Wyróżnienie "Wielkopolska
Szkoła Roku"

     Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.-prof.

     WZO  

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum

     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Aktualności...

Rok szkolny 2020/2021Uroczystość nadania tytułu
Prymusa i Sportowca szkoły


24.06.2021r. w naszej szkole odbyła się uroczystość  podsumowania pracy w roku szkolnym 2020/2021 połączona z pożegnaniem ósmoklasistów.
 Uroczysty apel prowadzili: Bartosz Hammacher i Patrycja Madziała, uczniowie klasy VIII.
Ten rok szkolny ze względu na trwającą epidemię był równie wyjątkowy jak poprzedni. Wydawać by się mogło, że wszyscy już przywykliśmy do pandemicznej sytuacji, nic bardziej mylnego. Dzisiejszy apel, niestety, odbywał się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie wszyscy uczniowie uczestniczyli w nim bezpośrednio. Na auli zgromadzili się tylko absolwenci i uczniowie, którzy odbierali nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia  w nauce, konkursach i zawodach sportowych, pozostali oglądali transmisję na żywo w klasach.
Bartosz, po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkolnego, oddał głos dyrektorowi szkoły, panu Karolowi Wielgusowi. Dyrektor powitał obecnych na uroczystości gości, radnego Rady Gminy Złotów, pana Jacka Januszewskiego, przedstawicieli Rady Rodziców, fundatorów nagród, zaproszonych rodziców uczniów, pracowników administracji i obsługi, nauczycieli i uczniów.
W swoim przemówieniu, pan dyrektor, podkreślił, że nie był to łatwy rok dla edukacji, bo rok pandemiczny, rok nauczania zdalnego, jednak możemy być dumni, że podołaliśmy trudnym wyzwaniom zdalnej pracy, a dla niektórych szkół byliśmy wzorem w zakresie organizacji pracy wirtualnej.
Dyrektor w kilku słowach zwrócił się również do ósmoklasistów, życząc im realizacji marzeń i celów w nowych szkołach.
Pan Dyrektor zauważył, że mimo trudnej sytuacji nasi uczniowie nie tylko uzyskali  wysokie wyniki w nauce, ale brali czynny udział w życiu szkoły i  reprezentowali ją w wielu pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych, osiągając sukcesy.
Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli wyróżnionym uczniom nagrody i listy gratulacyjne dla ich rodziców.
Tradycją naszej szkoły jest wyróżnienie ucznia, który najwyżej podniósł średnią  ocen w drugim półroczu. Nagrodę tę otrzymała uczennica klasy V Zuzanna Bikowska, a ufundowali ją Państwo Grażyna i Tomasz Czornij – serdecznie DZIĘKUJEMY!
Gratulujemy Uczennicy i Rodzicom!
20 uczniów, którzy mimo pandemii, godnie prezentowali naszą szkołę na zewnątrz  otrzymało z rąk dyrektora, pana Karola Wielgusa  okolicznościowe medale za osiągnięcia w pozaszkolnych konkursach i zawodach sportowych.
Z dumą gratulował 5 laureatom Wielkopolskiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, których przygotowywały panie Mariola Gliniecka i Dorota Piszczek.
Następnie, wicedyrektor szkoły, pani Mariola Gliniecka odczytała uchwałę Rady Pedagogicznej o powołaniu nowego pocztu sztandarowego. Przekazanie sztandaru to niezwykle podniosła chwila. Nowy poczet sztandarowy- Patryk Sierosławski, Michalina Nowak, Julia Spychała – godnie i z ogromną powagą, przejął sztandar z rąk ósmoklasistów.
Dyrektor wręczył rodzicom uczniów  powołanych do I i II składu pocztu sztandarowego listy gratulacyjne.
Chwilę po tej bardzo wzniosłej sytuacji swój króciutki program artystyczny na pożegnanie przedstawili uczniowie klasy VIII.  Później dyrektor szkoły wręczył nagrody za wysokie wyniki w nauce następującym absolwentom: Radosławowi Hube, Bartłomiejowi Fijewskiemu i Bartoszowi Hammacherowi.  Szczęśliwi i dumni Rodzice wymienionych uczniów odebrali listy gratulacyjne.
Serdeczne gratulacje dla Uczniów i Rodziców!
Nie zabrakło wzruszającego, bardzo ciepłego głosu wychowawczyni  ósmoklasistów, pani Marioli Glinieckiej. Drżącym głosem pożegnała swoich wychowanków, życząc  wielu pięknych chwil i zapewniając, że zawsze mogą na nią liczyć tak, jak to było do tej pory, przez 5 lat.  Nikola Baczyńska , w imieniu swoich kolegów i koleżanek, skierowała słowa wdzięczności do nauczycieli i rodziców, po czym absolwenci podziękowali piosenką, wręczając kwiaty dyrektorowi szkoły, wychowawczyni, nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji oraz rodzicom.
Kończąc edukację, ósmoklasiści zaprezentowali krótki film ilustrujący ich drogę od przedszkola do  egzaminu ósmoklasisty.
Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przez nich ślubowania.
Podsumowaniom nie było końca!
 Pani Hanna Ernest wręczyła nagrody i podziękowania za prowadzenie sklepiku szkolnego. Otrzymali je uczniowie klasy VIII Nikola Baczyńska, Patryk Marcinowicz, Bartosz Hammacher i Patrycja  Wróblewska.
Na zakończenie, chyba najbardziej oczekiwany przez uczniów punkt uroczystości – ogłoszenie zwycięzców w plebiscycie o tytuł „PRYMUSA” i „SPORTOWCA”  szkoły w roku szkolnym 2020/2021.
Tegorocznymi laureatami tych zaszczytnych tytułów zostali:
PRYMUS SZKOŁY – Radosław Hube
, uczeń klasy VIII,
SPORTOWIEC SZKOŁY – Ksawery Czornij, uczeń klasy VIIa 
Fundatorami nagród byli: państwo Dorota i Jacek Januszewscy oraz  Julia i Tadeusz Brzezińscy – SEDECZNIE DZIĘKUJEMY!
GRATULACJE DLA WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW!
Pan Karol Wielgus, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy podziękował Rodzicom za wszelką pomoc, wsparcie i pracę na rzecz szkoły. Podkreślał, że bez ich zaangażowania niewiele udałoby się zrobić. Podziękował przedstawicielom Rady Rodziców, a także tym Rodzicom, których dzieci kończą edukację w naszej szkole. Wyróżnił tych, którzy szczególnie wspierają działalność szkoły. Podziękowania otrzymali: Tomasz Spychała, Dominika i Marcin Pietkiewicz, Justyna Brzezińska, Renata Hube-Zdanowicz, Agnieszka Madziała, Joanna Łoboda, a także właściciele Masarni Radawnica.
Wszystkim  wspierającym działania szkoły serdecznie dziękujemy!
Dyrektor życzył uczniom pełnych wrażeń wakacji, ale pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa wszędzie tam, gdzie będą przyjemnie spędzali czas. Na zakończenie przypomniał ósmoklasistom o terminie odbioru zaświadczeń, a wszystkim uczniom o spotkaniu z wychowawcami i terminie odbioru nagród Wójta Gminy Złotów. W tym roku odbierze je 15 uczniów naszej szkoły!
Całą uroczystość uświetniły piosenki pani Agnieszki Słubik – nauczycielki naszej szkoły i jej syna Jaśka, który, fantastycznie śpiewa i równie dobrze czuje się na scenie.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Pożegnanie ósmej klasy

Pożegnanie ósmoklasistów odbyło się dzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego. W uroczystości na auli wzięło udział niewiele osób, pozostali mieli okazję oglądać jej przebieg dzięki transmisji internetowej. Trudny to był rok. Nie odbyła się zaplanowana wycieczka i tak naprawdę wszystko miało wyglądać inaczej. Koronawirus pokrzyżował wszystkie plany. Niemniej jednak uczniowie klasy VIII pożegnali się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas młodszych oraz nauczycielami i pracownikami szkoły. Ze sobą także podczas nocy filmowej, w czasie której zajadali się pizzą oglądajac horrory. Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego spotkali się natomiast przy ognisku z wychowawcą Mariolą Gliniecką i rodzicami. Teraz zaczynają już kolejny etap swojego życia.
Absolwentom roku szkolnego 2020/2021 życzymy powodzenia!


Finał wojewódzkiego
Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce


2 czerwca br. odbył się finał wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowało w nim 6 uczniów z klas III - VIII.  Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że aż 5 z nich otrzymało tytuł laureata. Są to: Franciszek Pietkiewicz z klasy III, Michalina Rachula i Adam Spychała z klasy IV, Wiktor Hrynkiewicz z klasy VI i Radosław Hube z klasy VIII.
Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy! 


Konkurs matematyczny „Liga Matematyczna”

W roku szkolnym 2020/2021 odbył się pierwszy konkurs matematyczny pod tytułem „Liga Matematyczna”. Konkurs składał się z 5 etapów, każdy odbył się w innym miesiącu. Konkurs trwał od grudnia do maja. W konkursie wzięło udział 19 osób, z czego dziesięcioro wykonało zadania ze wszystkich etapów. Konkurs został podzielony na trzy kategorie wiekowe: 4 klasa, 5 i 6 klasa oraz 7 i 8 klasa. W klasie 4 zwyciężył Adam Spychała uzyskując 99 punktów na 100 możliwych; w klasach 5 i 6 wygrał Jakub Spychała 98/100, a w klasach 7-8 wygrał Radosław Hube 98/100. Trójka zwycięzców otrzymała nagrody pieniężne w kwocie 50 zł każdy. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali zadania ze wszystkich etapów otrzymali dyplomy i kupony na dodatkową ocenę w kolejnej klasie. Wręczenie nagród odbyło się w środę 23 czerwca 2021r.


Szkolny konkurs recytatorski
„BRZECHWA DZIECIOM”


Dnia 09.06.2021r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Brzechwa dzieciom” w kategorii klas IV-V. Koniec roku  nie był przeszkodą dla uczniów, aby zmierzyć się, po długim lockdownie, z poezją patrona szkoły.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów:
kl.IV
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA    TYTUŁ WIERSZA
Michalina Rachula     „Arbuz”
Maciej Jęsiek     „Leń”
Agata Skoczylas     „Pomidor”
Adam Spychała     „Na straganie”
Oliwier Durecki     „Androny”
Nikola Manowska     „Atrament i kreda”
Lena Kudrelik     „Brudas”
Filip Barciński     „Jeż”

kl.V
IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA    TYTUŁ WIERSZA
Lena Frydrychowicz     „Kwoka”
Anita Ziółkowska     „Orzech”

Jury w składzie: pani Dorota Nowakowska, pani Hanna Ernest, pani Olga Nikolaj wyłoniło najlepsze recytacje i przyznało:
I miejsce -  Adam Spychała
II miejsce – Filip Barciński
III miejsce – Maciej Jęsiek
Gratulacje !!!!
Przyznać należy, że wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani – tekst opanowany pamięciowo, świadomość dykcji, intonacji i ogólnej interpretacji - co sprawiło, że przyjemnie było przenieść się w świat wierszy Jana Brzechwy.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miłe spotkanie poetyckie, a przede wszystkim,  za to, że „chciało Wam się chcieć”, pomimo zbliżającego się końca roku szkolnego.
Barawo!!!
Pani Mariola Gliniecka – wicedyrektor szkoły- podziękowała wszystkim uczestnikom, wyrażając swoje uznanie dla ich recytacji. Zwycięzcom wręczyła dyplomy i nagrody, pozostali otrzymali dyplom za udział  i słodkie co nieco 😉 
Do zobaczenia za rok!
Pełnych literackich wrażeń wakacji!
Organizator: Jolanta Rusinowska"O higienę trzeba dbać"

Dnia 15.06.2021r. uczniowie klasy IIb pod opieką pani Anny Murawskiej, poraz drugi w tym roku szkolnym wystawili przedstawienie pt. „O higienę trzeba dbać, innym dobry przykład dać”. Tematyka tego przedstawienia jest bardzo aktualna i pouczająca, szczególnie teraz, kiedy cały świat mówi o pandemii Koronowirusa. Dzieci często zadają wiele pytań, aby zrozumieć zaistniałą sytuację. Zaniedbania higieniczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a konkretnie dla naszego bezpieczeństwa. Drugim punktem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu z SKO za systematyczne oszczędzanie w ciągu całego roku szkolnego. Zwycięzcy poszczegłnych klas otrzymali nagrody ufundowane przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie.

Najlepsi w SKOKonkurs pięknego czytania
w klasie I pt.: „Czytam pięknie”


10 czerwca 2021r. odbył się  klasowy konkurs pt.: Czytam pięknie”. Wzięli
w nim udział uczniowie klasy pierwszej. Konkurs był podsumowaniem prowadzonej przez pół roku innowacji pedagogicznej rozwijającej umiejętności czytania i promowania czytelnictwa wśród uczniów. Dzieci w obecności komisji konkursowej w składzie: pani Mariola Gliniecka – wicedyrektor szkoły, pani Hanna Ernest – polonista oraz pani Olga Nikolaj – pracownik biblioteki publicznej w Radawnicy, prezentowały fragmenty książki A.A Milne pt.: „Kubuś Puchatek”. Fragmenty były dostosowane do indywidualnych możliwości uczniów. Panie z komisji doceniły wysiłek i poziom czytania dzieci.
Wyróżniły najpiękniej czytające dzieci:
I miejsce Adrian Misztal,
II miejsce Hanna Drop
III miejsce Bartosz Kujawski
Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, którzy przygotowali się do konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki, pozostali dyplomy za udział i słodkie upominki. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek od pani Olgi Nikolaj, za co serdecznie dziękujemy. Nagrody ufundowała wychowawczyni Dorota Lubkowska.
Niewątpliwie podjęte działania czytelnicze znacznie podniosły sprawność czytania, rozumienie tekstów i poleceń, wzbogaciły także słownictwo uczniów. Wzrosło również zainteresowanie czytelnictwem poprzez wzajemne polecanie sobie książek godnych przeczytania i systematyczne korzystanie z zasobów biblioteki.
Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Dorota Lubkowska„Bezpieczeństwo na wsi mamy od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

Już od kilku lat nasi uczniowie klas młodszych biorą udział w konkursie plastycznym, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. A głównym celem jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzowanie wykazu czynności szczególnie  niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegorocznym hasłem pracy plastycznej było: „Bezpieczeństwo na wsi mamy od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. I  tak na szczeblu powiatowym nasza uczennica klasy IIb zdobyła I miejsce, a wszystkie inne osoby, które również brały udział otrzymały w prezencie puzzle.
Zwyciężczyni konkursu serdecznie gratulujemy.

Dziękujemy Fundacji Mediaexpert Włącz się

Podczas trwającej pandemii w naszej szkole przeprowadzono wiele remontów i modernizacji. Między innymi pracownie komputerowe zyskały nowy wygląd i wyposażenie. Dzięki FUNDACJI MEDIAEXPERT WŁĄCZ SIĘ, która nieodpłatnie przekazała nam całe zestawy komputerowe, każde dziecko będzie mogło pracować przy swoim komputerze po powrocie do szkoły. Część uczniów korzystała z nich już także podczas nauczania zdalnego.
Serdecznie dziękujemy FUNDACJI za wsparcie!

“Zawodowcy poszukiwani 
- Mapa rzemieślników 2021”


Dnia 31 maja w sali kinowej Złotowskiego Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu “Zawodowcy poszukiwani  - Mapa rzemieślników 2021”, którego organizatorami byli: Burmistrz Miasta Złotowa, Cech Rzemiosł Różnych w Złotowie oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.
Uczennice naszej szkoły - Nikola Skoczylas i Agata Szymańska zajęły I miejsce w kategorii plastycznej.

Prace konkursowe przygotowali również:

Julia Spychała i Jakub Spychała
Michalina Nowak i Anna Marcinowicz
Karolina Kowalska i Weronika Brzezińska

Zarówno zwycięzcom, jak i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!Obchody Święta Konstytucji 3 maja
w naszej szkole.


Zdalne nauczanie uniemożliwiło w bieżącym roku zorganizowanie obchodów Święta Konstytucji w uroczysty sposób w auli szkoły. Wszystko jednak jest możliwe. Nowa sytuacja wyzwoliła nowe pomysły, na które chętnie odpowiedzieli uczniowie naszej szkoły od klasy I do VIII. Projekt obchodów wysłany do uczniów 26 kwietnia zakładał wybór jednego z zaproponowanych zadań:
1) W wymyślony przez siebie sposób wykonać napis:
KONSTYTUCJA 3 MAJA 1791 ROK
Można było to zrobić w dowolnym miejscu, przy użyciu dowolnych materiałów. Tak też uczniowie uczynili, zaskakując innowacyjnymi pomysłami, co prezentują zdjęcia.
2) Można przejść, przebiec, przejechać odcinek 1791 metrów i udokumentować ten fakt. Wielu uczniów wybrało tę formę, często w towarzystwie swoich rodzin: rodziców, rodzeństwa, przyjaciół.
3) Wykonać bukiecik biało- czerwonych kwiatów dla Polski lub inną dowolną pracę plastyczną.
Tak też się stało,  szczególnie uczniowie klas młodszych podjęli to wyzwanie. Starsi,  posiadający zacięcie plastyczne- także. Powstały orły z rozpiętymi skrzydłami, flagi, bukiety kwiatów, kolorowe, podświetlane plakaty. Pomysły przerosły wyobrażenie organizatorów, a dzieci miały sposobność wypełnić swój czas w Święta Majowe, odchodząc na dłużej od komputerów. Podziękowania dla pań wychowawczyń klasy I i II b  za pokierowanie uczniami i monitorowanie ich pracy.

Dodatkowym elementem obchodów Święta Konstytucji był wewnętrzny szkolny konkurs ,, Quiz o Polsce”.
Pisali go wszyscy uczniowie klas V- VIII w dniu 30 kwietnia. . Test składał się z 30 pytań. Liczyła się liczba zdobytych punktów
i czas przesłania quizu. Szkolnymi zwycięzcami zostali: Bartek Fijewski, Radek Hube- 29 pkt ( klasa VIII),
 Michalina Nowak- 28 pkt  ( klasa VII b).
 Zwycięzcą w klasie V został Igor Suchy- 24 pkt, w klasie VI- Jakub Spychała- 27 pkt, w klasie VII a- Julia Spychała- 27 pkt.
GRATULUJEMY WIEDZY o POLSCE!

Oficjalne podsumowanie szkolnych konkursów z języka angielskiego.

Po wielu miesiącach nauki zdalnej, nadszedł czas na oficjalne podsumowanie szkolnych konkursów z języka angielskiego. Dnia 2 czerwca, dyrektor szkoły, Pan Karol Wielgus wręczył zwycięzcom i uczestnikom dyplomy oraz nagrody.

Konkurs Pięknego Czytania - Czytamy w oryginale: ‘A Christmas Carol’ by Charles Dickens
I miejsce -   Lena Bindek, Michalina Nowak
II miejsce - Małgorzata Gracz, Michalina Rachula
III miejsce - Tymon Lewandowski
St. Patrick’s Day Quiz
I miejsce - Nikola Skoczylas
II miejsce - Radosław Hube
III miejsce - Michalina Rachula
wyróżnienia
Anastazja Skoczylas
Małgorzata Gracz
Lena Bindek
Aleksandra Hube
Natalia Kowalska

Konkurs na najbardziej oryginalny strój z okazji Dnia Świętego Patryka
I miejsce - Michalina Rachula
II miejsce  - Michalina Nowak
III miejsce - Natalia Kowalska
wyróżnienia
Małgorzata Gracz
Lena Frydrychowicz
Maja Misztal

Jeszcze raz gratulujemy! “Elementy teatralne w nauczaniu
języka angielskiego”


Serdecznie zapraszamy do obejrzenia projektu przygotowanego przez uczniów klasy IV oraz p. Joannę Zamczyk, w ramach innowacji pedagogicznej pt. “Elementy teatralne w nauczaniu języka angielskiego”. Ten krótki film powstał podczas nauczania zdalnego i jest dowodem na to, iż uczniowie potrafili odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości. Wprawdzie nie jest to tradycyjne przedstawienie, gdyż przygotowania przerwała pandemia, ale niewątpliwie jest to oznaka zaangażowania, wytrwałości i kreatywności uczniów.

 W realizacji projektu udział wzięli:

1.    Julia Augustyniak
2.    Filip Barciński
3.    Wiktoria Buława
4.    Karol Czyż
5.    Oliwier Durecki
6.    Wiktoria Kata
7.    Lena Kudrelik
8.    Patrycja Kulczycka
9.    Nikola Manowska
10.    Zuzanna Mirr
11.    Agata Skoczylas
12.    Adam Spychała
13.    Kacper Wiącek
14.    Lena Ziółkowska
Film

Konkurs o tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” klas IV-V


Dnia 6.05.2021 roku odbył się szkolny konkurs o tytuł: „MISTRA ORTOGRAFII” DLA KLAS IV-V .Udział w konkursie wzięli następujący uczniowie:
Klasa IV
Julia Augustyniak, Wiktoria Buława, Adam Spychała, Karol Czyż, Lena Kudrelik, Maciej Jęsiek, Michalina Rachula, Oliwier Durecki, Paweł Jasiłek, Tymon Lewandowski
Klasa V
Lena Frydrychowicz, Filip Gryczka, Anita Ziółkowska
 Tytuł „MISTRZA ORTOGRAFII” klas IV-V otrzymała WIKTORIA BUŁAWA , uczennica klasy IV.
Serdeczne gratulacje!
20.05. 2021r. , dyrektor szkoły, Pan Karol Wielgus  uroczyście  wręczył Wiktorii nagrodę i dyplom uznania.
Nagrody otrzymały również Michalina Rachula (kl.IV) i Lena Kudrelik (kl.IV) za drugie  i trzecie najpoprawniej ortograficznie napisane dyktando.
Pozostali uczestnicy odebrali dyplomy  i słodki upominek za udział w konkursie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Ortografia - to trudny orzech do zgryzienia , tym bardziej cieszy , że uczniowie chcą się z nią mierzyć i dbać o poprawność  zapisu już od najmłodszych lat!
BRAWO!
Do zobaczenia za rok.
Jolanta Rusinowska, nauczyciel języka polskiego

Akcja zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt w schronisku.

            W lutym i marcu w naszej szkole i przedszkolu zbieraliśmy karmę dla psów i kotów, zabawki, smycze itp. dla wszystkich bezdomnych zwierząt ze schroniska w Szczecinku. Była to już nasza druga akcja, za co wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy;) Spisaliście się na medal! Dlatego każda klasa i grupa przedszkolna otrzyma podziękowania,  najmłodsi odznaki Przyjaciela Zwierząt, a nieco starsi pochwały;)  Dziękujemy koordynatorom akcji: paniom Agnieszce Poczekajło, Ani Murawskiej, Klaudynie Jakiel oraz panu Jakubowi Słubikowi.Akcja społeczno - edukacyjna
Żonkile 2021


19 kwietnia nasza szkoła przyłączyła się do akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile 2021, prowadzonej od kilku lat przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W tym roku akcja miała na celu nie tylko upamiętnić wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, lecz także podkreślić rolę, jaką odegrały w nim kobiety. Żydówki w czasie powstania w getcie organizowały kuchnie ludowe, kolportowały nielegalną prasę, opatrywały rannych, były łączniczkami oraz walczyły z bronią w ręku. Pamiętając o nich wszystkich w 78. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim przypinaliśmy papierowe żonkile – symbol tego, że łączy nas pamięć o powstaniu, jego bohaterkach oraz bohaterach. W dobie pandemii wszystkie działania odbyły się on line: uczniowie i pracownicy szkoły przesyłali swoje zdjęcia z żonkilami, natomiast uczniowie klas IV-VIII mieli okazję obejrzeć film pt.  "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943". Niezwykle przejmujące obrazy z filmu wzbudziły wiele refleksji i wzruszeń wśród dzieci. Akcję koordynowały panie Dorota Piszczek i Mariola Gliniecka.


Etap rejonowy
Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce


14 kwietnia br. odbył się etap rejonowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Również i tym razem uczniowie rozwiązywali test on line, łącząc się z innymi uczestnikami na platformie ZOOM. Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że do finału konkursu zakwalifikowało się sześcioro uczniów naszej szkoły: Franciszek Pietkiewicz, Michalina Rachula, Adam Spychała, Wiktor Hrynkiewicz, Michalina Nowak i Radosław Hube. 2 czerwca odbędzie się etap wojewódzki, w którym weźmie udział 147 uczniów z całej Wielkopolski. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale. 

„Spotkania z rzemiosłem”

Dnia 24 marca oraz 12 kwietnia 2021 r. w naszej szkole w ramach zajęć doradztwa zawodowego odbyły się warsztaty dla klas VII i VIII. Tematem zajęć był rzemieślniczy system kształcenia dualnego.
Zajęcia prowadzili - Pan Karol Pufal, Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu oraz Pani Iwona Damięcka, doradca zawodowy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.
Celem spotkania była promocja kształcenia zawodowego oraz wyjaśnienie zasad współpracy ucznia z Cechem Rzemiosł Różnych. Zaprezentowane zostały również zalety wyboru rzemieślniczej drogi zawodowej.Dzień Świętego Patryka

W marcu w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka.
Świętowanie rozpoczęliśmy już 4 marca, kiedy to gościem klasy IV i VI była Pani Justyna Mazurek-Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. Pani Justyna wprowadziła nas w klimat tego “zielonego” miesiąca. Usłyszeliśmy wiele ciekawych legend i historii związanych z postacią świętego Patryka. Było to już kolejne spotkanie w ramach projektu “Irlandia w szkole”. W kolejnych dniach podczas lekcji języka angielskiego omawialiśmy najistotniejsze fakty dotyczące patrona Irlandii oraz rozwiązywaliśmy quizy sprawdzające zdobytą wiedzę.
Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w dwóch konkursach:
1.    Konkurs na najbardziej oryginalny strój z okazji Dnia Świętego Patryka
2.    Quiz wiedzy o świętym Patryku i Irlandii Warsztaty plastyczne
o tematyce wielkanocnej


W dniu 19.03.2021r. w klasie IIb odbyły się w reżimie  sanitarnym warsztaty plastyczne o tematyce wielkanocnej. Zajęcia prowadziła pani Dominika Skoczylas nauczyciel UL w Radawnicy. Dzięki warsztatom plastycznym, które trwały 3 godziny lekcyjne, dzieci wzbogaciły swoja wiedzę na temat tworzenia modeliny polskiej, a także w sposób naturalny wyzwoliły swoją inicjatywę twórczą, która w efekcie końcowym dostarczyła dzieciom wielkiej satysfakcji z wykonanej pracy.

Egzamin próbny ósmoklasistów

W dniach 17-19 marca w naszej szkole odbywały się egzaminy próbne klas ósmych.  Z tej okazji pani pedagog Klaudyna Jakiel przygotowała dla wszystkich uczniów gazetkę motywacyjną. Znalazły się w niej głównie cytaty, które miały za zadanie pozytywnie wpłynąć na myślenie  i dodać otuchy naszym uczniom. Oto niektóre z nich: „Wiara w sukces to to czego teraz najbardziej potrzebujesz”, „Nie można zmienić przeszłości, ale można kreować przyszłość”, „Wierzę, że Ci się uda”, „Droga do sukcesu jest zawsze w budowie”, „Bądź silny. Miej nadzieję. Nigdy się nie poddawaj”. Powodzenia na egzaminie i wielu dalszych sukcesów, tego  Wam - drodzy uczniowie - życzymy;)Etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce

10 marca odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Część naszych uczniów pisała test on line w szkole, pozostali w domu, będąc w kontakcie ze szkołą. Na uzupełnienie testu uczniowie mieli 45 minut. Zakres materiału dla każdej klasy był inny i dotyczył wszystkich dziedzin związanych z Wielkopolską: przyrody, gwary, postania wielkopolskiego, kultury, sztuki itp. Po ogłoszeniu wyników przez biuro Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski okazało się, że spośród 409 uczestników do etapu rejonowego zakwalifikowało się 290 uczniów. W tym 8 naszych! Patrycja Zbierska, Franciszek Pietkiewicz, Julia Augustyniak, Michalina Rachula, Adam Spychała,  Wiktor Hrynkiewicz, Michalina Nowak i Radosław Hube to nasi reprezentanci w etapie rejonowym, który odbędzie się 14 kwietnia. Gratulujemy i trzymamy kciuki! Uczniów przygotowują panie Dorota Piszczek i Mariola Gliniecka z ogromną pomocą rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.


Pyszne jedzenie w naszej kuchni

W ostatnim czasie nasza kuchnia została wyposażona w nowoczesny piec konwekcyjno - parowy. Piec taki pozwala znacznie skrócić czas pieczenia potraw, dzięki temu można je szybciej przyrządzić, co przyśpiesza wydawanie posiłków i ułatwia pracę w kuchni. 
Pieczenie w piecu konwekcyjno-parowym sprawia również, że potrawy mają o wiele lepszy smak. Mięso lub ryby nie ulegają wysuszeniu, gdyż cały czas do wnętrza pieca doprowadzane jest wilgotne powietrze. W wyniku tego zjawiska, potrawy pozostają soczyste i delikatne, zachowują też więcej witamin. Urządzenie pozwala nie tylko na tradycyjne pieczenie, ale można w nim przygotować również produkty na parze. Dzięki niemu posiłki przygotowywane w naszej kuchni będą jeszcze smaczniejsze i zdrowsze, gdyż pieczenie nie wymaga używania tłuszczu. Dbamy o zdrowie naszych uczniów, dlatego staramy się unowocześniać sposób przygotowywania dla nich posiłków.Urodzinowa zbiórka kartek dla Nadii!

W lutym nasza szkoła i grupa sześciolatków wzięła udział w niezwykłej akcji dla dziewczynki z Okonka.
Nadia to 11- letnia dziewczynka, która walczy z bardzo trudnym przeciwnikiem jakim jest złośliwy guz mózgu.  Nadia to bardzo dzielna, pełna uśmiechu i zawsze chętna do pomocy uczennica. To właśnie Nadia razem                                      z mamą  zorganizowały liczne zbiórki zabawek, przyborów szkolnych dla innych ciężko chorych dzieci w całej Polsce. A teraz jej mama chciała zrobić jej niespodziankę i zorganizowała urodzinową zbiórkę kartek z życzeniami.
    Nasze przedszkolaki i szkolniaki spisały się na medal!!!
Wykonały kawał dobrej roboty! Kartki, albumy i mnóstwo słodyczy sprawiły Nadii wiele radości i bardzo miłą- urodzinową niespodziankę.
Nadia bardzo wszystkim dziękuje i pozdrawia;)
Eliminacje szkolne do Konkursu
Wiedzy o Wielkopolsce


22 stycznia odbyły się eliminacje szkolne do Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce dla klas III i IV. Uczniowie klasy III pisali test tradycyjny w szkole, natomiast "czwartaki" - test on line. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się:
z klasy III - Franciszek Pietkiewicz, Patrycja Zbierska i Tomasz Januszewski
z klasy IV - Julia Augustyniak, Michalina Rachula i Adam Spychała.
Uczniom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w kolejnych etapach konkursu. Za przygotowanie uczniów z klas III-IV odpowiada p. Mariola Gliniecka.Akcja zbierania nakrętek

W I półroczu roku szkolnego 2020/2021 zakończyliśmy w naszej szkole kolejną już akcję zbierania plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.) Przedsięwzięcie miało przede wszystkim wymiar charytatywny i było skierowane do konkretnej osoby. Pomagaliśmy choremu Dawidkowi, wychowankowi naszego przedszkola, mieszczącego się przy Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy. Oprócz celu charytatywnego, zbiórka ta również zaliczała się do działania ekologicznego – recykling plastikowych nakrętek. Akcja cieszyła  się dużym zainteresowaniem i śmiało można powiedzieć, że nasi uczniowie, nauczyciele i lokalna społeczność pomaganie mają we krwi.
Dochód ze sprzedaży nakrętek został przekazany fundacji „Złotowianka” na konto Dawidka.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji i jednocześnie  zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek i składowania ich w specjalnych koszach (w kształcie serca) wystawionych przez fundację „Złotowianka”.
Kasprzyk Ewelina

"Muzyczna Wigilia"

Zapraszamy Państwa do obejrzenia "Muzycznej Wigilii" w wykonaniu uczniów
i nauczycieli naszej szkoły.

https://youtu.be/7pA6Mjdpbe4


Zielone Święta

W poniedziałek, 7 grudnia na lekcji języka angielskiego na klasę VI czekała niespodzianka - zajęcia z Panią Justyną Schramm z Fundacji Kultury Irlandzkiej. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat irlandzkich tradycji świątecznych, dekoracji i potraw. Mówiliśmy o Dniu Strzyżyka (Wren Day), wyścigach konnych, o popularności programu “The Late Late Toy Show” jak również o zwyczaju pozostawiania nakrytego stołu kuchennego i zapalonej świecy w oknie. Wiemy także, że Święty Mikołaj w języku irlandzkim to  - Daidí na Nollag, a Wesołych Świąt! - Nollaig Shona Duit !
Uczniowie chętnie dzielili się również swoimi rodzinnymi tradycjami. Lekcja przebiegła    w bardzo miłej atmosferze i wprawiła nas w świąteczny nastrój.

XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

Dobiegł końca XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce. Jedynie etapy szkolny i powiatowy odbyły się w tradycyjnej formie. W związku z pandemią koronawirusa kolejne etapy konkursu dla klas III-VII zostały przeniesione z wiosny na jesień. Tylko klasy VIII zakończyły go w zaplanowanym terminie w formie zdalnej. 29 września br. nasza uczennica, Julia Spychała z klasy VIIa, rozwiązała on line test etapu rejonowego i szczęśliwie przeszła do etapu wojewódzkiego. Finał konkursu odbył się 27 października, również on line. Julia została laureatką Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce i zajęła w nim I miejsce, tzn., że nie popełniła ani jednego błędu w teście! Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski przesłało dyplom i nagrodę dla Julki, którą naszej laureatce wręczyli dyrektor szkoły p. Karol Wielgus oraz opiekunka konkursu - p. Mariola Gliniecka. Serdecznie gratulujemy Julce ogromnego sukcesu, zwłaszcza że osiągniętego w tak trudnej sytuacji, związanej z pandemią.
Ślubujemy!

Każdego roku w progach naszej szkoły witamy nowych pierwszoklasistów. Przez pierwsze tygodnie  dzieci poznawały prawa i obowiązki ucznia, uczyły się piosenek i wierszy oraz zdobywały pierwsze wiadomości i umiejętności. Pasowanie na ucznia mogło nastąpić dopiero po „egzaminie” sprawdzającym ich wiedzę. Dzieci, pod czujnym okiem pana dyrektora szkoły - Karola Wielgusa, zaproszonych gości i wychowawczyni – Doroty Lubkowskiej wzorowo wykonały wszystkie zadania i mogły przystąpić do aktu ślubowania. Ten szczególny dzień odbył się 29 października 2020r.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Dzieci z dumą stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Małym bohaterom zostały wręczone pamiąt¬kowe dyplomy, rożki obfitości oraz medale ufundowane przez rodziców uczniów klas pierwszych. Wszystkim pierwszoklasi-tom życzymy, aby ten dzień pozo¬stał w ich pamięci jako wiel¬kie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.  Rodzicom gratulujemy tak zdolnych pociech i dziękujemy za pomoc w przygotowaniach.
W uroczystość zaangażowali się również uczniowie klasy IV – Michalina Rachula i Maciej Jęsiek, którym również dziękujemy. Finał akcji charytatywnej

W październiku nasz szkoła przekazała Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu zbierane na przełomie marca i kwietnia  dary: książki, gry, przybory szkolne, puzzle i in. Wszystkie przekazane pomoce przejdą teraz w fundacji kwarantannę i zostaną rozdysponowane wśród małych pacjentów szpitala onkologicznego, gdy tylko wolontariusze fundacji będą mogli wrócić na oddział. Póki co pandemia koronawirusa spowodowała zamknięcie drzwi szpitala dla wszystkich osób z zewnątrz. Jak mawiał Wacław Potocki „Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człek z dobrych czynów poznawany bywa”. Wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i chęć dzielenia się dobrem z innymi;)

Próbna ewakuacja w szkole

15.10.2020r. w naszej szkole tuż po godzinie 10.00 rozległy się trzy długie dzwonki, które zwiastowały alarm  pożarowy! Nauczyciele wraz z uczniami musieli w bardzo szybkim tempie opuścić szkołę drogami ewakuacyjnymi, następnie ustawić się przed szkołą i oczekiwać na dalsze instrukcje. Na szczęście była to tylko próbna ewakuacja na wypadek pożaru;)Przypominamy ogólne zasady ewakuacji, które mamy nadzieję przydadzą nam się tylko podczas prób! Drogi uczniu, pamiętaj, że:
- Zawsze trzeba ściśle stosować się do poleceń nauczyciela, dyrektora lub kogoś, kto prowadzi akcję ratowniczą;
- Bądź opanowany, nie ulegaj panice;
- Po przerwaniu zajęć  udaj się na miejsce zbiórki wraz z klasą drogą wskazywaną przez nauczyciela;
- Pomagaj osobom słabszym;
- Nie lekceważ zagrożenia, nawet wówczas, gdy nie zagraża Ci niebezpieczeństwo.
- Pamiętaj! Jeśli  widzisz zagrożenie - bezzwłocznie poinformuj nauczyciela lub  odpowiednie służby:
Policja 997
Straż pożarna 998
Pogotowie Ratunkowe 999
Numer alarmowy 112

Światowy Dzień Oszczędzania

W dniu 20 października 2020r. z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Oszczędzania uczniowie klasy IIb uczęszczający na kółko muzyczno – teatralne prowadzone przez wychowawcę panią Annę Murawską przygotowali przedstawienie pt.: „Podejmij wyzwanie i rozpocznij oszczędzanie”. Główna bohaterka przedstawienia Bankówka dba o oszczędzanie, a także od samego początku uświadamia Maćkowi i Olce, że każdy powinien oszczędzać grosz do grosza. Jednak dzieci nie zważają na dobre rady Bankówki, marnują pieniądze ciężko pracujących rodziców i wydają je na  słodycze, marnując przy tym swoje  zdrowie. Na pomoc Bankówce przybywają jej pomocnicy Złotóweczki, aby tych dwoje rozrzutnych dzieciaków wreszcie czegoś nauczyć. W końcowym etapie, dzieci otrzymują nauczkę i proszą Bankówkę o pomoc, która tłumaczy im, że
po pierwsze: należy oszczędzać prąd, wodę, gaz, a  zaoszczędzone pieniądze wpłacać do Banku Spółdzielczego w Radawnicy.
Po drugie: kieszonkowe od  rodziców też trzeba oszczędzać i rozsądnie wydawać !
Po trzecie: mają zobaczyć jaki jest ich stan uzębienia  bo nie oszczędzali zdrowia, tylko jedli słodycze na śniadanie, obiad i kolację.
W efekcie końcowym dzieci przyrzekają, że od dziś będę już oszczędzać zdrowie, wodę, prąd i gaz.
Na koniec spotkania pani Murawska utrwaliła z dziećmi znaczenie pojęć: moneta, banknot, awers i rewers. Należy podkreślić, że dzieci z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie wykonały elementy swoich strojów jak i też zaproszenia. Hitem okazała się piosenka o SKO z samodzielnie ułożoną choreografią. Na zakończenie głos zabrał pan dyrektor Karol Wielgus, który podsumował całość przedstawienia i podziękował pani Murawskiej za przygotowanie dzieci i przedstawienia, a uczniom za ich piękny występ.


Apel porządkowy klasy VIII

13 października uczniowie klasy VIII wystąpili w przygotowanym przez siebie apelu porządkowym. Po przedstawieniu najważniejszych wydarzeń i świąt nastąpiła prezentacja pasji uczniowskich. Michał Piotrowski zaprezentował robione przez siebie fotografie, a Radek Hube przeprowadził wywiad z Bartkiem Fijewskim, który interesuje się sportem. Następnie wszyscy uczniowie mieli okazję obejrzeć film przygotowany przez Bartosza Hammachera, pokazujący klasę VIII w różnych sytuacjach od początku edukacji po dzień dzisiejszy. Ponieważ apel odbył się w przeddzień Dnia Edukacji Narodowej uczniowie złożyli najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, a na ręce Pana Dyrektora przekazali laurkę z życzeniami. Patryk Marcinowicz i Tomek Rutkowski wykonali natomiast piosenkę z dedykacją dla wszystkich obchodzących święto 14 października. Był to apel bardzo różny od wszystkich poprzednich, ponieważ musiał się odbyć w reżimie sanitarnym. W związku z tym w auli przebywały tylko 2 klasy, natomiast wszystkie pozostałe oglądały transmisję apelu w swoich klasach poprzez Google classroom. Było to zupełnie nowe, ale i bardzo ciekawe doświadczenie. Podczas apelu wręczona została także nagroda Wiktorii Gracz za zajęcia II miejsca w konkursie organizowanym przez KRUS „Bezpiecznie na wsi”. Pan Dyrektor złożył również serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz przypomniał o najważniejszych zasadach sanitarnych, które mogą chronić nas przed zarażeniem koronawirusem. Był to ostatni apel porządkowy przygotowany przez tę klasę. W przyszłym roku uczniowie ci będą już naszymi absolwentami.Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe – KRAJENKA 2020

6 października 2020 r. w Krajence odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Do mistrzostw, mimo epidemii koronowirusa, przystąpiło wiele szkół z powiatu złotowskiego. Reprezentacja naszej szkoły to 38 uczniów z klas II - VII.

Odnieśliśmy sukces i zdobyliśmy w tych zawodach 6 medali:

- I m i złoty medal – Julia Misztal z klasy IIa

- I m i złoty medal -  Ksawery Czornij, uczeń klasy VII a

- I m i złoty medal – Zuzanna Skiba, uczennica klasy VII b

- II miejsce i srebrny medal – Aniela Skiba, uczennica klasy VII b

- III miejsce i brązowy medal – Kinga Kiejzik, uczennica klasy VI

- III miejsce i brązowy medal -  Jakub Gryczka, uczeń klasy VII b

Gratulujemy!

Opiekunami młodych sportowców byli nauczyciele wychowania fizycznego: Grzegorz Wiśniewski i Jolanta SzczygiełWycieczka klasy IIb
na "Brzuchową Górę"


Dnia 25.09.2020r. w ciepły i słoneczny dzień uczniowie klasy IIb pojechali na wycieczkę integracyjną do miejscowości Krzywej Wsi. w celu zdobycia najwyższego wzniesienia w byłym województwie pilskim „Brzuchowej Góry” 208m.n.p.m. i poznania legendy  tej miejscowości. Następnie dzieci pojechały na prywatną posiadłość rodziców naszej koleżanki Anastazji. Tam uczniowie grali w piłkę, bujali się na różnego rodzaju huśtawkach, hamaku, skakali na trampolinie, jeździli na hulajnogach i gokarcie. A także przeciągali linę, bawili się zabawkami. Na koniec smażyli kiełbaski nad ogniskiem, jedli pyszną drożdżówkę, ciastka, pili gorącą malinową herbatkę i różne soki owocowe . Spotkanie integracyjne po tak długim rozstaniu z powodu pandemii, upłynęło w radosnej atmosferze, gdzie nie było czasu na nudę, a wszystkim dopisywał wyśmienity humor. Znakomita atmosfera przyczyniła się do lepszego poznania koleżanek i kolegów, a także zawiązaniu trwałej przyjaźni między dziećmi.                
Serdecznie dziękuję pani Karolinie za tak serdeczne ugoszczenie naszej klasy i tyle atrakcji, a panu Rafałowi za darmowy przewóz oraz opiekę nad ogniskiem, pani Dominice za przepysznie upieczoną drożdżówkę, a paniom Marzenie i Klaudynie za pomoc w opiece nad dziećmi.
                                                                           Anna Murawska

Spektakle profilaktyczne w naszej szkole.

Dnia 30 września odbyły się dwa przedstawienia profilaktyczne. Teatr Kurtyna z Krakowa przygotował dla naszych najmilszych przedszkolaków humorystyczny spektakl „Magiczne słowa”.  Widowisko zabrało naszych małych widzów w tajemniczą podróż do świata magii i czarów, w którym to uczyły się poszanowania osób starszych, prawdomówności i uczciwości.  Dzieci dowiedziały się, że warto wspierać się nawzajem i pomagać sobie w trudnych chwilach.
Drugi  spektakl „ Powód do życia”  obejrzeli uczniowie klas 7-8. Była to historia zamkniętej w sobie dziewczyny, która niedawno straciła mamę w wypadku samochodowym.  Wypadek ten spowodował chłopak będący pod wpływem narkotyków. Silna więź, która łączyła ją z matką została bezpowrotnie i nagle przerwana, w wyniku czego dziewczyna straciła pewność siebie, nie chciała spotykać się z przyjaciółmi. Pozostawiona sama sobie, mająca swoje problemy i kompleksy zaczyna popadać w depresję, ma myśli samobójcze. Pewnego wieczoru w jej życiu pojawia się „tajemniczy gość”, który pokazuje jej  dlaczego warto żyć, nie poddawać się oraz jak radzić sobie z codziennymi problemami. 
Stres, alkohol, uzależnienie od narkotyków, samotność, depresja, konflikty rówieśnicze – to coraz bardziej powszechne tematy, które dotykają dzisiejszą młodzież.  Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli obejrzeć tak wartościowe spektakle w profesjonalnym wykonaniu aktorów z Krakowa.


Warsztaty plastyczne  z okazji
Dnia Edukacji Narodowej


Dnia 24 września  odbyły się warsztaty plastyczne dla chętnych i  kreatywnych uczniów z naszej szkoły. Zajęcia zostały zorganizowane po to aby rozwinąć talenty naszych uczniów oraz zapoznać ich z podstawową wiedzą o scrapbookingu, czyli sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów, pamiątek, prezentów i kartek. Uczniowie wykonali przepiękne kartki z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej. Kartki te, będą wręczane  całemu Emerytowanemu Gronu Pedagogicznemu oraz  Pracownikom Oświaty, którzy niestety  w tym roku  z powodu pandemii koronowirusa nie będą mogli osobiście uczestniczyć w uroczystościach szkolnych. Wszystkim uczniom dziękujemy za przybycie i wykazanie się wielkim talentem! A  już dzisiaj szkolni koordynatorzy warsztatów: pan Jakub Słubik i pani Klaudyna Jakiel pragną zaprosić wszystkich chętnych uczniów na bożonarodzeniowe warsztaty plastyczne;)

Podsumowanie oszczędzania SKO


Dnia 16.09.2020r opiekun SKO pani Anna Murawska wręczyła uczniom klas I- VI upominki ufundowane przez Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie, za systematyczne oszczędzanie w roku szkolnym 2019/2020. Opiekun podkreślił, że regularne oszczędzanie nawet małych kwot na koniec roku szkolnego owocuje zadowalającym efektem, co było widać po minach zwycięzców.Narodowe czytanie "Balladyny"

Dnia 18.09.2020r. uczniowie naszej szkoły, tradycyjnie już jak co roku,  pomimo pandemii koronawirusa, w nieco okrojonym składzie, wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ph.: Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego pod patronatem pary prezydenckiej, zgłaszając ją wcześniej                                  do rejestracji na stronie WWW. Kancelarii Prezydenta RP.
W tym roku, ze względu na obostrzenia sanitarne, w akcji uczestniczyli tylko uczniowie klasy VII i VIII oraz dyrektor szkoły, Pan Karol Wielgus i wicedyrektor, Pani Mariola Gliniecka.
Wprowadzenia do czytania dramatu Słowackiego dokonali uczniowie: Anastazja Skoczylas i Bartłomiej Fijewski.
Fragment aktu I – scenę 3 czytano z podziałem na role. W postać Wdowy wcieliła się Pani  Mariola Gliniecka, Kirkorem był Bartosz Hammacher, Skierkę prezentował dyrektor , Pan Karol Wielgus, Alinę – Agata Szymańska, a tytułową bohaterkę, Balladynę, Anna Marcinowicz.
Uroczystość przygotowała Jolanta Rusinowska, nauczyciel języka polskiego.Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce

16 września w POPP w Złotowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom etapu powiatowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie terminy oraz sposób przeprowadzenia kolejnych etapów konkursu uległy zmianie, stąd takie opóźnienie. Nagrody i dyplomy wręczała wicestarosta Powiatu Złotowskiego p. Małgorzata Sameć oraz dyrektor POPP w Złotowie p. Aldona Chamarczuk. Nasza laureatka, Julia Spychała, jako jedyna będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym, który odbędzie się 29 września w formie on-line.. Julce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczennica przygotowuje się pod czujnym okiem p. Marioli Glinieckiej.Międzynarodowy Dzień Kropki

Sprawozdanie  z Międzynarodowego Dnia Kropki
Dnia 16.09.2020 roku odbyły się w naszej szkole  obchody Międzynarodowego Dnia Kropki.
W obchodach  wzięli udział uczniowie z klas 1-3.
Na początku poznaliśmy historię Vashti, która uwierzyła w siebie i odkryła swój talent do malowania. Po omówieniu historyjki odkrywaliśmy swoje plastycznie talenty: uczniowie klasy 1 kolorowali swoje kropki,  zadaniem klas 2 było wykonanie z kropek tzw. Kropersów, czyli kropkowych ludzików i zwierząt, natomiast klasa 3 kolorowała sowy wykonane z kropek. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i stworzyli przepiękne, kropkowe prace, ujawniając swoje plastyczne talenty.
Oprócz tego bawiliśmy się świetnie robiąc śmieszne miny, aby rozśmieszyć smutne osoby oraz podrzucając Kropersów przy pomocy chusty, a zadanie nie było łatwe, gdyż Kropersi nie mogli upaść na podłogę i nie można było ich dotykać, liczyła się więc doskonała współpraca.
Uroczystość przygotowały panie z biblioteki szkolnej: Renata Jabłońska i Alicja Gondek-Sawa.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września 2020r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. W tym roku była to wyjątkowa uroczystość, ponieważ odbyła się w warunkach reżimu sanitarnego związanego z trwającą pandemią w naszym kraju. Osobno swoje rozpoczęcie mieli uczniowie klas I-III oraz klasy IV-VIII. W klasach I-III uroczystość prowadzili uczniowie klasy 2b: Wiktoria Gracz oraz Antoni Szałer. W trakcie trwania uroczystości wybrzmiała piosenka pt. „Którą wybrać z dróg” w wykonaniu Jana i Agnieszki Słubik. Uroczystość rozpoczęcia roku dla klas IV-VIII prowadziła uczennica klasy VIIa Anastazja Skoczylas, a utwór, który uświetnił to wydarzenie to piosenka „Będzie OK” wykonana przez Jakuba Słubika.


Aktualności.....


 Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów


Aktywna tablica
Zdalna szkoła+
Szkolny zestaw podręczników
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Strony www

  Plan lekcji 

ETWINNING

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje

Dobre praktyki


 Kontakt

Copyright © 2020 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus