Patron szkoły
     O szkole 
     Misja szkoły 
     Statut

     Program wych.

     Syst. oceniania   

     Historia 

    Sukcesy 

 
 

     Kadra 
     Wychowawcy
     Biblioteka 

 

     Samorząd 


 

     Rada Rodziców 


 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Wydarzenia 
     Wycieczki 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi
     Arboretum
     Galeria

      EDUKACJA

REGIONALNA


 
STRONA GŁÓWNA>Uroczystość adopcyjna

Uroczystość adopcyjna

13 marca 2008 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość adopcji zabytku – pomnika w dawnej wsi Grudna.

Miała ona niezwykle podniosły charakter. W jej zorganizowanie włączyło się wiele instytucji, urzędów, organizacji oraz osób prywatnych. Szczególnie Nadleśnictwo Lipka, które włączyło się już w prace porządkowe przy pomniku, odkopując chodnik wiodący do pomnika, budując schody i balustradę. W dniu uroczystości natomiast zorganizowało biesiadę dla gości w okolicach pomnika, na której była grochówka, kiełbasa z grila, napoje itp. Ponadto Starostwo Powiatowe w Złotowie, które ufundowało nagrody
i podziękowania dla 8 dzieci ( Paweł Kowalec, Klaudia Kata, Grzegorz Kuich, Adrian Kamiński, Kamila Buława, Dawid Zych, Bartosz Pawlak, Patryk Król) , biorących udział w porządkowaniu pomnika oraz podziękowania i medale dla opiekunów projektu. Starostwo pomogło nam również w nawiązaniu kontaktów z organizacjami kombatanckimi. Urząd Gminy Złotów z kolei ufundował nagrody dla pozostałych uczniów biorących udział w projekcie, a było ich (poza wcześniej wymienioną 8) jeszcze 12 (Agata Liwandowska, Klaudia Manysiak, Małgorzata Matuszczak, Agata Baran, Mateusz Kuich, Michał Głazik, Dawid Polus, Cezary Kołodziej, Ewa Herudaj, Weronika Herudaj, Paulina Furman, Patrycja Majer). Ponadto Starostwo 
i Gmina Złotów złożyły deklaracje, że sfinansują uczniom  przejazd do Warszawy na Ogólnopolską Prezentacje Projektów.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele związków kombatanckich 
i byłych więźniów politycznych wraz z pocztami sztandarowymi. Dla nich ta uroczystość miała szczególne znaczenie. Był wśród nich płk. Wiesław Ciepiela, uczestnik walk na Wale Pomorskim, który wręczył uczniom Akt Adopcji oraz został przez nich uznany Honorowym Patronem Projektu.

Naszą uroczystość zaszczycili również żołnierze, leśnicy, strażacy, mieszkańcy wsi, Rada Rodziców, ksiądz proboszcz parafii radawnickiej, dyrektor Muzeum Ziemi Złotowskiej, przedstawiciele Kuratorium, dyrektorzy szkół z terenu Gminy Złotów, nauczyciele historii i pasjonaci, delegacje uczniów.

Wszyscy zaproszeni goście spotkali się  najpierw w Małym Muzeum Radawnicy i jej Okolic, które funkcjonuje w naszej szkole od 2006 roku. 
W czasie zwiedzania Muzeum goście podpisywali Akt Adopcji pomnika 
w Grudnej,na którym widniała treść:

My, uczniowie SP im. J. Brzechwy w Radawnicy

niniejszym Aktem

dokonujemy Adopcji Pomnika w Grudnej

poświęconego żołnierzom poległym w walkach

o przełamanie Wału Pomorskiego

na rzece Gwdzie.

Obiecujemy objąć go stałą opieką,

dbać o estetyczny wygląd otoczenia pomnika,

upowszechniać wiedzę na jego temat

oraz składać kwiaty i zapalać znicze

w rocznice walk 31 stycznia każdego roku.

 Następnie goście udali się do stołówki szkolnej, w której przygotowany był stół konferencyjny oraz wystawa dotycząca Wału Pomorskiego, miejscowości Grudna oraz pomnika w Grudnej. 
Dyrektor szkoły, p. Małgorzta Wojtkiewicz, uroczyście powitała wszystkich przybyłych i przekazała głos uczniom. 20 uczniów w strojach galowych
i mundurkach szkolnych przedstawiło założenia projektu oraz zaprezentowało przebieg prac nad projektem w formie multimedialnej. Pokazano również to, co zamieściliśmy na stronie internetowej Centrum Edukacji Obywatelskiej.
kliknijUroczystość adopcyjna......
      Szkolny zestaw
        programów

 

UCZNIOWIE:

     Poznajmy się
     Forum
     Strony www

     Plan lekcji 

 

 
NAUCZYCIELE:

     Scenariusze 
     Publikacje 
     Inne
     Inne szkoły    Linki

     Kontakt

Copyright © 2010 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus