Wyróżnienie "Wielkopolska
Szkoła Roku"

     Patron szkoły
     O szkole 
    
Koncepcja szkoły 
     Statut

    Regulamin szkoły

     Program wych.-prof.

     WZO  

     Kadra 
     Wychowawcy

     Biblioteka  

     Samorząd 

     Rada Rodziców 

 

     Aktualności 
     Archiwum 
     Sportowcy szkoły
     Prymusi szkoły
     Arboretum

     Galeria

EDUKACJA

REGIONALNA

 


STRONA GŁÓWNA>Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych...


2021/2022

Festiwal Piosenki Integracyjnej

6 grudnia odbyły się długo oczekiwane obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. W tym dniu gościliśmy u Nas władze lokalne: zastępcę wójta Gminy Złotów p. Pawła Michalskiego oraz radnych p. Jacka Januszewskiego oraz p. Tadeusza Brzezińskiego, przedstawicieli Rady Rodziców, honorowego patrona festiwali – p. Klaudię Skotarczak, trenerkę Race Running z Fundacji Złotowianka – p. Karinę Buczek wraz z podopiecznymi. Gościem specjalnym była niezwykle utalentowana Wanessa Bąkowska, która przyjechała do nas wraz ze swoją rodziną. Na uroczystości głównymi sponsorami paczek i poczęstunku byli rodzice. Festiwal jest organizowany od 8 lat i stał się już tradycją szkoły. W tym dniu obchodzimy imieniny świętego Mikołaja więc i on został zaproszony. Na scenie odbyły się występy integracyjne uczniów i przedszkolaków z różnorodnych szkół z gminy. Występowali wokaliści, recytatorzy i tancerze. Każdy przedstawiciel szkoły losował numer z kolejnością. W tym dniu zaprezentowała się również Wanessa Bąkowska, która przyjechała ze swoją mamą. Mama opowiadała o zainteresowaniach córki, talentach i ogromnych sukcesach plastycznych. W holu szkoły można było podziwiać obrazy Wanessy, które były prześliczne. Z wielkim sercem oglądaliśmy występy osób z niepełnosprawnościami i bez, wspólnie, jak na integrację przystało. Były wśród gości osoby, które odnoszą ogromne sukcesy sportowe, mimo że na co dzień borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Pani Karina Buczek wraz z podopiecznymi – Zofią Kałucką i Arturem Krzyżkiem opowiedziała o ich dokonaniach. Podopieczni mają sukcesy w Europie i na świecie. Brawo dla nich- gratulujemy. Nasuwa się myśl, że każdy może osiągać sukcesy i spełniać marzenia. Osobom z niepełnosprawnościami jest trochę trudniej, dlatego powinni móc liczyć na Nas – zdrowych, przecież „pomaganie jest dobre”. Na koniec uroczystości pan dyrektor Karol Wielgus zabrał głos i podziękował wszystkim. Prowadzący wręczyli podziękowania nauczycielom, którzy przygotowali do występów. W związku z tym, że w tym dniu obchodziliśmy imieniny Mikołaja p. Beata Buczek zaprosiła klasę I i zaimprowizowała taniec z Mikołajem przy pomocy śpiewających uczniów siedzących na auli. Na koniec wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia i udali się na poczęstunek. Uroczystość prowadzili – Martyna Matuszczak i Adrian Krawczyk. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był wyjątkowy. Uroczystość przygotowały – p. Mariola Gliniecka, Klaudyna Jakiel, Beata Buczek. Nad całą oprawą techniczną czuwał Jakub Słubik. Dziękujemy również p. Joannie Zamczyk za przygotowanie dyplomów, podziękowań i zaproszeń. Brawa dla wszystkich.











2021/2022

Festiwal Piosenki Integracyjnej

10 grudnia odbyły się długo oczekiwane obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Przez pandemię termin był ciągle przekładany, nie mogli wziąć w nim udziału goście z zewnątrz, nie dojechała ze swoimi obrazami zaproszona Vanessa Bąkowska, ale zrobiliśmy co w naszej mocy, by ten dzień był uroczysty. Do naszych absolwentów pojechały paczki i życzenia przygotowane przez rodziców i nauczycieli. Chcieliśmy, by wiedzieli, że o nich pamiętamy. Na scenie zaś  odbyły się występy integracyjne: 6-latki śpiewały, tańczyły i grały do  piosenki "My, Cyganie", Zosia i Julka z klasy III śpiewały piosenkę o czarownicy, Adrian z klasy V rozpoznawał flagi państw, dziewczyny z klasy VII zaprezentowały układ taneczny, a klasa VIII a - mini playback show. Było wesoło, sympatycznie i wzruszająco. Zebrani w auli mieli okazję zobaczyć film nagrany 7 lat temu pt. "Brzydkie kaczątko", w którym zagrali pełnosprawni i niepełnosprawni uczniowie naszej szkoły. Kluczowe pytanie w tym filmie brzmi: Czy pełnosprawni są wśród nas? Wszyscy, którzy wystąpili na scenie otrzymali słodkie upominki, a niektórzy również prezenty oraz poduchy od Mamituli. Uroczystość poprowadziły uczennice z Samorządu Uczniowskiego - Anastazja i Michalina. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli powrócić do tradycji hucznego obchodzenia tego święta. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był wyjątkowy, szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami.







2019/2020

III Powiatowy Festiwal
Piosenki Integracyjnej


3 grudnia odbył się w naszej szkole III Powiatowy Festiwal Piosenki Integracyjnej. Od pięciu lat organizujemy spotkania integracyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Od trzech lat mają one formę festiwalu, podczas którego w tańcu lub piosence prezentują się osoby niepełnosprawne oraz ich pełnosprawni koledzy i koleżanki. W auli szkoły zgromadziło się wielu gości.  Patronem festiwalu od początku jest pani Klaudia Skotarczak, która i tym razem zaszczyciła nas swoją obecnością. Towarzyszył jej nauczyciel naszej szkoły, pan Jakub Słubik, muzyk i artysta, twórca wielu projektów muzycznych, człowiek stu pasji. Przybył także wójt Gminy Złotów, pan Piotr Lach, strażacy z miejscowej OSP, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Złotowie, przedstawicielka Fundacji Złotowianka, pani Magdalena Wójkiewicz, była dyrektor naszej szkoły, pani Małgorzata Wojtkiewicz, rodzice oraz ich niepełnosprawne dzieci z terenu powiatu złotowskiego, uczniowie z gminnych szkół wraz z nauczycielami, a także nasi absolwenci i rodzice uczniów naszej szkoły. Po przywitaniu wszystkich gości uroczystego otwarcia festiwalu dokonała pani Klaudia Skotarczak, a pierwszą piosenkę zaśpiewał pan Jakub Słubik. Po jego występie nastąpiła niespodzianka. Przedstawicielka Fundacji Złotowianka opowiedziała o dyscyplinie sportu zwanej Race Running i zaprezentowała, z pomocą naszego gościa i absolwenta naszej szkoły, Artura, rower, na którym trenują osoby niepełnosprawne. Artur marzy o własnym rowerze i mamy nadzieję, że jego marzenie się spełni, tymczasem cieszyliśmy się,  że mógł nam zaprezentować swoją pasję. Później nastąpiło losowanie kolejności występów i taniec z pomponami, zaprezentowany przez uczennice z klasy VI i VIII, który miał rozgrzać młodych artystów przed ich występami.
A było co oglądać. Pięknie zaśpiewane piosenki, niezwykłe układy taneczne w ich wykonaniu, stroje i rekwizyty, wszystko na najwyższym poziomie. Wszyscy artyści zebrali ogromne brawa, a ich poziom mierzył specjalny „oklaskomierz”. Emocje sięgały zenitu. Po każdym występie pani Klaudia oraz pan Jakub dokonywali krótkiej oceny występu, a uczennice wręczały paczki, przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły. Prezentami zostały obdarowane także wszystkie osoby niepełnosprawne, znajdujące się na widowni. Uroczystość zakończyła pani Klaudia Skotarczak brawurowym wykonaniem piosenki pt. „Niech żyje bal”. Widownia zareagowała żywiołowo wspólnym śpiewaniem i gromkimi brawami. Po uroczystości, dyrektor szkoły, pan Karol Wielgus, zaprosił wszystkich gości na poczęstunek do świetlicy szkolnej, przygotowany również przez rodziców. W przygotowanie uroczystości włączyło się wiele osób. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, głównym sponsorom prezentów i poczęstunku, ale także pani Klaudii Skotarczak i Jakubowi Słubikowi, za obecność i uświetnienie uroczystości swoimi występami, Fundacji Złotowianka za niespodziankę i wsparcie, gościom, którzy zechcieli odwiedzić naszą szkołę, strażakom, za pomoc przy wnoszeniu wózków. Uroczystość przygotowały panie: Jolanta Szczygieł, Ewelina Kasprzyk, Klaudyna Jakiel i Mariola Gliniecka przy ogromnym wsparciu Renaty Jabłońskiej, Jakuba Słubika i Ewy Rybczyńskiej.










2018/2019

Festiwal Piosenki Integracyjnej


5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji zorganizowaliśmy po raz kolejny Powiatowy Festiwal Piosenki Integracyjnej. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu znamienitych gości: przedstawiciele władz lokalnych, strażacy z OSP w Radawnicy, rodzice, osoby niepełnosprawne z powiatu złotowskiego wraz z opiekunami, przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Złotowie oraz Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii  w Radawnicy, uczniowie szkół w Górznej i Stawnicy i wiele wiele innych osób. Gościem specjalnym tegorocznego festiwalu był pan Dawid Krzyk, muzyk, wokalista, zdobywca wielu prestiżowych nagród, a także pani Klaudia Skotarczak – Honorowy Patron Festiwalu. W radosnej atmosferze uczestnicy festiwalu prezentowali swoje występy – piosenki i tańce. Goście specjalni każdy występ komentowali w bardzo życzliwy i sympatyczny sposób, a publiczność obdarzała występujących gromkimi brawami. Każdy uczestnik otrzymał dodatkowo upominek przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły. Były to ogromne paczki wypełnione słodyczami, przyborami szkolnymi, kosmetykami  i zabawkami. Podczas festiwalu nie przyznawano miejsc – wszyscy mogli się poczuć zwycięzcami. Na koniec pan Dawid Krzyk wystąpił z krótkim koncertem, który zdecydowanie porwał publiczność. Wspólna zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez rodziców. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok już po raz szósty. Wszystkim osobom niepełnosprawnym życzymy przede wszystkim zdrowia, wiary w siebie i spełnienia marzeń, a także życzliwych ludzi wokół.












2017/2018

II Gminny Festiwal
Piosenki Integracyjnej


W dniu 5 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość poświęcona obchodom Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W ramach tego święta odbył się drugi Gminny Festiwal Piosenki Integracyjnej. Festiwal prowadził pan Paweł Kucharski. Uczniowie prezentowali swoje zainteresowania i pasje muzyczne. Rozbrzmiewały różne gatunki muzyczne przeplatane tańcem i grą  na instrumentach. Swoimi talentami muzycznymi, tanecznymi  wzruszali, bawili i zaskakiwali. Na scenie wystąpiło 21 osób: Ewelina Chmielewska, Magdalena Nowak, Justyna Smętek, Bogusia Popławska, Paulina Izbaner, Amelia Wiśniewska, Zuzanna Igman, Andżelika Olszanowska, Daria Cieślik, Kamila Ziółkowska, Lena Frydrychowicz, Maja Jędrzejczak-Jędrzejewska, Monika Murach, Sandra Tomasz, Jola Spychała, Maciej Rekowski, Gracjan Zakierski, Kinga Grzywna, Matylda Grzesiak, Wiktoria Piotrowska i Kinga Belka. Po każdym występie pani Klaudia Skotarczak przekazywała kilka ciepłych słów na temat wykonanego utworu. Wszyscy zaproszeni przez nas goście oraz dzieci występujące w festiwalu otrzymali upominki przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz sponsorów. Uroczystość wywołała wiele pozytywnych emocji  i pokazała, że można wspólnie przełamywać bariery i dobrze się bawić.
Uroczystość przygotowała  Ewa Rybczyńska we współpracy z nauczycielami Szkoły
Podstawowej w Radawnicy.
















2016/2017

I Gminny Festiwal
Piosenki Integracyjnej










2014/2015

Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

3 grudnia br. obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
Święto to istnieje od 1992 roku, kiedy to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych właśnie na ten dzień.
W auli szkolnej zgromadzili się wszyscy uczniowie gimnazjum, uczniowie z klas III - VI szkoły podstawowej, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Tego dnia odwiedziły nas niepełnosprawne dzieci z terenu powiatu złotowskiego z rodzicami, uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Radawnicy, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Złotowie, byli i obecni niepełnosprawni uczniowie naszej szkoły, rodzice, a także przedstawiciele samorządu lokalnego i przyjaciele szkoły.
Uroczystość poprowadzili uczniowie gimnazjum, Patrycja Cembrowska i Daniel Fijałkowski. Gości przywitała piosenka w wykonaniu Stanisława Sojki pt. „Tolerancja”. Po krótkim wstępie wszyscy obecni zostali zaproszeni do obejrzenia filmu pt. „Brzydkie Kaczątko”. Film ten, zmontowany przez p. Jakuba Słubika, jest owocem dwumiesięcznej pracy. Zawiera on wywiady z niepełnosprawnymi uczniami naszej szkoły, reportaż z zajęć na temat tolerancji, które odbyły się w bibliotece szkolnej, a także spektakl, w którym zagrali uczniowie niepełnosprawni i zdrowi.  Zgromadzeni w auli goście oglądali go z ogromnym wzruszeniem, także uczniowie zastygli w bezruchu z wrażenia. Gromkie brawa świadczyły o emocjach, jakie wywołał on w widzach.
Po filmie przyszedł czas na kolejną porcję wzruszeń. Gość Specjalny – pani Klaudia Skotarczak, opowiadała o sobie i swoim życiu z niepełnosprawnością. Pani Klaudia pochodzi ze Złotowa, jest osobą niepełnosprawną i doskonałym przykładem na to, że niepełnosprawność nie musi oznaczać rezygnacji z marzeń i dążenia do szeroko pojmowanego szczęścia. Po wywiadzie, ilustrowanym prezentacją, pani Klaudia zaśpiewała piosenkę pt.  „Polska kolęda”. Było to tak piękne wykonanie, że publiczność długo nie mogła ochłonąć z wrażenia. Wciąż słychać głosy, że ta jedna piosenka to za mało, we wszystkich pozostał ogromny niedosyt.
Głos zabrała również Bogusia Popławska, niepełnosprawna licealistka z Krajenki, która opowiadała o tym, jak ona radzi sobie ze swoją niepełnosprawnością.
Po tym wystąpieniu prowadzący zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Na scenę wyszły 3 uczennice, które ilustrowały ruchem treść piosenki pt. „Tłuste łapki”, a dziewczęta z klasy III gimnazjum pomagały naśladować te ruchy dzieciom niepełnosprawnym. Po wspólnej zabawie nasi mali niepełnosprawni goście otrzymali prezenty mikołajkowe, przygotowane przez rodziców uczniów naszej szkoły oraz radnych Gminy Złotów.
Po uroczystości zaproszeni goście udali się na poczęstunek, przygotowany przez panie z KGW w Radawnicy. Bariery architektoniczne pomagali im pokonać chłopcy z gimnazjum, znosząc wózki po schodach.
Ta piękna uroczystość dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, ogromnych wzruszeń i na pewno na długo pozostanie ona w pamięci. Pani Klaudia swoją wypowiedź zakończyła pięknymi słowami: „Statki bezpieczne są w porcie. Ale zadaniem statków nie jest stanie w porcie”. I to prawda. Mamy nadzieję, że tymi wspólnymi obchodami udało się nam choć trochę „oswoić niepełnosprawność”.
Uroczystość przygotowali p.Jakub Słubik, Mariola Gliniecka oraz Ewa Rybczyńska, z pomocą uczniów i nauczycieli ZS nr 1 w Radawnicy.

















Aktualności.....


 



Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej

Galeria absolwentów


Szkolny zestaw podręczników
Nadzór pedagogicz.
Kalendarz roku szkolnego


UCZNIOWIE:

    Strony www

  Plan lekcji 

ETWINNING

 

NAUCZYCIELE:

   Innowacje

Dobre praktyki


 Kontakt

Copyright © 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonał: Karol Wielgus