Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.

     Syst. oceniania   

     Historia  
 

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum
     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Aktualności...

Rok szkolny 2015/2016
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i pasowanie na ucznia


Warsztaty plastyczne "Odlewy gipsowe"Wojewódzki Konkurs Literacki
„List do Ojca”


We wrześniu tego roku zostały ogłoszone wyniki Wojewódzkiego Konkursu Literackiego pt. „List do Ojca”. Naszą szkołę reprezentowało w nim pięć uczennic .  Miały one za zadanie napisać pracę o swoim tacie, o tym co wspólnie robią, jak spędzają razem czas. Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Magdalena Januszewska z kl.V i Klaudia Kołodziej z kl.VIb. Serdecznie im gratulujemy.

Teatrzyk "Piękna i Bestia"


Spotkanie z policjantem w kl.IIb. Pogadanka
nt. "Bezpieczna droga do szkoły"


Powitanie jesieni - klasy IIb i III


WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA ZŁOTÓW

    W dniu 28 października 2015 r. uczniowie klasy IIa wraz z rodzicami i wychowawcą Eweliną Kasprzyk odwiedzili Nadleśnictwo Złotów. Serdecznie przywitał nas edukator Jarosław Fruziński i zaprosił do budynku Nadleśnictwa, gdzie w „Zielonej Klasie” mogliśmy poznać mieszkańców lasów złotowskich. Dowiedzieliśmy się o środowisku, przystosowaniach i zwyczajach leśnych zwierząt. Na wystawie mogliśmy podziwiać trofea myśliwskie takie jak: poroża łosi, jeleni, reniferów, skóry lisów, kun, tchórzy, bobrów itp. Największą atrakcją były wypchane okazy ptaków drapieżnych i małych zwierząt leśnych W specjalnie przygotowanych gablotach mogliśmy zapoznać się także ze szkodnikami lasu. Kolejnym punktem naszej wizyty było zwiedzanie „Ścieżki edukacji leśnej”. Wędrując od tablicy do tablicy pogłębialiśmy swoją wiedzą na temat lasu i żyjących w nim zwierząt. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzenia wnętrza dziupli dzięcioła, a także zobaczyliśmy paśniki dla saren i danieli. Nasze ogromne zainteresowanie wzbudziły, żyjące na tere Nadleśnictwa dwa dziki, które dzieci miały możliwość nakarmić pozbieranymi wcześniej żołędziami. Wyprawa na ścieżkę dydaktyczną była wspaniałą okazją do obserwacji przyrodniczych, popisania się wiedzą, uwrażliwiła dzieci na piękno przyrody i przyczyniła się do kształtowania postaw proekologicznych. Nasza wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Nadleśnictwo Złotów jest wspaniałym centrum edukacji leśnej, które polecamy wszystkim miłośnikom przyrody.

Spotkanie z policjantem w kl.IIa.
Święto Nipodległości


„Mój ulubiony bohater
z wierszy Jana Brzechwy”


W październiku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Mój ulubiony bohater z wierszy Jana Brzechwy”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III i IV-VI. Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić swojego ulubionego bohatera w formie pracy plastycznej. Prace, które wpłynęły na konkurs były naprawdę pomysłowe i ciekawe. Rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród odbyły się podczas obchodów Światowego Dnia Misia w naszej szkole. A oto laureaci konkursu.
Klasy I-III-wyróżnienia:
Michalina Nowak
Kamil Szymański
Patrycja Wróblewska
Patryk Marcinowicz
Laureaci kl.I-III
Im Radosław Hube
II m Julia Jędrzejczak
III m Laura Ziółkowska
Klasy IV-VI
I m Sara Dechnik
Wyróżnienie:
Roksana Jurkszak
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p. Renata Jabłońska
 i p. Ewa Skrzypa.
            
Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Dnia 19 listopada odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział dziewięcioro uczniów z kl. VIa i kl. VIb. W trakcie konkursu uczniowie ci zmagali się z bardzo trudnymi zadaniami z zakresu literatury, gramatyki i ortografii języka polskiego. W ciągu sześćdziesięciu minut musieli rozwiązać zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Aby dostać się do etapu rejonowego, uczniowie musieli zdobyć minimum 32 pkt z 40-stu możliwych. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się dwie uczennice kl.VIb: Dominika Karbowiak i Klaudia Kołodziej. Serdecznie im gratulujemy. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Ewa Skrzypa.Mistrz tabliczki mnożenia klasy IV

Dnia 16 pażdzierniku w klasie IV odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Mistrzami zostali:
I - Milosz Róg
II - Weronika Buława
III - Adriana Łatko
III - Lena Czepulonis


Światowy Dnia Misia


Dnia 30 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Misia. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV.  Uczniowie na urodziny misia przynieśli swoje przytulanki. Na wstępie goście zostali przywitani przez misia, który obchodził swoje urodziny, a następnie wszyscy wspólnie zaśpiewali  „Sto lat”. Uczniowie wysłuchali także historii o pluszowym misiu, wspólnie obejrzeli prezentację multimedialną,  rozwiązali  quiz o niedźwiedziach, odgadywali zagadki  i obejrzeli bajkę o misiu Padingttonie.  Nie obyło się też bez wspólnego śpiewu, tańca i poczęstunku. Jubilat misiu poczęstował wszystkie dzieci  swoimi ulubionymi  ciasteczkami. Goście doskonale się bawili i zostali zaproszeni na następne urodziny  za rok.  Obchody zorganizowały i przeprowadziły p.Renata Jabłońska i p. Ewa Skrzypa.

"Anioły"

10 grudnia 2015r.w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Anioły". W tym podsumowaniu uczestniczyli również nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie naszej szkoły: w kategorii  klas I-III: Julia Spychała z klasy IIa (wych. p. Ewelina Kasprzyk) -  zdobyła trzecie miejsce, Nikola Baczyńska z klasy III (wych. p. Anna Murawska) otrzymała wyróżnienie. W kategorii klas IV-VI cztery dziewczynki z klasy IV (z kółka hafciarskiego prowadzonego przez p. Grażynę Wiśniewską) otrzymały wyróżnienia. Każda z dziewczynek otrzymała piękną nagrodę oraz dyplom.„Klasa – najładniej udekorowana świątecznie”

Szkolny konkurs pt. „Klasa – najładniej udekorowana świątecznie”
W grudniu  Samorząd Uczniowski  naszej szkoły zorganizował i przeprowadził konkurs pt.” „Klasa – najładniej udekorowana świątecznie”. Zadaniem uczniów z wszystkich klas było jak najpiękniejniejsze udekorowanie swojej  klasy. Dekoracje miały być samodzielne, oryginalne, estetyczne i baaardzo, baaaaardzo świąteczne. Wszystkie klasy bardzo się postarały i nasze sale lekcyjne wyglądały przepięknie. Jednak nie wszyscy mogli wygrać. Samorząd Uczniowski po przyznaniu poszczególnym klasom punktów wyłonił dwóch zwycięzców. W kategorii klas I-III zwyciężyła klasa III,
a w kategorii klas IV-VI klasa V.

"Pokazy bractwa rycerskiego"Spektakl "Igraszki z diabłem"

„Nocka w szkole”
 
W tym roku ferie w naszej szkole zainaugurowaliśmy w trochę inny sposób, a mianowicie, zamiast odpoczywać po ciężkim półroczu w domach, my zaczęliśmy odpoczynek od noclegu w szkole. Wszyscy chętni uczniowie z kl.IV-VI  stawili się na miejscu o godzinie 19.00, gotowi do zabawy, ponieważ zaraz po ich przybyciu, rozpoczynała się dyskoteka karnawałowa.  Dzieci doskonale się bawiły. Jeżeli ktoś się zmęczył tańcem, to mógł odpocząć kibicując naszym szczypiornistom, dołączając do grupy uczniów, którzy oglądali mecz inaugurujący Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej. Po zakończeniu dyskoteki wszyscy zjedli kolację i poszliśmy oglądać film. Po filmie nastała cisza nocna. „Nocka” zakończyła się wczesnym rankiem, kiedy to rodzice odebrali swoje pociechy ze szkoły. Organizatorami i opiekunami „Nocki w szkole” byli: p. Ewa Skrzypa, p. Karol Wielgus i p. Jolanta Szczygieł.


Bal karnawałowy klas I-III
Teatrzyk "Pinokio"
Gminny Turniej Piłki Halowej


Dnia 23.02.2016r, w Świętej odbył się Gminny Turniej Piłki Halowej. Nasza drużyna w składzie: Patryk Kowalski, Mateusz Wróblewski, Dominik Kowalec, Jakub Duda, Przemysław Woś, Kacper Cieszyński, Błażej Kmiecicki, Filip Leppert, Jakub Naglik, Miłosz Róg, Kamil Fijałkowski, zdobyli II miejsce.
Opiekunem drużyny był p.Karol Wielgus


Szkolny konkurs plastyczny klas IV-VI
"1050 rocznica chrztu Polski"


Pan Paweł Jarociński przeprowadził w naszej szkole konkurs plastyczny związany z 1050 rocznicą chrztu Polski. Oto wyróżnione prace:
„Wiersze Juliana Tuwima”

10 marca 2016r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt.: „Wiersze Juliana Tuwima”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów z klas II. Konkurs poprzedziły klasowe konkursy, z których wyłonieni zwycięzcy mogli zaprezentować swoje umiejętności przed panią dyrektor naszej szkoły Małgorzatą Wojtkiewicz i komisją, w której składzie były: zastępca dyrektora szkoły pani Alicja Gondek – Sawa, panie z Publicznej Biblioteki w Radawnicy pani Ewa Russ i pani Natalia Świtała. Poziom umiejętności recytatorskich uczniów był bardzo wysoki i komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Oto oni:
I miejsce – Michalina Nowak z klasy IIb
II miejsce – Suzanna Jarska z klasy IIa
III miejsce – Ksawery Czornij z klasy IIa
Wyróżnienia otrzymały: Kinga Cios z klasy IIa, Dominika Ratajska z klasy IIb i Zuzanna Skiba z klasy IIb.
 Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zwyciężczyni konkursu – Michalina Nowak będzie reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie „ Znam wiersze Juliana Tuwima”. Trzymamy kciuki. Konkurs przygotowały i przeprowadziły wychowawczynie klas II pani Ewelina Kasprzyk i pani Dorota Lubkowska.
Powiatowy Konkurs Literacki
"Tuwim - dzieciom"Razem chronimy lasy przed pożarem

Uczniowie naszej szkoły wzieli udział w konkursie zorganizowanym przez Nadleśnictwo Lipka na projekt plakatu
"Razem chronimy lasy przed pożarem" Uczniowie klasy VI zdobyli pierwsze miejsce. W nagrodę czeka ich wycieczka, której fundatorem jest organizator konkursu.


Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów kl.I

Dnia 30 marca 2016r. w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas I.  Gości uroczyście powitały panie bibliotekarki, a w świat książek wprowadziły postacie z baśni: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Calineczka, Sierotka Marysia. Jednak najważniejszą postacią była Pani Książka, bo to właśnie ona wyjaśniła pierwszoklasistom, jak należy traktować książki, które wypożyczamy z biblioteki. Przekazała także uczniom swoje prośby. Następnie pierwszoklasiści odgadywali zagadki związane z postaciami z baśni. Okazało się, że nasi goście doskonale potrafili odgadnąć imiona wszystkich bohaterów. W nagrodę Pani Książka obdarowała wszystkich uczniów cukierkami. W końcu nadszedł moment najbardziej przez wszystkich wyczekiwany, a mianowicie złożenie przyrzeczenia . Pierwszoklasiści powtarzali swoje przyrzeczenie za Panią Książką. Następnie uroczystego aktu pasowania wielką księgą dokonała pani dyrektor Małgorzata Wojtkiewicz, a pamiątkowe dyplomy rozdawała pani bibliotekarka. Potem nadszedł czas na samodzielne wypożyczenie książek przez pierwszoklasistów. Ukoronowaniem uroczystości była pamiątkowa fotografia.
Uroczystość przygotowały panie bibliotekarki Ewa Skrzypa i Renata Jabłońska.

Kilometry dobra
Szkolny konkurs recytatorski kl.I-III
"Najpiękniejsze wiersze
Wandy Chotomskiej"Uroczystość z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Lubię moją bibliotekę
Dzień Matki w naszej szkole....
XVIII POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH IM. CECYLII IGIEL JASTROWIE 20016

I MIEJSCE BARTOSZ HAMMACHER KL.III
II MIEJSCE MICHALINA NOWAK KL. IIB
 III MIEJSCE ZOFIA SKIBA KL. IIB
"Mały Książe" w wykonaniu Młodych Wilków z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Radawnicy
Prymus i Sportowiec szkoły.
Uroczyste zakonczenie roku szkolnego.


Aktualności.....


 Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów

Szkolny zestaw programów
Szkolny zestaw podręczników
Nadzór pedagogicz.
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Poznajmy się
    Strony www

  Plan lekcji 

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje


 Kontakt

Copyright © 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus