, Dominika Ratajska, Natalia Gryczka, Michalina Kołodziej, Klaudia Marchlewska, Nikola Skoczylas, Klaudia Kachelek, Maja Misztal;  ( VII) Lena Misztal, Magdalena Sygnowska, Califa Balde, Eryk Rutkowski, Kacper Foryś, Karolina Kowalska, Anna Hołubek, Weronika Brzezińska, Wojciech Skoczylas, Lenka Bindek, Wiktoria Kempa, (VI) Anastazja Maksimczuk, Diana Skalska; (III)  Daria Kowalski.
  Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie zaśpiewali wspólnie pieśń ,, Witaj Majowa Jutrzenko” przy wsparciu pani Agnieszki Słubik, a klasy starsze (IV-VIII) wzięły udział w konkursie on- line na temat wiedzy o Polsce.
Do rywalizacji przystąpiły po 2 osoby z każdej klasy. Zwyciężył Jakub Skoczylas z klasy V. Autorką testu i całego scenariusza tego dnia była p. Dorota Piszczek przy współudziale p. Jakuba Słubika,
który pomógł w obsłudze technicznej i informatycznej całej uroczystości.
Warto podkreślić, że uczniowie także czynnie włączyli się w czynności organizacyjne: dekoracja , napisy, zdjęcia
( klasa VIII b),  obsługa sprzętu i nagłośnienia ( klasa V).
   Młodzież tego dnia dała kolejny raz dowód swojej patriotycznej postawy poprzez godny ubiór oraz mocne zaangażowanie w przebieg święta, co przyniosło dobry efekt wychowawczy i dydaktyczny.

Dzień języków obcych

Dnia 27 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy III przywitali wszystkich piękną piosenką It's a Beautiful Day. Całą uroczystość poprawadziły uczennice klasy VII - Martyna Lisiecka oraz Nadia Król. 
Podczas części artystycznej usłyszeliśmy wiele ciekawych i przydatnych scenek w języku angielskim i niemieckim jak również piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów. Uczniowie klasy V wystąpili w krótkim przedstawieniu The Perfect Pizza.
Kolejnym elementem językowych zmagań był międzyklasowy konkurs językowy przeprowadzony za pomocą aplikacji Blooket. Trzyosobowe drużyny z klas IV - VIII musiały odpowiedzieć na 16 pytań dotyczących języka angielskiego i niemieckiego. I miejsce zajęła klasa VIII b z wynikiem 100%, II miejsce zdobyła klasa VI z wynikiem 81%, a na III miejscu uplasowała się klasa VII z wynikiem 75%.
Trzecią częścią Dnia Języków Obcych był międzyklasowy konkurs Mini Playback Show, podczas którego uczniowie prezentowali znane piosenki w j. angielskim i niemieckim. Uczniowie podeszli do zadania bardzo poważnie, wszystkie występy były fantastyczne. Poziom występów przeszedł najśmielsze oczekiwania sprawiając, iż jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia. Wszyscy zasłużyli na I miejsce !
Przez cały dzień w szkole panowała bardzo miła atmosfera, wszyscy dobrze się bawili i dostali sporą dawkę pozytywnej energii.
Dziękujemy wszystkim uczniom i wychowawcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
Organizatorzy: Joanna Zamczyk, Renata Jabłońska

“Running Dictation”

22 kwietnia 2022r. uczniowie klas IV - VII zmierzyli się w konkursie języka angielskiego pt. “Running Dictation”. Zmagania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 8:00, o zwycięstwo walczyło aż 14 trzyosobowych drużyn. Celem konkursu było doskonalenie wszystkich umiejętności językowych - pisania, czytania, mówienia i słuchania. Tekst dyktanda dotyczył międzynarodowego święta obchodzonego 22 kwietnia - Dnia Ziemi. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Gratulujemy !
Organizatorem konkursu była p. Joanna Zamczyk

Wyniki:
I miejsce
Wanessa Ulko
Anita Ziółkowska
Lena Frydrychowicz
II miejsce
Małgorzata Gracz
Califa Balde
Zuzanna Kowalski
III miejsce
Kinga Kiejzik
Martyna Lisiecka
Zofia Sierosławska


Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym


W dniu 21 kwietnia 2022r. w Złotowie odbył się turniej organizowany przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Celem tego turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Spychała, Tymoteusz Brzeziński, Ksawwry Czornij, którzy zajeli II miejsce.
Serdecznie gratulujemy!

O higienę trzeba dbać.

W dniu 13 kwietnia 2022 roku odbyło się przedstawienie "O higienę trzeba dbać" dla naszych przedszkolaków z odziałów przedszkolnych w wykonaniu klasy IIIb przygotowanych przez wychowawczynię Panią Annę Murawską.

Wycieczka koła historycznego
"Katedry wielkopolskie"


“Wielka-moc MAZURKA”

Uczniowie klasy VII wzięli udział w akcji “Wielka-moc MAZURKA” zorganizowanej przez Fundację Złotowianka. Zadaniem uczniów było udekorowanie dostarczonych przez fundację mazurków, które następnie trafią na charytatywną licytację na facebookowej grupie Licytacje Złotowianki. Dochód z licytacji przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji Złotowianka. 
Uczniowie klasy VII z wychowawcą
PRACOWNIA JĘZYKOWA JUŻ DZIAŁA !

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodego pokolenia staramy się, aby nasza szkoła była nowoczesna i wyposażona w najnowsze rozwiązania technologiczne. Chcemy, aby zdobywanie wiedzy było efektywne, ale również atrakcyjne dla uczniów, dlatego też od 31 marca w naszej szkole działa nowoczesna pracownia językowa, która jest doskonałym narzędziem wspomagającym naukę języków obcych.
Sala została wyposażona w tablicę interaktywną, nowe ławki i krzesła oraz w zestawy multimedialne z mikrofonami i słuchawkami.  W pracowni jednocześnie może pracować aż 24 uczniów, których zestawy multimedialne podłączone są do stanowiska nauczyciela, który kieruje pracą uczniów podczas zajęć. Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie bardziej skupiają się na wykonywanych zadaniach, swobodnie ćwiczą poprawną wymowę, chętniej przełamują barierę językową tworząc własne dialogi. Jest to również doskonałe narzędzie podczas wykonywania zadań doskonalących umiejętność słuchania ze zrozumieniem, gdyż uczniowie znacznie lepiej słyszą nagranie. Możliwości jest naprawdę wiele i mamy nadzieję, że nowa pracownia sprawi, że nauka języków będzie dla uczniów nie tylko przyjemna, ale także efektywna.
Dziękujęmy Wójtowi Gminy Złotów oraz wszytkim Radnym Gminy Złotów za pomoc
w realizacji tego wspaniałego przedwsięzięcia.

Wyjazd klas VIII do Złotowa

W poniedziałek, 21 marca br. uczniowie klas VIII wraz z opiekunami : p. Mariolą Gliniecką, p. Alicją Gondek-Sawą, p. Jolantą Szczygieł i p. Joanną Zamczyk wybrali się do Złotowa w ramach realizacji programu doradztwa zawodowego. Dzień rozpoczął się w Cechu Rzemiosł Różnych od zajęć w zakresie promocji kształcenia  zawodowego w systemie dualnym oraz rzemieślniczej nauki zawodu, które przeprowadził przez Pan Karol Pufal, Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Złotowie. Kolejnym punktem wyjazdu był Dzień Otwarty zorganizowany przez  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie. W auli szkoły uczniowie zostali zapoznani z ofertą kształcenia, a następnie w grupach zwiedzali poszczególne pracownie oraz przygotowane przez organizatorów atrakcje i warsztaty.
Na zakończenie uczniowie odwiedzili Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II. Dyrektor szkoły - Pan Marek Skórcz przedstawił ofertę edukacyjną i oprowadził uczniów po budynku szkoły.
Mamy nadzieję, że te wszystkie spotkania choć trochę pomogły uczniom w wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
" Pasowanie na czytelnika"

    29 marca 2022 r. biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowych czytelników. Uczniowie klas pierwszych z wychowawczyniami, Panią Grażyną Wiśniewską i Klaudyną Jakiel, wzięli udział w uroczystości przygotowanej przez Panią Alicję Gondek-Sawę i Renatę Jabłońską.
W przygotowanie i prowadzenie imprezy aktywnie włączyły się uczennice klasy VIII b: Nikola Skoczylas, Dominika Ratajska, Klaudia Marchlewska i Maja Misztal.
 Podczas wspólnej zabawy uczniowie wykazali się wieloma umiejętnościami: pięknie czytali, rozwiązywali zadania matematyczne, rebusy, łamigłówki, odgadywali zagadki.
     Po wykonaniu wszystkich zadań pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, że będą wiernymi i czułymi przyjaciółmi książek.
 Pan dyrektor Karol Wielgus pasował uroczyście każdego ucznia na czytelnika. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplom oraz własną kartę biblioteczną.
Nie zabrakło również upominków, oczywiście książek, zakładek i elementów odblaskowych, aby uczniowie bezpiecznie trafiali do biblioteki.
    Miłej lektury pierwszoklasiści!

Klasowy konkurs poezji
Marii Konopnickiej


      Dnia 10 marca 2022r. w klasie II odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego „Poezja Marii Konopnickiej”. Wszystkie dzieci pięknie zaprezentowały wiersze  na forum klasy.  Komisja w składzie p. Mariola Gliniecka, p. Dorota Nowakowska i p. Jadwiga Barycka oceniały prezentacje wierszy według następujących kryteriów: znajomość tekstu, ekspresyjność oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Zwycięzcami konkursu zostały:
•    I miejsce – Oliwia Spychała
•    II miejsce – Maja Januszewska
•    III miejsce – Gracjan Ratajski
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy za udział. Zwycięzcy konkursu reprezentowali klasę w „Szkolnym konkursie poezji Marii Konopnickiej” Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
     Konkurs zorganizowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy Dorota LubkowskaMistrz ortografii klas V - VI

Dnia 08.03. 2022r. w naszej szkole po raz kolejny odbył się konkurs o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII  KLAS V-VI”. Do niełatwych ortograficznych zmagań przystąpiło 13 uczniów z klas V – VI.  Pisali dość długie dyktando o niełatwym stopniu trudności. Trzeba było wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością reguł ortograficznych, ale poprawnością interpunkcyjną oraz świadomością językową.
Cieszę się, że jest wielu uczniów, którzy starają się coraz bardziej pracować nad poprawnością języka ojczystego i  mają chęć doskonalić swoje umiejętności w konkursach szkolnych.
Gratuluję wszystkim uczestnikom!!!
Są to:
Klasa V
Filip Barciński, Adrian Krawczyk, Lena Kudrelik, Wiktoria Buława, Tymon Lewandowski, Michalina Rachula, Maciej Jęsiek, Karol Czyż, Blanka Radzińska, Adam Spychała, Oliwier Durecki

Klasa VI
Lena Frydrychowicz
Wanessa Ulko
Brawo Wy!😀

Tytuł MISTRZA ORTOGRAFII KLAS V – VI
w roku szkolnym 2021/2022 
zdobyła uczennica klasy VI
WANESSA ULKO
GRATULACJE !!!
Do zobaczenia  za rok! 🥰
Jolanta Rusinowska
Muzyka łączy pokolenia

Dnia 22.03.2022r. Odbył się konkurs pod tytułem Muzyka łączy pokolenia w którym rywalizowali uczniowie z nauczycielami. Przy akompaniamencie muzyki z różnych dekad uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące ulubionych piosenek i wykonawców. Nauczyciele okazali się zwycięską drużyną. Uczestnicy konkursu wraz z całą szkołą, która obserwowała całe wydarzenie śpiewali i wykonywali przygotowane zadania.
Za całą uroczystość odpowiedzialni
byli Agnieszka i Jakub Słubik wraz z Samorządem Uczniowskim.


Dzień Świętego Patryka

17 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka - patrona Irlandii. Uroczystość została przygotowana przez uczniów naszej szkoły oraz nauczycielki języka angielskiego: p. Joannę Zamczyk i p. Renatę Jabłońską.
Podczas apelu uczniowie przedstawili podstawowe informacje o Irlandii i św. Patryku, zaprezentowali fragment hymnu oraz błogosławieństwo irlandzkie. Następnie uczniowie klasy Ia wykonali piosenkę pt. “Green” , a uczennice klasy VII zaprezentowały taniec irlandzki. Kolejnym elementem był międzyklasowy konkurs na najciekawszy strój z okazji Dnia Św. Patryka. Uczniowie poszczególnych klas prezentowali swoje stroje, a komisja konkursowa (p. Dorota Piszczek, p. Mariola Gliniecka i p. Jakub Słubik) dokonywała oceny. Oto wyniki: I miejsce - klasa VIIIb, II miejsce - klasa IIIb,  III miejsce - klasa Ib
Było naprawdę bardzo zielono !
Uczniowie mieli również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Irlandii i św. Patryku w interaktywnym quizie w aplikacji Kahoot. Do testu przystąpiło 57 osób. I miejsce zajęła Michalina Nowak, II miejsce zdobyła Martyna Mróz, na III miejscu uplasował się Karol Czyż. Podczas apelu komisja konkursowa oceniła również prace plastyczne przygotowane przez uczniów z okazji Dnia Świętego Patryka. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: klasy I - III (praca przedstawiająca skrzata z mitologii irlandzkiej - Leprechauna), klasy IV- VIII ( praca przedstawiająca postać św. Patryka).
Wyniki :
klasy I-III
I miejsce - Hanna Drop
II miejsce - Tymon Skórski
III miejsce - Hanna Wieczorek
klasy IV- VIII
I miejsce - Michalina Rachula
II miejsce - Nikodem Kołodziej
III miejsce - Patrycja Zbierska
Świętowanie nie skończyło się jednak na apelu i konkursach. Podczas przerw na uczniów czekały dodatkowe atrakcje - fotobudka, malowanie twarzy oraz sklepik z zielonymi, białymi oraz pomarańczowymi przekąskami i napojami. Było kolorowo i wesoło :) 
Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych, zielonych strojów oraz komisji konkursowej za wyłonienie zwycięzców w konkursach. Dziękujemy także uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do uroczystości. 

Na pomoc Ukrainie

Nasza szkoła aktywnie włącza się w pomoc Ukrainie. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce charytatywnej. Dary zostały przekazane do Urzędu Gminy Złotów, skąd trafią do potrzebujących.


Apel klasy VII

Dnia 28 lutego uczniowie klasy VII przeprowadzili apel porządkowy, który miał formę programu śniadaniowego pt. “Nie spać, nie jeść, oglądać!”. Uczniowie przedstawili ciekawostki i przysłowia dotyczące lutego, przypomnieli o minionych wydarzeniach oraz zaprezentowali pogodę na najbliższe dni. Nie zabrakło również kącika kulinarnego, w którym Magdalena Sygnowska i Zofia Sierosławska opowiadały o zdrowych przekąskach i przygotowywały warzywne tortille. Maciej Orzechowski, Jakub Spychała oraz Eryk Rutkowski przeprowadzili sondę wśród uczniów, dotyczącą świąt obchodzonych w lutym. Prowadzący program - Patryk Madziała i Lena Misztal zapraszali na “kanapę” gości - uczniów, którzy chcieli opowiedzieć o swoich pasjach. Wojciech Skoczylas, Wiktor Hrynkiewicz i Kacper Foryś opowiedzieli o motoryzacji i pochwalili się wiedzą w tej dziedzinie podczas krótkiego quizu. Wiktor Hrynkiewicz razem z Konradem Ziółkowskim pasjonują się również jazdą na rowerze i hulajnodze. Przygotowali film przedstawiający ich umiejętności. Kacper Foryś przygotował prezentację o swojej hodowli królików. Martyna Lisiecka i Nadia Król przygotowały krótki film prezentujący grę The Sims, w którym wyjaśniły jak stworzyć Sima od podstaw. Lena Bindek opowiedziała o swoim zamiłowaniu do gry w siatkówkę, a Kinga Kiejzik, Zofia Sierosławska, Califa Balde, Karolina Kowalska  i Wiktoria Kempa opowiedziały o swojej pasji, jaką jest taniec i zaprezentowały własny układ taneczny. Małgorzata Gracz przygotowała prezentację swoich prac, wykonanych za pomocą drobnych kryształków. Natalia Kowalska przygotowała film i opowiedziała o swoim hobby, którym jest jazda konna. Podczas apelu nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu fotograficznego dla klas I-III pt. “Zima w mojej okolicy”.
Na zakończenie apelu klasa VII chciała wyrazić solidarność z Ukrainą za pomocą przygotowanych serc oraz uczcić minutą ciszy pamięć wszystkich ofiar wojny. Uczniowie przekazali również informację o organizowanej w szkole zbiórce darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy.„Zima w mojej okolicy”

W bieżącym roku szkolnym 2022 w lutym, zgodnie z wcześniejszym założeniem, zorganizowany został szkolny konkurs fotograficzny, przeznaczony dla klas I - III szkoły podstawowej, pod hasłem „Zima w moje okolicy”.
Celem uczestnictwa w konkursowych zmaganiach było: propagowanie fotografii jako kreatywnej formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie umiejętności dostrzegania uroków zimowej przyrody w najbliższym otoczeniu.
Komisja w składzie:
1)    Jakub Słubik
2)    Renata Jabłońska
3)    Beata Buczek
Postanowiła przyznać następujące miejsca:
I miejsce – Daria Kowalski kl. III a
II miejsce – Krystian Stępień kl. I a
III miejsce – Jan Januszewski kl. I a
III miejsce -Tymon Skórski kl. III a
Wyróżnienie otrzymali:
1.    Filip Kowalski kl. I a
2.    Maja Januszewska II
3.    Natan kopka kl. II
4.    Hanna Drop kl. II
5.    Milena Domaradzka kl. III a
    Wiedząc jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu, laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez szkołę, a wszyscy wyróżnieni uhonorowani zostali imiennymi dyplomami. Nagrody i dyplomy wręczone zostały na apelu porządkowym.
Organizator: Kasprzyk Ewelina


Program dla szkół.Laboratoria przyszłości


WOŚP

Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Radawnicy po raz kolejny włączyła się do niedzielnej zbiórki na rzecz WOŚP.
 Mimo trudnych warunków wywołanych aurą, na drogi północnej gminy Złotów, w 7 miejscowościach, wyszło 20 wolontariuszy z klas IV- VIII . Oto oni:
RADAWNICA : Nikola Skoczylas, Paweł Bindek, Wojciech Keplin, Zuzanna Biedrzycka, Julia Duda, Julia Spychała.
BIELAWA: Karol Konopa, Tymoteusz Brzeziński, Magdalena Sygnowska.
KRZYWA WIEŚ: Zofia Sierosławska, Patryk Sierosławski
  JÓZEFOWO: Klaudia Marchlewska, Martyna Mróz, Maja Misztal, Marcin Zbierski.
STARE DZIERŻĄŻNO: Kinga Cios, Kamila Cios
NOWY DWÓR, FRANCISZKOWO: Dominika Ratajska, Agata Szymańska, Kacper Szymański.
Wolontariusze dzielnie poradzili sobie z wichurą i deszczem uzyskując na rzecz Orkiestry  kwotę  4 170 złotych.  Wszyscy: zbierający i darczyńcy spisali się na medal.
Dziękujemy serdecznie  mieszkańcom wymienionych miejscowości oraz rodzicom wolontariuszy za okazanie wsparcia w czasie zbiórki.
Wszystkich pozdrawiamy i liczymy na aktywną obecność za rok! Do zobaczenia.
Sztab w RadawnicySpektakl pt. “Opowieść wigilijna”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy VII pod opieką wychowawcy, p.Joanny Zamczyk przygotowali spektakl teatralny oparty na opowiadaniu Charlesa Dickensa pt.: „Opowieść wigilijna”.  Przygotowania rozpoczęły się już w październiku. Uczniowie zawsze byli zaangażowani, pomocni, chętni do działania i pełni pozytywnej energii. Pomimo wielu godzin spędzonych w szkole podczas popołudniowych prób, nigdy nie narzekali.
Trzeba jednak przyznać, że przygotowanie przedstawienia w dobie pandemii nie jest łatwe, do końca pojawiały się wątpliwości, czy uczniowie w ogóle będą mogli zaprezentować efekty swojej pracy.  Na szczęście, wszystko się udało i przedstawienie odbyło się 17 grudnia. Muzyka, scenografia, stroje, oświetlenie, dym - to wszystko stworzyło naprawdę magiczny klimat. A uczniowie ? Uczniowie dali z siebie wszystko, doskonale znali tekst, zagrali fantastycznie i dostarczyli widzom wielu niesamowitych emocji. Przez cały spektakl aktorom towarzyszył wspaniały chór, którego skład tworzyli uczniowie naszej szkoły oraz Pani Agnieszka i Pan Jakub Słubikowie. Piosenki świąteczne w wykonaniu chóru wprawiły wszystkich w iście świąteczny nastrój.
Dziękujemy wszystkim młodym artystom za pracę jaką włożyli w przygotowanie tego spektaklu ! Gratulujemy !
W przedstawieniu udział wzięli:
Wiktor Hrynkiewicz, Maciej Orzechowski, Patryk Madziała, Eryk Rutkowski, Natalia Kowalska, Zofia Sierosławska, Małgorzata Gracz, Martyna Lisiecka, Kinga Kiejzik, Califa Balde, Kacper Biedrzycki, Kacper Foryś, Wojciech Skoczylas, Zuzanna Kowalski , Wiktoria Kempa, Nadia Król , Lena Misztal, Konrad Ziółkowski, Magdalena Sygnowska, Karolina KowalskaCo ma piernik… do pomagania ?

Na początku grudnia klasa VII wzięła udział w akcji zorganizowanej przez Fundację Złotowianka pt. “Co ma piernik…do pomagania?” Uczennice udekorowały pierniki, które następnie trafiły na licytację na facebookowej grupie Licytacje Złotowianki, by w ten sposób wesprzeć podopiecznych fundacji.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w licytacjach. Nasze pierniki wylicytowała Pani Agnieszka Gracz, bardzo dziękujemy w imieniu podopiecznych Fundacji Złotowianka.Międzyszkolna wymiana kartek świątecznych

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia klasy IV, V oraz VII wraz z nauczycielem j. angielskiego, panią Joanną Zamczyk wzięły udział w międzyszkolnej wymianie kartek świątecznych. Uczniowie własnoręcznie wykonali kartki oraz napisali życzenia w języku angielskim. Kartki zostały wysłane do Szkoły Podstawowej w Starzynie, Szkoły Podstawowej w Upałtach oraz do Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy.
Projekt miał na celu kultywowanie tradycji świątecznych, doskonalenie umiejętności językowych oraz podjęcie współpracy z innymi szkołami.
Za wszystkie kartki, które już otrzymaliśmy oraz te, które jeszcze nie dotarły, ale zostały wysłane, serdecznie dziękujemy !Obchody Międzynarodowego
Dnia Osób z Niepełnosprawnościami


10 grudnia odbyły się długo oczekiwane obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Przez pandemię termin był ciągle przekładany, nie mogli wziąć w nim udziału goście z zewnątrz, nie dojechała ze swoimi obrazami zaproszona Vanessa Bąkowska, ale zrobiliśmy co w naszej mocy, by ten dzień był uroczysty. Do naszych absolwentów pojechały paczki i życzenia przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Chcieliśmy, by wiedzieli, że o nich pamiętamy. Na scenie zaś  odbyły się występy integracyjne: 6-latki śpiewały, tańczyły i grały do  piosenki "My, Cyganie", Zosia i Julka z klasy III śpiewały piosenkę o czarownicy, Adrian z klasy V rozpoznawał flagi państw, dziewczyny z klasy VII zaprezentowały układ taneczny, a klasa VIII a - mini playback show. Było wesoło, sympatycznie i wzruszająco. Zebrani w auli mieli okazję zobaczyć film nagrany 7 lat temu pt. "Brzydkie kaczątko", w którym zagrali pełnosprawni i niepełnosprawni uczniowie naszej szkoły. Kluczowe pytanie w tym filmie brzmi: Czy pełnosprawni są wśród nas? Wszyscy, którzy wystąpili na scenie otrzymali słodkie upominki, a niektórzy również prezenty oraz poduchy od Mamituli. Uroczystość poprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego - Anastazja i Michalina. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powrócić do tradycji hucznego obchodzenia tego święta. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był wyjątkowy, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami.
Program „Plastek i jego
zaczarowane pudełko”


Program „Plastek i jego zaczarowane pudełko” to europejska inicjatywa edukacyjna skierowana do najmłodszych uczniów. Program pozwala na przeprowadzenia na lekcjach łatwych doświadczeń, które uczniowie mogą wykonać samodzielnie. Jego celem jest zainteresowanie dzieci zjawiskami i naukami przyrodniczymi.
7 grudnia w klasie IIIa odbyły się zajęcia o tworzywach sztucznych z pokazem doświadczenia „Plastek i jego zaczarowane pudełko”. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej przedstawiającej uczniom różnorodne zastosowania tworzyw sztucznych oraz sposoby ich pozyskiwania. Na przykładzie „szczoteczki do zębów” uczniowie mieli okazję prześledzić proces powstawania tworzyw sztucznych. Część doświadczalna obejmowała wykonanie przez uczniów doświadczenia pt. „Gdzie podziała się woda? Uczniowie sprawdzali stopień wchłaniania (absorpcji) wody przez róże materiały, m.in. kamień, watę kosmetyczną i oczywiście tworzywo sztuczne w postaci superabsorbentu. Celem było zapoznanie uczniów ze szczególną zdolnością wchłaniania wody przez tworzywa sztuczne w porównaniu z innymi materiałami.
Lekcję przygotowała: Ewelina Kasprzyk

Mikołajkowa wycieczka do fabryki bombek i ozdób choinkowych
w Gnieźnie


6 grudnia 2021 r. uczniowie klasy drugiej wraz ze swoimi rodzicami oraz nauczycielkami: p. Dorotą Lubkowską i p. Mariolą Gliniecką wybrali się do Gniezna, aby zwiedzić ,,Krainę bombek”. Celem naszej wyprawy była fabryka bombek, która istnieje już od 78 lat. Produkuje się tam szklane ozdoby, które są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Podczas kupowania bombek i ozdób choinkowych mało kto zastanawia się, gdzie i jak powstały. Uczniowie poznali proces produkcji pięknych ozdób choinkowych i teraz już wiedzą, że wyprodukowanie bombki to bardzo pracochłonny, ale ciekawy proces.  Na początku odwiedzili DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem gazowym, ręcznie wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym etapem zwiedzania była SREBRZALNIA, czyli miejsce, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Tutaj uzyskują one wygląd potrzebny do dalszego etapu – dekoracji.  Następnie uczniowie przeszli do DEKORATORNI, gdzie przyglądali się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Dowiedzieli się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów. Następnie uczniowie i rodzice uczestniczyliw warsztatach malowania bombek. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, aby dokonać zakupu świątecznych ozdób dla siebie i dla swoich bliskich. Duża różnorodność szklanych ozdób sprawiła, że trudno było wybrać tylko jedną bombkę. Zwiedzanie fabryki dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, o których przypominać będą  błyszczące w świetle choinki bombki. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy II p. Dorota Lubkowska.

Dzień Kredki

26 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kredki. Dzień ten w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, bowiem dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli, marzenia, pragnienia. Rysowanie uczy twórczego myślenia oraz rozwija wyobraźnię. To również wspaniała przygoda
i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Z tej okazji uczniowie klas I – III włączyły się do zabaw z kredkami w roli głównej. Poznały ich rodzaje oraz obejrzały krótki film o tym, jak są robione. Tworzyły zbiory kredek według kryterium koloru, kształtu, wielkości, rodzaju i porównywały ich liczebność. Bawiły się przy piosence „Kolorowe kredki”, kolorowały kolorowanki nawiązujące do jej treści, brały też udział w zabawach muzyczno-ruchowych. Starsze dzieci za pomocą miar mierzyły długości kredek. Uczniowie każdej klasy wykonały piękne prace, oczywiście kredkami. Narysowały swoje marzenia wszystkimi kolorami. Prace można było podziwiać na wystawie, na szkolnym korytarzu. Na koniec każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.
Uroczystość zorganizowały p. Dorota Lubkowska i p. Anna Murawska.


Wystawa zwierząt egzotycznych

W dniach 17-18 listopada w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody, podczas której zostały zaprezentowane między innymi gady (kameleony, agamy, gekony), owady (modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce) i pajęczaki (pająki, skorpiony). Uczniowie podziwiając wystawę rzadko spotykanych okazów zwierząt, usłyszeli bardzo wiele ciekawostek, związanych między innymi z budową i zwyczajami tych niezwykłych zwierząt. Wiele sympatii wzbudzały kameleony Zuzia i Leon. Nieco strachu budziły pająki i skorpiony. Dla wszystkich uczestników lekcji żywej przyrody było to bardzo ciekawe doświadczenie – stojąc „oko w oko” z rzadkimi okazami zwierząt. Najodważniejsi uczniowie niektóre okazy mogli wziąć na rękę.
Organizatorką wystawy była p. Sylwia Mróz


”Jaś i Małgosia”

W piątek 2021r uczniowie kółka muzyczno - teatralneego z klasy 3b dwukrotnie wystawili inscenizację ulubionej bajki w wersji proekologicznej pt.”Jaś i Małgosia” dla wszystkich grup przedszkolnych i uczniów klas 1-3. Piękna scenografia, kolorowe stroje, melodyjna muzyka, wpadająca w ucho nadały przedstawieniu bajkowy nastrój. Żywa, zrozumiała nawet dla najmłodszego widza akcja to najistotniejsze walory tego przedstawienia. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały i oglądały popisów swoich starszych kolegów i koleżanek. Miały również możliwość nauczenia się wyliczanki z odpowiednimi gestami i wypowiedzeniu się jak należy się zachować w czasie spaceru w lesie, aby nie niszczyć przyrody i przynieść do domu tylko jadalne grzyby. W rolę Małgosi wcieliła się Hanna Mikicka, Jasia – Kazimierz Kiejzik, Baby Flory - Wiktoria Gracz , wilki Filip Ulko i Igor Jakubczyk oraz zajączek- Anastazja Syguła. Nad całością przedstawienia czuwała pani Anna Murawska.

Pogadanka profilaktyczna
z policjantami z KPP w Złotowie.


W poniedziałek 15 listopada br. miały miejsce w naszej szkole pogadanki profilaktyczne z policjantami z KPP w Złotowie. Odbyły się one w trzech grupach.
W przedszkolu i klasach I-II tematem spotkania było zapoznanie się z pracą i umundurowaniem policjanta, a także podstawowymi zasadami ruchu drogowego oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły. W spotkaniu tym uczestniczył również przedstawiciel WORD w Pile, który uczył dzieci jak przechodzić przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz  demonstrował przez specjalne urządzenie widoczność na drodze osób wyposażonych w elementy odblaskowe. Dzieci mogły samodzielnie wykonać odblaski, wzięły udział w konkursie rysunkowym, a na koniec otrzymały nagrody.
W klasach IV – VI pogadanka dotyczyła bezpieczeństwa w sieci, hejtu i odpowiedzialności za treści zamieszczane w Internecie.
        Natomiast w klasach VII-VIII policjanci wyjaśniali uczniom czym są narkotyki i dopalacze, zapoznawali uczniów z groźnymi skutkami ich zażywania,  sposobem postępowaniu z osobą, która je zażyła oraz odpowiedzialnością prawną nieletnich za czyny związane z posiadaniem środków zabronionych.
         Mamy nadzieję, że wszystkie wiadomości przekazane uczniom przez policjantów w czasie spotkań profilaktycznych odniosą zamierzony skutek.

Światowy Dzień Misia

25.11.2021r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Misia. W tym roku połączyliśmy zabawę z nauką języka angielskiego. Uczniowie między innymi nazywali części ciała misia, a następnie z nazwanych części składali misia, wykonywali misiowe zadania na kartach pracy oraz śpiewali misiowe piosenki po angielsku. W nagrodę uczniowie stawiali sobie wybrane przez siebie pieczątki.
Misiowe zabawy przygotowała R. Jabłońska

Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole upłynęły pod hasłem ,, 103. Urodziny Niepodległej”. Urodziny to  czas, w którym zaproszeni goście wspólnie  rozmawiają, wspominają, śpiewają, bawią się. Wszystkie te elementy znalazły się na naszej uroczystości. Odbyła się ona w przeddzień święta narodowego- 10 listopada. Miały miejsce dwa osobne spotkania, o godzinie 9.00 dla klas 1-4, o godzinie 10.45 dla klas 5-8. Wcześniej trwały przygotowania do wspólnych Urodzin.  Klasy I- III wykonały samodzielnie prace plastyczne związane ze świętem, które stanowiły następnie główny element wystroju szkolnej auli.  Myślą przewodnią było to, by prace zostały wykonane w barwach narodowych. Powstały więc piękne orzełki, serduszka, flagi oraz kwiaty. Wszystkie wyeksponowano na tablicach. Tytułowe  napisy  wykonała p. Dorota Lubkowska, pod której kierunkiem klasa 8a przyczyniła się do wystroju auli na Urodziny Niepodległej. Tablice  prezentowały się imponująco, dodając  charakteru całej imprezie.  Na część oficjalną składało się wprowadzenie sztandaru, odśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego i montaż słowno- muzyczny , którego głównym wątkiem była refleksja nad odzyskaną wolnością i umiejętnością korzystania z niej przez współczesnego człowieka.  W tej części, z dużym zaangażowaniem wzięła udział klasa 8 b, oraz wybrani uczniowie z klasy 8a,7 i 5 przygotowani przez p. Dorotę  Piszczek.  Bardzo wzruszającym elementem był występ  sześciolatków, które pod kierunkiem p. Beaty Buczek oraz p. Ewy Rybczyńskiej  przepięknie zaśpiewały dwie piosenki : ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz ,,Radawnickiego Poloneza”.  Dzieci były ubrane, zgodnie z główną ideą uroczystości,  w biało- czerwone stroje. Przedszkolaki, po swoim występie,  otrzymały rzęsiste brawa. Po części oficjalnej, wszyscy uczniowie,  wykonali brawurowo dwie pieśni: ,,Przybyli ułani”,  ,,Marsz I Brygady”, klasy starsze, dodatkowo, stojąc na baczność zaśpiewały Rotę. Nadspodziewanie dużo emocji i radości sprawił zorganizowany  konkurs- zabawa w strzelaniu lotkami do tarczy zbudowanej z biało- czerwonych balonów. Po dwoje uczniów z każdej klasy miało po 3 rzuty. Doping na widowni był porównywalny z dużym wydarzeniem sportowym.  Konkurs klasowy przekształcił się w konkurs indywidualny  (tu najlepszym strzelcem okazał się  Marcin Zbierski z klasy 8a, a najlepszą nauczycielką w strzelaniu - p.Monika Rębiś).  Klasy układały także na czas orła – polski herb - z dużych puzzli. Wszyscy uczestnicy wspólnej zabawy konkursowej zostali nagrodzeni słodkościami.
           Trzeba podkreślić, że młodzież naszej szkoły, bardzo godnie uczciła Urodziny Niepodległej, zarówno poprzez zaangażowaną postawę, galowy strój oraz bardzo czynny udział w całej uroczystości, dzięki czemu to wydarzenie
na pewno przejdzie do historii szkoły."Szkoła pamięta"

Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta". Jej celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę przypominającą o wydarzeniach, które miały miejsce w styczniu i lutym 1945 roku w okolicach Grudnej i żołnierzach, którzy polegli w walkach o przełamanie Wału Pomorskiego w naszej okolicy. Od 2008 roku nasza szkoła opiekuje się znajdującym się tam pomnikiem, uczniowie dbają o porządek w jego otoczeniu , składają przy nim kwiaty, zapalają znicze. Pamiętamy!
Światowy Dzień Oszczędzania

    29 października 2021r. w warunkach reżimu sanitarnego z okazji Światowego Dnia Oszczędzania, które przypada w niedzielę 31.10. odbyły się 2 spotkania. Dla klas pierwszych, gdzie gospodarzami byli uczniowie klasy IIIb i również członkowie kółka muzyczno – teatralnego. W pierwszej części pierwszoklasiści brali czynny udział w pogadance i krótkich scenkach, zainspirowanych  przez opiekuna SKO panią Annę Murawską na temat „Skąd się wzięły pieniądze.” Natomiast w drugiej części dzieci obejrzały inscenizację komiksu Blisko marzeń- pt. „Deska”. W tym komiksie bohaterami przygód są Netka i Filon rodzeństwo oraz Misiek i Laki Łuki, którzy uczą oszczędzać swoich rówieśników i pomagać swoim kolegom zrozumieć i wprowadzić w życie metody dobrego zarządzania pieniędzmi. W rolę Miśka wcielił się Jakub Kujawski, Netki – Rozalia Skoczylas,Filona – Mateusz Orzechowski i Laki Łuki -Radosław Suchy. Młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodką niespodzianką.
    Drugie spotkanie również poprowadziła pani Anna Murawska , gdzie uczestnikami byli  uczniowie klasy II i IIIa. Uczestniczyli oni również w pogadance „ Jak należy mądrze oszczędzać, a także  pokrótce poznały dzieje pieniądza i jego różne formy oraz obecne środki płatnicze jakm są (karty bankomatowe, kredytowe) oraz pieniądze elektroniczne (np.: przelewy on-line za pomocą Internetu, płatności za dobra i usługi za pomocą SMS) .W drugiej części dzieci także obejrzały inscenizację komiksu, ale w innej obsadzie. Misiek – Fabian Łabędź, Netka – Rozalia Skoczylas, Filon- Nikodem Bielaszewski i Laki Łuki – Mateusz Nowak.


Wycieczka klasy VI i VII

20 października 2021r. uczniowie klas VI i VII wraz z wychowawczyniami - p. Sylwią Żyjewską i p. Joanną Zamczyk wybrali się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Organizacją wyjazdu zajęło się Biuro Turystyczne “Monika”. Celem podróży było niezwykle urokliwe miasto - Toruń. Podczas spaceru po Starym Mieście zobaczyliśmy Dom Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika, Muzeum Twierdzy Toruń i katedrę, w której Mikołaj Kopernik został ochrzczony. Usłyszeliśmy także legendę o psie Filusiu oraz obejrzeliśmy ciekawy seans w Planetarium. Na zakończenie wszyscy ruszyliśmy do sklepów by kupić prawdziwe, toruńskie pierniki. Słoneczna pogoda sprawiła, że wszyscy byliśmy pełni energii i przez cały dzień towarzyszył nam dobry humor. Z wycieczki, oprócz pysznych pierników i pamiątek, przywieźliśmy mnóstwo zdjęć  i wspomnień.IIIb na wystawie Tomasza Cebo


Dnia 21.10.2021r. uczniowie klasy 3b udali się do filii UL w Złotowie na wystawę obrazów złotowianina pana Tomasza Cebo. Zajęcia w poznawaniu sztuki malarskiej w niesamowicie ciekawy sposób poprowadziła pani Dominika Skoczylas-Radke. Dzieci z zaciekawieniem i uwagą brały aktywny udział w interpretacji poszczególnych obrazów. Po obejrzeniu wystawy, uczniowie zainspirowani twórczością pana Cebo, we własny sposób po omówieniu techniki przez nauczyciela, wykonały prace plastyczne do fragmentu wiersza poety Marka Głogowskiego „ Jesień roztargniona malarka – gubi farby po lasach i parkach, a ja biegam wciąż za nią z ochotą i znajduję brąz, czerwień i złoto.” Wystawę najciekawszych prac można podziwiać na głównym korytarzu klas I-III.
  wychowawczyni -   Anna Murawska
Uroczystość ślubowania
i pasowania pierwszoklasistów.


W piątek 15 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Moniką Filarowską i panią Grażyną Wiśniewską, przygotowały krótki program artystyczny. Recytacją, śpiewem i tańcem potwierdziły, że są gotowe , aby przyjąć je do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Radawnicy. Po programie artystycznym nastąpił najważniejszy moment uroczystości: ślubowanie i pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły za pomocą olbrzymiego ołówka. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz słodki upominek przygotowany przez rodziców.Dzień Edukacji Narodowej

14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dyrektor szkoły, pan Karol Wielgus, podziękował i wręczył nagrody wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za sumienną pracę na rzecz uczniów, za zaangażowanie i stałe poszerzanie horyzontów, a także za sprostanie wymaganiom w tak trudnym czasie pandemii. Serdeczne gratulacje otrzymali pracownicy, którzy obchodzili tego dnia jubileusz swojej pracy: panie Ewa Rybczyńska, Maria Michalska i Alicja Gondek - Sawa. Pan dyrektor pożegnał też odchodzącego na emeryturę pana Czesława Dąbrówkę. Tego dnia Nagrody Wójta Gminy Złotów odebrali: dyrektor szkoły, pan Karol Wielgus, pani Dorota Lubkowska oraz pani Agnieszka Poczekajło. Praca naszych nauczycieli została także doceniona przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Pani Mariola Gliniecka odebrała nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, natomiast pani Anna Wiórkowska - Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Wycieczka do „Sosnowych Wzgórz”

We wtorek 28 września 2021r. klasa III A odwiedziła gospodarstwo ekologiczne i hodowlę alpak „Sosnowe Wzgórza” w Sierakowie Sławieńskim. Wycieczka obfitowała w przeróżne atrakcje. Na miejscu przywitali nas właściciele gospodarstwa: pani Joasia i pan Robert. Gospodarze zapoznali nas z cudownymi alpakami, które karmiliśmy i przytulaliśmy. Dowiedzieliśmy się mnóstwo interesujących informacji na temat tych niezwykłych, przytulnych zwierząt. Kontakt z alpakami służy poprawie samopoczucia. Poprzez przytulanie, głaskanie, karmienie alpak dzieci otwierają się, rozluźniają, a na ich buźkach pojawia się radość i uśmiech. Kolejną atrakcją była przejażdżka traktorem z wujkiem Władkiem w towarzystwie mima Maksa, sesja zdjęciowa z papugą Fredkiem, przejazd tyrolką, most linowy, karmienie królików i spacer z kozami. Na pożegnanie, po licznych aktywnościach na świeżym powietrzu, gospodarze poczęstowali nas pysznym ciastem drożdżowym prosto z pieca, smakołykami i ciepłymi napojami. Na Sosnowych Wzgórzach doświadczyliśmy niesamowitej gościnności i spędziliśmy czas w miłej, rodzinnej atmosferze.
Opiekunami wycieczki były: Ewelina Kasprzyk i Jolanta Szczygieł.Wycieczka klasy V i VIIIa

Szóstego października 2021 r. klasy V i VIII a uczestniczyły w wycieczce do Torunia. Zwiedziliśmy Krzywą Wieżę, Muzeum Piernika, Muzeum Twierdzy Toruń. Odwiedziliśmy Muzeum Podróżników im T. Halika. Dzięki seansowi w Planetarium poszerzyliśmy wiedzę na temat zjawisk zachodzących we Wszechświecie. Zwiedziliśmy gotycką katedrę pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, w której ochrzczono Mikołaja Kopernika. Zwieńczeniem wycieczki był spacer i poznawanie historii Gotyckiej Starówki, znajdującej się na Liście Światowego Dziedzictwa  UNESCO. Poznaliśmy legendę pieska Filusia, toruńskiej Żaby oraz spotkaliśmy na starówce Kota, dzięki któremu wg legendy, niegdyś mieszkańcy Torunia stawili czoła nieprzyjaciołom. Wszystkim uczestnikom dopisywał doskonały humor, do domów wróciliśmy pełni wrażeń i wiedzy.
Uczniowie przebywali pod opieką Renaty Jabłońskiej, Eweliny Kasprzyk i Jolanty Szczygieł. Wycieczkę zorganizowało Biuro Turystyczne „Monika” ze Szczecinka, po Toruniu oprowadzał przewodnik Piotr.
Zdjęcia: Ewelina Kasprzyk, Jolanta Szczygieł, Renata JabłońskaMiędzynarodowy Dzień Kropki

5.09.2021 roku uczniowie klas 1-3 obchodzili w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Jak co roku po obejrzeniu i omówieniu filmu o  przygodzie Vashti, staraliśmy się odkryć nasze talenty. Cześć osób odkrywała talenty malarskie, wykonując przepiękne, fantazyjne owoce. Uczniowie klas 3 połączyli prezentację swoich talentów z nauka języka angielskiego i po angielsku mówili o tym, co potrafią robić dobrze.
Uroczystość przygotowała pani R. Jabłońska oraz pani Alicja Gondek-Sawa.

Narodowe czytanie.

W dniu 30 września 2021r. odbyło się w naszej szkole czytanie narodowe "Moralności pani Dulskiej." Czytanie to przybrało nieco inny charakter niż co roku. NIe było to zwykłe odczytanie  fragmentu utworu, tylko piękny występ aktorów "Wieczoru przy choince" W odpowiednim nastroju, dekoracji i kostiumach fragment tragikomedii odczytali:
p. Dulska - p. Beata Wiącek
p. Dulski - p. Tadeusz Grzesiak
Ciotka Juliasiewiczowa - p. Jolanta Karbowiak
Zbyszek - p. Jacek Januszewski
Hanka - p. Mariola Gliniecka
Hesia - Anna Marcinowicz

Mela - Michalina Nowak
Didaskalia odczytał p. dyrektor Karol Wielgus.


Samorząd Uczniowski

Serdecznie gratulujemy osobom, które będą tworzyły Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2021/2022
•Piotr Durecki (kl. 4)
•Adam Spychała (kl. 5)
•Igor Suchy (kl.6)
•Małgorzata Gracz (kl.7)
•Anastazja Skoczylas (kl.8a)
•Michalina Nowak (kl. 8b)
Opiekun: p. Jakub Słubik
Życzymy owocnej pracy, kreatywnych pomysłów i uśmiechu podczas pracy na rzecz naszej szkoły!

Jesienne inspiracje
w wykonaniu klasy IIIa.


Drzewa jesienne
kolorami się mienią:
żółcią, pomarańczem,
brązem i czerwienią


Świetlicowe zabawy.


Nasza szkolna świetlica została wyposażona w nowe zabawki i sprzęty. Szczególnym powodzeniem cieszą się różnorodne klocki, z których dzieci potrafią skonstruować prawdziwe cuda. Dzięki temu pobyt w świetlicy się nie dłuży, a dzieci mają okazję rozwijać swoją wyobraźnię i sprawność manualną.IX edycji biegów „Leśne dukty”

W sobotę 11 września 2021 w Lipce odbyły się biegi przełajowe dzieci i młodzieży w ramach IX edycji biegów „Leśne dukty”. Biegi te były poświęcone pamięci zmarłemu nauczycielowi wychowania fizycznego SP Lipka – Przemysława Bujacza. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w kategoriach wiekowych począwszy od sześciolatków po ośmioklasistów. Reprezentanci naszej szkoły spisali się znakomicie w tej imprezie zdobywając 8 medali:
Burakowski Kewin klasa III – 2 miejsce
Rutkowski Bartłomiej klasa IV – 2 miejsce
Durecki Oliwier klasa V – 1 miejsce
Jasiłek Paweł klasa V – 2 miejsce
Skiba Aniela klasa VIII – 1 miejsce
Skiba Zuzia klasa VIII – 2 miejsce
Skiba Zosia klasa VIII – 3 miejsce
Gryczka Jakub klasa VIII – 2 miejsce
Pozostali również zaliczyli udany występ w zawodach zajmując jednak miejsca poza podium. Byli to: Kiejzik Kinga, Adler Oliwia, Manowska Nikola, Misztal Julia.
Grzegorz Wiśniewski

Uroczyste podsumowanie Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

9 września br. w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Złotowie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Laureaci etapu powiatowego odebrali gratulacje oraz nagrody z rąk dyrektora Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Złotowie pana Krzysztofa Doroszuka oraz  dyrektor POPP w Złotowie - pani Aldony Chamarczuk. Spotkanie uświetnił występ wokalny Pameli Borkowskiej. Jedynie 3 szkoły w powiecie złotowskim zdecydowały się na udział w tym konkursie. Laureaci etapu powiatowego z naszej szkoły to: Radosław Hube, Michalina Nowak, Wiktor Hrynkiewicz, Julia Augustyniak, Michalina Rachula, Adam Spychała, Patrycja Zbierska i Franciszek Pietkiewicz. Uczniów do konkursu przygotowują co roku panie Dorota Piszczek i Mariola Gliniecka.Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września 2021r. o godzinie 8.00. Autobusy szkolne kursują zgodnie z rozkładem jazdy zamieszczonym na stronie internetowej szkoły.
Uczniowie klas I-III spotkają się w hali sportowej - wejście od strony dziedzińca. Na teren hali będą mogli wejść rodzice uczniów (jeden rodzić do jednego ucznia) z zachowaniem dystansu, w maseczkach zasłaniających nos i usta i po zdezynfekowaniu rąk. Po krótkim spotkaniu nauczyciele udadzą się ze swoimi uczniami do klas (już bez rodziców). Po zakończonym spotkaniu nauczyciel wypuści dzieci do oczekujących pod szkołą rodziców. Pozostałe dzieci będą oczekiwać na autobus pod opieką wychowawcy w klasie.
Uczniowie klas IV-VIII spotkają się w auli szkolnej. Wchodzą przez szatnię, gdzie dezynfekują ręce. Na teren szkoły nie wchodzą rodzice uczniów klas IV-VIII. Po krótkim apelu wychowawcy udają się wraz z uczniami do klas. Po spotkaniu uczniowie miejscowi udadzą się do domu, natomiast pozostali będą oczekiwać pod opieką wychowawcy na autobus.
Odjazdy autobusów tego dnia zaplanowane są na godzinę 8.40.
Plan lekcji znajduje się już w dzienniku Librus oraz na stronie internetowej szkoły.
Zestaw podręczników znajdziecie Państwo na stronie internetowej szkoły. Przypominam, że uczniowie we własnym zakresie kupują jedynie podręcznik do religii (pozostałe podręczniki otrzymają ze szkoły).
W szkole obowiązuje obuwie zmienne.
Jest możliwość zakupu szafki dla uczniów klas IV-VIII. W tym celu należy zgłosić się do sekretariatu.
Wszystkim uczniom życzę powodzenia i samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym, a rodzicom cierpliwości i wielu powodów do radości i dumy ze swoich pociech.
Z poważaniem dyrektor szkoły Karol Wielgus

Autobusy będą kursowały według harmonogramu:

St.Dzierzążno 7:00
Nowy Dwór 7:15
Franciszkowo 7:25
Józefowo 7:45 - II autobus - klasa I-VIII
Kiełpin 7:20 - I autobus
Trasa Lędyczek - Radawnica (Lędyczek 6:50, Grodno 6:55, Krzywa Wieś 7:05, Bielawa 7:10)
Trasa Kamień - Radawnica (Kamień 7:15)

Drodzy Rodzice! W związku z remontem drogi Nowy Dwór - Stare Dzierzążno nastąpi zmiana w kursowaniu autobusu szkolnego. Będzie on zabierał dzieci ze Starego Dzierzążna o godzinie 7.00 przez Złotów. Pozostałe dzieci, mieszkające na ww drodze będą odbierane z przystanku w Nowym Dworze zgodnie z rozkładem jazdy, zamieszczonym na stronie internetowej szkoły. Dzieci z Dzierzążna będą miały zapewniony powrót do domu ostatnim kursem autobusu szkolnego każdego dnia.

Odjazdy autobusów:

AUTOBUS NR 1

 

AUTOBUS NR 2

 

godzina odjazdu

miejscowość

godzina odjazdu

miejscowość

12.45 (pn.-pt.)

 

 

Kamień, Lędyczek, Bielawa, Krzywa Wieś, Grodno

13.05 (pn.-pt.)

Nowy Dwór, Franciszkowo

12.45 (pn.-pt.)

Józefowo

13.45 (pn.-pt.)

Kamień, Bielawa,
Krzywa Wieś, Grodno

13.45 (pn.-pt.)

Nowy Dwór, Franciszkowo, Józefowo

14.35 (pn.czw.pt.)

15.25 (wt. śr.)

Kamień, Lędyczek, Bielawa, Grodno, Krzywa Wieś

14.35 (pn.czw.pt.)

15.25 (wt. śr.)

Józefowo, Franciszkowo, Nowy Dwór, Stare Dzierzążno,Szczepienia uczniów w wieku
12 - 15 latKwestionariusz

Aktualności.....


 Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów


Aktywna tablica
Zdalna szkoła+
Szkolny zestaw podręczników
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Strony www

  Plan lekcji 

ETWINNING

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje

Dobre praktyki


 Kontakt

Copyright © 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus