Patron szkoły
     O szkole 
     Misja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły
     Program wych.

     Syst. oceniania   

     Historia 

    Sukcesy  

 
 

     Kadra 
     Wychowawcy
     Biblioteka 

 

     Samorząd 


 

     Rada Rodziców 


 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Wydarzenia 
     Wycieczki 
     Sport 
     Osiągnięcia 
     Arboretum
     Galeria

     NASZA MAŁA OJCZYZNA - Muzeum


 
STRONA GŁÓWNA>wycieczki

Wycieczka do Poznania klas  I - II

W dniu 9 czerwca 2009 roku 47 uczniów z kl. I – II (23 z kl. I i 24 z kl. II) uczestniczyło w jednodniowej wycieczce do Poznania. Celem wycieczki było poznanie zwierząt zamieszkujących poznańskie ZOO, roślin egzotycznych w Palmiarni, rozwijanie u dzieci chęci podróżowania i pogłębiania wiedzy nt. polskich miast i ich zabytków.
Dużą atrakcją dla dzieci było obejrzenie filmu 3D pt.: „Potwory kontra obcy”. Film ten dostarczył uczniom wiele wrażeń, ponieważ niektórzy byli
w kinie po raz pierwszy. Po skończonym seansie wszyscy udali się na spacer po Starym Rynku, gdzie można było zakupić pamiątki. Gdy nadszedł czas powrotu do domu i dzieci ruszyły w kierunku autobusu, na niebie pojawiły się ciemne chmury i spadła ulewa. Wszyscy przemokli do „suchej nitki”. Na szczęście był to ciepły wiosenny deszcz, a dzieci mogły częściowo wysuszyć ubrania w drodze powrotnej.
Zmęczeni, przemoknięci, ale w dobrych humorach szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na swoje pociechy rodzice z suchymi ubraniami.
Uczniowie długo wspominali wycieczkę, co świadczy, że była udana – a to przecież najważniejsze!
Wycieczkę zorganizowała p. Dorota Lubkowska we współpracy z p. Sylwią Mróz. Opiekę nad dziećmi sprawowały również p. Jadwiga Barycka i p. Maria Michalska. Za ich pomoc organizatorzy serdecznie dziękują.


Wycieczka kl. VI do Charzykowych
 

W dniach od 1 do 3 czerwca 2009 roku odbyła się wycieczka kl. VI do Charzykowych. Opiekę nad grupą sprawowały panie: wychowawczyni klasy – Jolanta Szczygieł i Jadwiga Barycka. Pogoda oraz wyśmienite humory dopisywały uczestnikom przez cały pobyt w ośrodku nad Jeziorem Charzykowskim. Zabawy na pływalni w Chojnicach, przejażdżki rowerowe, spacery brzegiem przepięknego jeziora, ognisko, dyskoteka, wspólne rozmowy, wspomnienia… na długo pozostaną w pamięci szóstoklasistów! Szkoda, że czas tak szybko płynie…



Sprawozdanie z wycieczki szkolnej do Torunia

Program wycieczki:

1.    Wyjazd sprzed budynku szkoły o godz. 5:30
2.    Obejrzenie filmu w Planetarium pt.: „Cudowna podróż” o godz.    9:00
3.    Oglądanie wystawy w Orbitarium o godz. 10:00
4.    Spacer brzegiem Wisły do Ruin Zamku Krzyżackiego o godz. 11:00
5.    Spacer po Rynku Staromiejskim o godz. 12:00
6.    Zwiedzanie Domu Mikołaja Kopernika o godz. 13:00
7.    Obiad o godz. 14:30
8.    Powrót przed budynek szkoły o godz. 16:00
Organizator wycieczki: Dorota Lubkowska
Opiekunowie wycieczki:
Anna Murawska
Grażyna Wiśniewska
Jadwiga Barycka
Agnieszka Jaguś
Liczba uczestników wycieczki: 72 dzieci i 2 rodziców
Środek transportu: 2 autokary
Przebieg wycieczki:
   W dniu 20 maja 2008 roku uczniowie z klas I- IV  Szkoły Podstawowej im Jana Brzechwy w Radawnicy uczestniczyli w jednodniowej edukacyjnej wycieczce do Torunia. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z dziedzictwem polskiej kultury, historią odkryć i życiem Mikołaja Kopernika i z funkcjonowaniem Planetarium.
   Wyjechaliśmy o godz. 5:30 spod szkoły. Po około 4 godzinach dotarliśmy do Torunia. Wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał dobry humor i piękna pogoda. Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od Planetarium, w którym uczniowie obejrzeli film pt.: „Kosmiczna podróż”. Film ten dostarczył uczniom wiele wrażeń, a także pogłębił ich wiedzę o planetach i gwiazdach. Po skończonym seansie zwiedziliśmy wystawę w Orbitarium, która składała się z kilkunastu interaktywnych urządzeń – zabawek, przybliżających w sposób poglądowy działanie sił grawitacji na ciężkich ciałach niebieskich, powstawanie tornad problemy związane z dalekimi lotami kosmicznymi (opóźnienie sygnałów, anteny paraboliczne, wielkie ciśnienia). Wystawa zawierała również model sondy kosmicznej. Dzieci mogły poprzez zabawę poznać jak działają wszystkie urządzenia. W dalszej kolejności udaliśmy się na spacer. Przeszliśmy przez jedną z ośmiu toruńskich bram, jakie w średniowieczu broniły dostępu na teren Starego Miasta.
 

Następnie brzegiem Wisły, oglądając mury obronne doszliśmy do ruin zamku krzyżackiego, gdzie zapoznaliśmy się z częścią naszej historii.
 


Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy podziemia zamku, obejrzeliśmy również makietę  Zamku Krzyżackiego.


Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowiadań przewodnika o życiu zakonników i historii zamku. Po zakończeniu zwiedzania wybraliśmy się na Rynek Staromiejski – centralny punkt Starego Miasta pod pomnik Mikołaja Kopernika.



Stamtąd wraz z przewodnikiem udaliśmy się do Muzeum - Domu Mikołaja Kopernika. Podczas zwiedzania pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o życiu i odkryciach wielkiego Polaka. Po zakończeniu zwiedzania muzeum dzieci miały możliwość zakupienia pamiątek i toruńskich pierników. Na koniec wszyscy udaliśmy się na obiad i zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali już na nas rodzice. Dzieci z dużym entuzjazmem opowiadali rodzicom o wycieczce, co świadczy, że wycieczka była udana i z pewnością jeszcze kiedyś tam pojedziemy.
                                                         
                               Dorota Lubkowska

 
Wycieczki




 








     Kółka  
     Zaj. wyrówn.

 

UCZNIOWIE:

     Poznajmy się
     Teksty 
     Strony www

 

 

 
NAUCZYCIELE:

     Scenariusze 
     Publikacje 
     Inne




     Inne szkoły



    Linki

     Kontakt

Copyright © 2008 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus