Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.

     Zasady oceniania  
 

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum
     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Archiwum...Rok szkolny 2007/2008


Pasowanie na ucznia

17 pazdziernika w SP im.Jana Brzechwy w Radawnicy odbyło się pasowanie pierwszaków i ich uroczyste przyjęcie w poczet uczniów.
W uroczystości brali udział rodzice.
Dzieci ,w kolorowych biretach i strojach galowych, musiały przejść szereg prób, by zasłuzyc na miano ucznia. Były to m in. próba odwagi(włożyć rękę do worka, nie rozdrażnić mieszkajacego tam potworka i odgadnąć jaki przedmiot sie stamtąd wyjęło), próba mądrości(dzieci czytały wraz z rodzicami treść zagadki dotyczącej przyborów szkolnych i musiały zgadnąć o jaki przedmiot chodzi), próba sprawności ( wykonywanie różnych ćwiczeń, np. odbijanie piłki jedną ręką, skakanie na jedenj nodze, dźwiganie piłki lekarskiej, przechodzenie przez szarfe) i inne. Dzieci zgłaszały się chętnie, każde chciało udowodnić, ze zasługuje na miano ucznia.
Kiedy wszystkie próby zakończyły się powodzeniem wprowadzono sztandar szkoły i dzieci odśpiewały Hymn szkoły, a nastepnie złożyły uroczyste ślubowanie.
Przyrzekały ze beda dobrymi uczniami, ze beda dbać o dobre imie naszej szkoły i ze będą sie starac ze wszystkich sił, by stac sie dobrymi i mądrymi ludzmi.
Wówczas nadszedł czas pasowania. Pani dyrektor Małgorzata Wojtkiewicz, wielkim ołówkiem przyjmowała nowych uczniów do swej szkoły, a p.Dorota Lubkowska (wychowawczyni klasy, która przygotowała uroczystośc) obdarowywała dzieci rogami obfitości i ozdobnymi teczkami na dyplomuy i świadectwa, które na pewno jej wychowankowie beda zdobywac w toku nauki.
Na uwage zasługuje przepiekna jesienna dekoracja, w która wtopili sie również uczniowie z klas starszych, poddający pierwszaki wszystkim próbom.Nie chcą mieć wśród szkolnej braci "mieczaków"!
Po uroczystości już prawdziwi uczniowie ze swoimi rodzicami i wychowawca udali sie na poczestunek do stołówki szkolnej.Święto Niepodległości

9 listopada 2007 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy odbyły się obchody Święta Niepodległości.
Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą, a jednocześnie nauczycielem historii – Mariolą Gliniecką, przygotowali program  artystyczny z tej okazji.
Mieli okazję zobaczyć go wszyscy uczniowie szkoły a także przedszkolaki. Klasa IV wystąpiła trzykrotnie, ponieważ wszystko odbywało się w Małym Muzeum Radawnicy i Jej Okolic, funkcjonującym w naszej szkole.
Tam, wśród licznie zgromadzonych eksponatów, uczniowie przebyli podróż przez historię, aż do dnia odzyskania niepodległości przez Polskę. Zademonstrowano nawet flagę z tamtego okresu, uszytą przez państwa Biedrzyckich i przechowywaną przez te wszystkie trudne lata. Szczęśliwie flaga ta trafiła do naszego muzeum i jest bardzo cennym eksponatem.
Szczególnie wzruszającym momentem były wypowiedzi dzieci na temat tego, co dzieje się dziś w naszych domach, na naszych ulicach, w szkołach. Zaapelowały one do wszystkich zgromadzonych, aby zmieniali siebie póki czas, a wtedy zmieni się też nasza Polska, nasza kochana Ojczyzna, ponieważ wszyscy mamy wpływ na to, w jakim kraju żyjemy. Wspólnie odśpiewano również 2 piosenki żołnierskie „Wojenko, wojenko” i „Przybyli ułani pod okienko”, przy akompaniamencie gitary p. Beaty Buczek.
Po występie klasy IV – VI wzięły udział w spotkaniu z p. Jerzym Bednarkiem.
Pan Jerzy został zaproszony do naszej szkoły, by porozmawiać z dziećmi o patriotyzmie, o tych, co o Polskę walczyli i zginęli oraz o tym, by uświadomić młodym ludziom, jak ważna jest pamięć o przeszłości.
Pan Bednarek odegrał szczególnie ważną rolę w jednej z inicjatyw podjętych ostatnio przez naszą szkołę.
Otóż zwrócił się do nas z prośbą o zadbanie o pomnik, znajdujący się w okolicach ośrodka wczasowego Tegobór, w dawnej wsi Grudna, nad rzeką Gwdą. Uczniowie bardzo chętnie zabrali się do pracy, pomnik został uprzątnięty i zagospodarowany. Z tej okazji została przygotowana ekspozycja na korytarzu szkolnym, a pana Jerzego Bednarka obdarzyliśmy płytą ze zdjęciami z prac przy pomniku.
Wszyscy uczniowie, jak co roku, dostali zadanie domowe – zadbać, by na każdym domu, w każdym oknie znalazła się flaga państwowa. Uczniowie klasy II własnoręcznie wykonali chorągiewki, przynieśli je ze sobą na uroczystość, więc są gotowi do niedzielnych obchodów Święta Niepodległości.
BAL KARNAWAŁOWY


W piątek, 18 stycznia , uczniowie SP im. J.Brzechwy w Radawnicy bawili się na balu karnawałowym. W tym roku był to SABAT W MROCZNEJ KRAINIE. Po szkole krążyły czarownice, duchy, diabły i potwory….Było strrrasznie…..fajnie.
Dla mieszkańców Mrocznej Krainy przygotowano wiele różnych konkurencji.
Był konkurs rysunkowy, pokaz wiedźmowej mody, wyścig na miotłach i budowanie stosu dla czarownic. Dzieci mogły też popisać się swoją wiedzą na temat diabłów, wiedźm i duchów, występujących w baśniach i legendach regionalnych.
Wystąpiły też wiedźmy z klasy VI oraz duchy z kółka tanecznego w przygotowanych na ochotnika układach tanecznych.
Na koniec wszyscy uczyli się Potwornego Tańca – to było dopiero śmieszne. Kilka czarnych charakterów – czarownic z klasy V, pokazywało co ma robić reszta Mrocznej Krainy. Wyszło super.
Poza nagrodami w postaci czekolad, batoników i cukierków, straszne stwory i potwory zostały posilone drożdżówkami i sokiem ( czerwonym…?!!!)
Niewątpliwym hitem balu był utwór „A teraz chodź tu do mnie, poczuj się swobodnie...” – łatwo powiedzieć, trudniej zrobić gdy ma się przed oczami uczestników balu!
To był naprawdę udany sabat!III POWIATOWY KONKURS OMNIBUS 2008

28 marca  2008 o godz.8.30 odbył się III Powiatowy Konkurs OMNIBUS 2008  w kategorii szkół podstawowych. Konkurs oparty był na formule telewizyjnego programu „Dzieciaki z klasą”, choć ze względów technicznych musiał zostać nieco zmodyfikowany.
Zgłosiło się do niego 14 uczniów –po 2 z 7 szkół Powiatu Złotowskiego. W dniu konkursu nie dojechali niestety przedstawiciele SP w Górznej.
Szkoły, które postanowiły dać szansę swoim prymusom, to:
SP w Krajence (Radosław Waberski i Szymon Sendłak – opiekun p. Jolanta Wnuk), SP w Okonku (Kinga Kanecka i Bartek Sielicki – opiekun p. Małgorzata Kijowiec), SP nr 3 w Złotowie ( Mateusz Buława i Daria Wensierska – opiekun p. Anita Klimek), SP nr 2 w Złotowie (Maria Witecka i Adrianna Gruszyńska – opiekun p. Jolanta Wnuk), SP w Tarnówce (Justyna Bednarek i Sandra Sznyr – opiekun p. Dorota Kuś) i gospodarze – SP w Radawnicy
 (Michał Głazik i Dawid Polus – opiekun p. Ewa Skrzypa).
Wszystkich uczestników konkursu powitał zastępca wójta Gminy Złotów p. Ryszard Wiński.
Konkurs składał się z 3 rund. W pierwszej uczestnicy  odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej. Wybierali jedną z czterech podanych odpowiedzi przez podniesienie odpowiedniego kartonika. Po przeliczeniu punktów – cukierków do rundy drugiej zakwalifikowało się 6 uczniów z  największą liczbą punktów. 12  punktów ( prawidłowo odpowiedział na wszystkie pytania) uzyskał 1 uczeń – Radosław Waberski z Krajenki. Poza nim w rundzie II walczyli: Szymon Sendłak z Krajenki,  Kinga Kanecka z Okonka, Mateusz Buława z SP 3 Złotów, Daria Wensierska z SP 3 Złotów oraz Adrianna Gruszyńska z SP nr 2 Złotów.
W rundzie II uczestnicy wybierali 1 z 12 kategorii i w ciągu 45 sekund musieli odpowiedzieć na jak największa liczbę pytań. O kolejności losowania kategorii zadecydowała ilość punktów uzyskanych w rundzie I oraz- w przypadku uczniów , którzy uzyskali taką samą ilość punktów – rzut kostką . Kategorie do wyboru to: historia, literatura, język polski, religia, sport, film i TV, informatyka, muzyka, plastyka, matematyka, przyroda i geografia.
Do rundy III - -po dogrywce -  zakwalifikowało się 3 finalistów
Radosław Waberski ze SP w Krajence
Szymon Sendłak ze SP w Krajence
 i Kinga Kanecka ze SP w Okonku
Wybierali oni dwukrotnie kategorie spośród pozostałych. Po zliczeniu punktów uzyskanych w rundzie 2 i 3 OMNIBUSEM POWIATU została  Kinga Kanecka z Okonka. Pokonała ona w dogrywce Szymona Sendłaka z Krajenki.
Przy dźwiękach fanfar został jej  wręczony dyplom oraz nagroda główna, ufundowana przez Wójta Gminy Złotów – odtwarzacz MP4. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy oraz upominki (kalkulatory , również ufundowane przez Wójta Gminy Złotów), a także poczęstunek w  postaci pączków i napojów.
Konkurs przygotowały i prowadziły Ewa Skrzypa  i Mariola Gliniecka, oprawą dźwiękową zajął się p. Artur Lipiński, któremu organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc i współpracę. Gratulujemy Kindze-  zwyciężczyni  konkursu zwłaszcza że jest uczennicą klasy V i pokonała 11 szóstoklasistów.!!!SZKOLN KONKURS PT.”BISKUPIN”

10 kwietnia 2008 roku w naszej szkole został rozstrzygnięty szkolny konkurs
 pt. „Biskupin”.
Zgodnie z Regulaminem konkursu uczniowie pracowali nad makietą grodu przez miesiąc, a prace dostarczyli do szkoły w piątek 28  marca.

W konkursie wzięli udział uczniowie klasy IV:
Przemysław Czerwiński
Aneta Czornij
Paweł Dawidowski
Aleksandra Manowska
Ewelina Skrentna, Joanna Fijałkowska   
Michał Ślusarczyk
Marcin Rembecki

Niezależna komisja w składzie:
Dorota Lubkowska
Ewa Skrzypa
Agnieszka Sudoł
Małgorzata Wojtkiewicz
Mariola Gliniecka

przyznała:
I miejsce –Przemysław Czerwiński
II miejsce –Aleksandra Manowska
III miejsce ex quo – Ewelina Skrentna, Joanna Fijałkowska
                                   Paweł Dawidowski
                                   Marcin Rembecki
                                   Aneta Czornij
Wyróżnienie – Michał Ślusarczyk

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody  oraz oceny celujące z historii. Nagrody ufundowało Stowarzyszenie Przyjazna Edukacja. Było to wydanie
pt. „Złotów – szlakiem Złotowskiego Jelenia”, w skład którego wchodzi płyta CD, piękne pocztówki oraz plan miasta Złotowa. Za I i II miejsce uczniowie otrzymali dodatkowo kalkulatory ufundowane przez Wójta Gminy Złotów.
Nagrody zostały wręczone uczniom podczas uroczystego spotkania z wojewódzkim konserwatorem zabytków, p. Chwaliszewskim, przez panią Małgorzatę Chołodowską – prezesa Stowarzyszenia Przyjazna Edukacja
11 kwietnia 2008 roku.
Wszystkie prace znalazły się na wystawie.Organizatorem konkursu (4 edycja) Była Mariola Gliniecka – nauczyciel historii.


IV Powiatowy Konkurs Literacki
pt. „Legendy polskie”

    Od kilu lat konkursy literackie organizowane w Szkole Podstawowej im Jana Brzechwy w Radawnicy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów nie tylko naszej szkoły. Uczniowie z całego powiatu złotowskiego chętnie w nich uczestniczą, zmagając się z trudnymi zadaniami wykazują bardzo dobrą znajomość przeczytanych utworów literackich. W tym roku  11 kwietnia 2008r. w naszej szkole odbył się już IV Powiatowy Konkurs Literacki pt. „Legendy polskie”.

Celami konkursu było:
-  poznanie niezwykłych legendarnych historii związanych z polskimi miastami, wsiami i własnym regionem,
-  rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wypowiadania się i kojarzenia faktów zapisanych w legendach,
-  zrozumienia potrzeby poznania polskich legend i potraktowania ich jako skarbca literatury,
-  rozwijanie logicznego myślenia, spostrzegawczości, pamięci, koncentracji uwagi, ingerencja uczniów powiatu złotowskiego,
- zachęcanie do poznania i przestrzegania zdrowej rywalizacji.

Każdą szkołę reprezentowało dwoje uczestników z klas II i III Szkół Podstawowych w:   Górznej,   Kleszczynie,  Krajence, Lędyczka,  Okonka,  Podgaj,  Stawnicy,  Świętej i  Radawnicy. Uczniowie pracowali parami, mieli do wykonania 7 zadań. Wszystkie oparte były na następujących legendach:

 „ Wars i Sawa”
„Złota Kaczka”
 „O hejnale mariackim”
„O Lechu, Czechu i Rusie”
 „Lwy gdańskie”
„Legenda o Skarbniku”
 „O śpiących rycerzach w Tatrach”
„Toruńskie pierniki”
 „Założenie Poznania”
„Podanie o założeniu Złotowa”
„Legenda o białej damie”
„Zaklęte dziewczę ze złotowskiego zamku”.

Nad całością czuwała komisja składająca się z trzech osób, losowo wybranych spośród nauczycieli przybyłych na konkurs. Wszystkie wyniki zadań były umieszczane na tablicy po każdym wykonanym zadaniu tak, aby uczestnicy konkursu mogli na bieżąco śledzić ilość zdobytych punktów przez każdą drużynę.
Zadanie 1 Ułożenie z rozsypanki wyrazowej zdania – wyjaśnienia pojęcia „legenda” (Legenda to opowiadanie fantastyczne o postaciach lub wydarzeniach historycznych oparte na podaniach ludowych, pełne niezwykłości i cudowności.


v


Zadanie 2 Praca z mapą. Uczniowie mieli za zadanie zaznaczenie na mapie Polski miast występujących w legendach.
 Złotów, Gdańsk, Toruń, Gniezno, Poznań, Kraków, Warszawa

Zadanie 3 Losowanie rekwizytów. Każdy uczeń losował po 1 rekwizycie i miał podać nazwę postaci i zajęcie lub zawód, z którym dany rekwizyt się kojarzył oraz tytuł legendy.
1. wędka: rybak, Wars- „Wars i Sawa” lub „Zaklęte dziewczę ze złotowskiego zamku”,
2.  but: szewczyk, Janek- „Złota Kaczka”,
3.  trąbka: trębacz stary- „O hejnale mariackim”,
4.  kamień: rzeźbiarz, kamieniarz, Daniel- „Lwy gdańskie”,
5.  kubrak: pasterz, Jędrek- „O śpiących rycerzach w Tatrach”,
6.  czapka górnicza: górnik, Szymon- „Legenda o Skarbniku”,
7.  chleb: piekarz, Bogumił- „Toruńskie pierniki”,
8.  szabla: rycerze, Lech, Czech, Rus- „O Lechu, Czechu i Rusie” lub „Zaklęte dziewczę ze złotowskiego zamku” lub „Założenie Poznania”,
9.  korona: Fryderyk, król- „Lwy gdańskie” lub „Toruńskie pierniki”.

Zadanie 4 Ułożenie wydarzeń  dwóch legend według kolejności oraz podaniu tytułów tych legend.
„Zaklęte dziewczę ze złotowskiego zamku”
1.    Wspaniały zamek nad brzegiem jeziora w Złotowie własnością bogatego rycerza.
2.    Daremne zabiegi rycerzy o rękę właściciela zamku.
3.    Ojcowska klątwa – porwanie dziewczyny przez diabła.
4.    Ciężkie życie rybackiej rodziny z Borów Kujańskich.
5.    Wędrówka Janka w celu znalezienia żony.
6.    Wezwanie do pomocy szatana i wspólna wędrówka do brzegów Jeziora Złotowskiego.
7.    Wybór jednej z dwunastu dziewcząt po tajemniczej rozmowie.
8.    Powrót córki do rodziców na zamek i radosna uczta.
9.    Wędrówka młodych nad Borowno do rodziców Janka.
10.    Szczęśliwe życie Janka i jego żony.
„Legenda o Skarbniku”
1.    Dobru duch kopali śląskich – Skarbnik.
2.    Śniadanie dla głodnego Antka od starego sztygara.
3.    Przyjaźń Skarbnika z Szymonem i wspólna gra w oczko.
4.    Rozmowa Szymona z żoną i próba przechytrzenia przez nią Skarbnika.
5.    Kolejne zwycięstwo Skarbnika i „oszukany” chleb.
6.    Ukaranie Szymona za oszustwo.
7.    Przykład Szymona przestrogą dla innych górników.

Zadanie 5 Umieszczenie pod herbami nazw miast, z których one pochodzą oraz podanie tytułów tych legend.
Złotów - „Zaklęte dziewczę ze złotowskiego zamku”, Poznań – „Założenie Poznania”, Warszawa – „Złota Kaczka”, Kraków – „O hejnale mariackim”, Gniezno – O Lechu, Czechu i Rusie”, Gdańsk – „Lwy gdańskie”, Toruń – „Toruńskie pierniki”

Zadanie 6 Fragmenty legend ze zmienioną treścią. Uczniowie losowali fragmenty legend i ustnie poprawiali zmienioną treść na właściwą.

Zadanie 7 Zaznaczenie prawidłowej odpowiedzi spośród trzech możliwych.

1.    Syrena miała:
a)    wielkie niebieskie oczy
b)    wielkie szafirowe oczy
c)    wielkie szare oczy
2.    Szewczyk Janek pracował w warsztacie przy ulicy:
a)    Bednarskiej
b)    Benedyktyńskiej
c)    Szewskiej
3.    Mieszkańcy Krakowa obawiali się napadu:
a)    Turków
b)    Niemców
c)    Tatarów
4.    Złota Kaczka dała Jankowi
a)    sto złotych talarów
b)    sto złotych denarów
c)    sto złotych dukatów
5.    Naród, którego pochodzą Lech, Czech i Rus to:
a)    Słowacy
b)    Słowianie
c)    Słoweńcy
6.    Ziemie Lecha obejmowały dolinę rzeki:
a)    Wisły
b)    Odry
c)    Warty
7.    Łakomym okiem spoglądał na Gdańsk:
a)    król pruski Fryderyk
b)    król pruski Ferdynand
c)    król czeski Fryderyk
8.    Skarb, który strzegli rycerze w Tatrach to:
a)    wieczność
b)    wolność
c)    konie
9.    Skarbnik to stary brodaty sztygar:
a)    z małym kilofem i ze świeczką na czole
b)    z małym kilofem i z latarką na czole
c)    z wielkim kilofem i za świeczką na czole
10.    Młody piekarczyk miał na imię:
a)    Bogumił
b)    Bartłomiej
c)    Bogdan
11.    Synowie bogatego dziedzica z Radawnicy to:
a)    Franciszek, Mariusz, Józef, Adolf
b)    Franciszek, Marian, Jurek, Adolf
c)    Franciszek, Marian, Józef, Adolf
12.    Złotów powstał nad rzeką:
a)    Gwdą
b)    Głomią
c)    Wartą
13.    Ubogi rybak Janek mieszkał nad jeziorem:
a)    Złotowskim
b)    Kujańskim
c)    Borownem
14.    Książę Lech rozmawiał z rycerzem:
a)    Mieczysławem
b)    Michałem
c)    Mściwojem
15.    Czech pobudował zamek:
a)    w Poznaniu
b)    na Hradczanach
c)    w Kijowie.

      Po wielkich zmaganiach komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce zdobyli uczniowie naszej szkoły: Bartosz Jabłoński i Sebastian Mróz
II miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Stawnicy: Zuzanna Juszczak
i Julianna Galla
III miejsce uczniowie Szkoły Podstawowej w Kleszczynie: Natalia Zdrenka
i Martyna Zaborowska.

      Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozostali uczestnicy konkursu dyplomy za udział i kolorowe długopisy.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, po czym pełni wrażeń wrócili do swoich szkół.     Konkurs opracowała i przeprowadziła nauczycielka nauczania zintegrowanego Dorota Lubkowska we współpracy z panią Anną Murawską
i panią Grażyną Wiśniewską.Obchody Dnia Ziemi i Promocji Zdrowia

30 kwietnia 2008 roku w SP im. Jana Brzechwy w Radawnicy odbyły się obchody Dnia Ziemi i Promocji Zdrowia, które w tym roku przebiegały pod hasłem „CZYSTA ZIEMIA – ZDROWI LUDZIE”.
W tym dniu cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas szóstych.
Młodsi koledzy i koleżanki dowiedzieli się o szkodliwości używek (papierosów, alkoholu) na organizm człowieka, o tym, jak ważne jest prawidłowe odżywianie i aktywność fizyczna dla zachowania zdrowia, ładnej i prawidłowej sylwetki.
Młodzi aktorzy bardzo obrazowo pokazali, jakie są skutki złej diety oraz braku ruchu na co dzień. Występu uatrakcyjniły piosenki i tańce w wykonaniu uczennic klasy czwartej i piątej, a także humorystyczna scenka pt. „Chcesz być zdrowy, kotku – nie pal!”. W drugiej części uroczystości odbył się konkurs dla klas I-VI na zdrową potrawę oraz jej reklamę. Czteroosobowe jury, składające się z pielęgniarki szkolnej i nauczycieli, miało niełatwe zadanie, aby wyłonić zwycięzcę, gdyż wszystkie potrawy wyglądały apetycznie, kolorowo, a już na pewno były składnicą witamin i samych zdrowych składników odżywczych. Równie atrakcyjne były stworzone przez uczniów reklamy potraw, które zostały przez nich zaprezentowane w różnorodnej formie: scenek tanecznych, wokalnych i humorystycznych.
Konkurs wygrała klasa III, która pokonała w rywalizacji klasę I (II m.) i VI b (III m.).  Ostatnią atrakcją obchodów był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przygotowany przez oddział Powiatowej Straży Pożarnej w Złotowie. Wszyscy uczniowie szkoły podstawowej oraz grupa przedszkolaków z zainteresowaniem zapoznali się z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Strażacy bardzo dokładnie zaprezentowali wszystkim obecnym poszczególne etapy działań zmierzających do ratowania życia ludzkiego, a następnie dostarczyli im nie lada wrażeń, gdy omawiali bogate wyposażenie wozu strażackiego.Impreza należała  do bardzo udanych. Uczniowie nabywając nowych doświadczeń dobrze się bawili. Uroczystość przygotowały nauczycielki: Jolanta Szczygieł i Barbara Mrozik
 
 
Aktualności
 

Archiwum......


 Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów

Szkolny zestaw podręczników
Nadzór pedagogicz.
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Poznajmy się
    Strony www

  Plan lekcji 

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje


 Kontakt

Copyright © 2015 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus